MND dodavatel plynu a elektřiny

MND logo

Plyn v dnešní době využívá téměř každý z nás. Můžeme ho potřebovat na vytápění, stejně jako na vaření, nebo také ohřev vody. Dnes je na trhu celá řada možností, a mezi jednu z nich patří MND dodavatel plynu. Společnost, která ho sama těží a tak se může pyšnit tím, že může nabídnout také nejvýhodnější ceny. Ostatně sama uvádí, že většina klientů může ušetřit i 14 procent ročně, a to jenom tím, že právě k tomuto dodavateli přejde. Na cenu má ale vliv i takzvaná dlouhodobá garance, kterou MND dodavatel plynu odběratelům nabízí jako součást svých podmínek.

Jednoduchá a výhodná smlouva

Dalším pozitivem, kterým se MND dodavatel plynu může na našem trhu pyšnit, to je i jednoduchá smlouva, bez jakýchkoliv složitostí. Základem je také dobře pochopitelný ceník, ve kterém se zákazníci snadno vyznají. Dalším pozitivem je také to, že smlouva nemá žádné výrazné závazky. Součástí je jenom klasická tříměsíční výpovědní lhůta, což znamená, že se u daného dodavatele nijak výrazně nevážete k tomu, jak dlouho vlastně budete jeho plyn případně odebírat. Umožní také to, že během prvních 14 dní můžete smlouvu vypovědět i ihned. Navíc tak získáte i jistotu určité tradice, jelikož právě MND je skutečně jednou z největších těžebních společností na našem trhu.

Jednoduchý přestup je samozřejmostí

Mimo zmíněných výhod můžete ocenit i jednoduchý a rychlý přestup. Pokud je totiž MND dodavatel plynu tím, kterého si vyberete, máte jednoduché možnosti toho, jak ke společnosti přestoupit. Můžete ji kontaktovat buď telefonicky, nebo také prostřednictvím internetu. V obou případech stačí základní údaje o vás a vaší domácnosti, které se stanou podkladem po smlouvu. Tu můžete buď vytisknout a zaslat, nebo lze počkat na to, až ji bezplatně přiveze kurýr, který ověří vaši totožnost, a smlouvu mu následně také jednoduše podepíšete.

Máte zkušenosti se společností MND? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

MND dodavatel plynu a elektřiny
3.4 (67.37%) 76 votes

Je článek zajímavý? Sdílej ho s přáteli na sociálních sítích.

20 Comments on MND dodavatel plynu a elektřiny

 1. Dobrý den, já jsem k nim přešel a absolutní spokojenost za rok co protopím cca 22 tisíc KWM tak jsem o proti RWE ušetřil 6800 Kč a to není zanedbatelné.A proč všichni ostatní čekáte stále jak kdo dopadne? Když mi někdo nabídne smlouvu na dobu neurčitou tak je asi jasné, že nic neskrývají. Navíc z mého hlediska si myslím, že kdyby zdražily a nedodrželi ceníky tak by jim lidi odešli a komu by pak dodávali? Za mě mohu říci spokojenost a jen tak dále 🙂

 2. Porovnávali jsme si ceny plynu od E.ONu a MND, chtěli jsme se sejít s oběma firmami, aby nám sami spočítali a řekli, co pro nás bude nejvýhodnější. Od E.ONu k nám domů přišel milý muž, v čas, který jsme si sami vybrali, všechno s námi spočítal, ukázal nám smlouvu, řekl, jaké jsou veškeré postupy, co bude potřeba a co to znamená pro nás jako koncového zákazníka.

  MND? To bylo jednání jako s kusem hadru. Osobně ke koncovým zákazníkům nikdo nejezdí, přijede pouze kurýr se smlouvou. Smlouva k nahlédnutí? Nezájem. Buď podepiš nebo nezdržuj. Slibovali, že nám pošlou aspoň kopii smlouvy do emailu. Pár dnů, pak týden a něco – nic se nedělo. Zase se nám ozval jenom ten kurýr jestli teda jsme doma na podepsání smlouvy…řekli jsme, že stále nemáme náhled smlouvy, že si to chceme pročíst v klidu (můj muž je dyslektik)! Tak nám po x-tém pokusu (protože prý měli špatný email na nás) nafotili smlouvu MOBILEM, smlouva byla přeložená a ještě jí někdo držel v ruce.., byla v podstatě nečitelná. A pak druhý den volal kurýr, že přijede. V momentě, kdy jsme říkali, že potřebujeme na tu smlouvu čas a promyslet si to, tak nám to pan kurýr sprostě típnul! Beze slova…nezájem. Takové jednání bylo vážně přes veškeré hranice!

 3. Paní Alžběto,
  Podle mého názoru jste zástupce spol. E.on a nemáte ani tucha jak to chodí…Jsem momentálně u Bohemia energy a teď k MND budu přecházet. Postup, který mi byl sdělen operátorem, tak přesně postup byl takový jaký řekli. Co se týče kurýra, jsem přes týden po celé ČR a kurýr mi volal kdy bych měl čas na podepsání smlouvy, tak jsem mu řekl, že jedině o víkendu. Kurýr byl ochotný a o víkendu dorazil ve stanovený čas. Podepsal jsem dvě smlouvy, jednu jsem dostal a podepsal jsem jim plnou moc a dal k okopírování smlouvu s Bohemkou a teď jen čekám až se domluví mezi sebou kdy mě pustí.

 4. Bohužel musím konstatovat, že je to společnost nekorektní, arogantní a poškodila nás jako své potenciální zákazníky.
  Nás dostala do velmi nepříjemné situace.
  Vůbec neodpovídali na maily a dokonce jsem se nedovolala ani na bezplatnou linku po 3 dny, dále i přestože jsem je žádala, aby mi sdělili stav a jejich zájem o můj přechod k nim, dokud jde s věcí něco udělat, nereagovali. Až téměř po měsíci mi přišlo ujištění, že se o přestupu jedná a že je vše v pořádku. Pak přišlo plno výmluv.
  Dnes mi telefonicky sdělili, že to nestihli.

 5. Nejhorší komunikace co jsme zažili!!!
  Přecházíme k MND, zatím jim dáváme druhou šanci, ale uý dva týdny jsme úplně bez elektřiny.
  Komunikují s vámi jak s miminem a zákazník pro ně má hodnotu tak maximálně hovna od psa.
  Pokud se do konce týdne jejich přístup nezlepší, odstupuji od smlouvy (kterou nejsou schopni ani pořádně zpracovat na to abychom měli proud)!

  • Souhlas, po hovoru s infolinkou jsem vždycky zralá na panáka. Všechno se táhne a nakonec řeknou, že to nejde a že ode mě potřebují další nesmyslná potvrzení. Ach jo.

 6. Dlouho jsme premysleli o zmene dodavatele,neradi nikam prechazime. MND je ipravdu velmi ferovy dodavatel. To co slibili, jsme usetrili. Prekvapilo mne vyuctovani, jak muze byt jednoduché. Z recenzi mam pocit, ze to pisou zastupci jiných spolecnosti. Cela rodina jsme u MND,plus mame dva byty na pronajem a spokojenost. Pokud nekdo zvažujete MND, s chutí do toho.

  • Presne tak. Max. to tu hanobi nekdo z konkurencnich spolecnosti. A pak max. clovek, co si neni schopen ani po lopate neco vyridit. 😀

 7. Nevím, zatím jsem jen jejich potencionální zákazník, ale smlouvy i ceník mi poslali mailem, sotva jsem položila telefon,dokonce dvakrát, takže než přijede kurýr, mám na prostudování času dost. Uvidím, papír snese leccos, takže věřím jen tomu, co sama zjistím…

 8. K MND jme přešli v 11/2017, teď přišlo vyúčtování. Přechod z RWE /Inogi/ proběhl bez problémů poté, co jsme zaslali požadované dokumenty. Vše rychle a seriozně vyřízeno. Teď to nejlepší – rozdíl v účtované ceně oproti RWE děla cca 5 Kč za M3 ve prospěch MND!!! Takže spokojenost. Celkově, při spotřebě cca 2900m3 úspora 7 000,- Kč. Už nikdy více k Němcům.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*