MND dodavatel plynu a elektřiny

Pod zkratkou MND se skrývá označení Moravské naftové doly. Jde o označení akciové společnosti, která má jako hlavní obor těžbu ropy a také plynu. Dalším zaměřením této společnosti je nabízet zemní plyn do domácností. Ti tak mají výhodu, že berou přímo od těžaře, bez případných prostředníků. Právě na to společnost MND také velmi často upozorňuje ve svých reklamních kampaních.

Kromě plynu se však společnost MND rozhodla nabízet spotřebitelům i elektřinu. Stává se tak poměrně známým dodavatelem energií na tuzemském trhu.

Cílem MND je nabízet plyn i elektřinu výhodně

Samotný dodavatel MND se snaží i to, aby na tuzemském trhu zaujal hlavně cenou. Té nízké je docíleno nejenom tím, že se právě zemní plyn bere přímo bez prostředníků. Nízká cena může být zajištěna také z toho důvodu, že společnost ceny na tuzemském trhu stále monitoruje a v případě potřeby také upravuje.

Přichází ale i s celkem zajímavými slevovými nabídkami. U plynu je možné snížit cenu automaticky o 6 procent, což je zajímavé odměna za věrnost. Dále je třeba připomenout, že s využitím ceníku pro rok 2019 je možné ušetřit ještě dalších 6,7 procent. To jsou hlavní lákadla, která mají za cíl přitáhnout nové zákazníky. Samozřejmá může být i úspora vůči stávajícími dodavateli, které se podle statistik pohybuje průměrně na dvaceti procentech. Roli samozřejmě hraje primárně ceník onoho stálého dodavatele.

Moravské naftové doly sází i na jednoduchost

Základem smluvní dokumentace jsou texty, které jsou psané srozumitelně, a ve kterých nenajdete ani fígle, ani se není nutné obávat sankcí. Že je to pravda, MND potvrzuje i tím, že vytvořila svůj Etický kodex, podle kterého se řídí ve vztahu ke svým klientům. Ten je mimo jiné spojený také s tím, že veškeré smlouvy jsou sjednávány na dobu neurčitou. To znamená možnost její výpovědi kdykoliv, a to s respektováním klasické výpovědní lhůty v délce 3 měsíce.

U plynu možnost volby ze dvou variant

MND jako těžař zcela logicky upřednostňuje nabídku svého plynu. Zde nabízí zákazníkům hned dvojici možností. První je klasický Plyn z první ruky, která je spojena s dlouhodobě výhodnou cenou a také slevou za věrnost. Také je s nimi spojena jistota výhodnějších plateb během prvního roku.

Druhou variantou je Plyn z první ruky – Ceník 2019. Tato verze je určená pro toho, kdo chce MND jako dodavatele skutečně dlouhodobě. Jistotou jsou jak zvýhodněné platby během prvního roku, tak i garance ceny, která se až do konce roku 2019 stoprocentně nebude měnit.

Sjednat odběr lze několika způsoby

Zájem o dodávku plynu nebo elektřiny od MND je možné dát najevo několika způsoby. Pokud jde o ten nejjednodušší, tak se nabízí možnost sjednat si smlouvu online. Lze to kdykoliv a odkudkoliv, s jistotou výhodnější ceny. Též je možné využít i telefonní linku. Ta je v provozu každý den od 8 ráno do 10 večer a je bezplatná. Samozřejmostí je i možnost návštěvy zákaznických center. Jejich nevýhodou je však to, že jich je opravdu jenom velmi málo. Hlavní, společně se sídlem, je v Hodoníně. Potom už zbývají jenom dvě možnosti, a to pobočka v Ostravě a dále pobočka v Praze.

Online portál usnadní správu

Nejenom, že je možné novou smlouvu sjednat online. Pro stávající klienty je k dispozici také portál označený jako Moje MND. Jde o zákaznické rozhraní, v rámci kterého je možné nejenom získat přehled o všem podstatném, jako jsou zaplacené zálohy nebo stav přechodu, ale je možné zde řadu věcí také měnit. A to nejenom stanovenou výši záloh, ale třeba i kontaktní údaje, aby byly stále aktuální. I tímto lze popsat celkovou unikátnost přístupu, který stále více cílí na generaci, která raději vše vyřídí z pohodlí svého domova.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností MND? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

47 komentářů u „MND dodavatel plynu a elektřiny“

 1. Dolanský je jen slepý lhář a MND jsou jen slepé vrány. Jsou to podvodníci co otravují i v neděli.

  Odpovědět
 2. Fajn je napsat proc. Nase rodina diky MND usetrila super penize pri topeni plynem u starehoho baraku. Ted po zdrazeni elektriny tak jeste prechazime i s tim. A bez zavazku.

  Odpovědět
 3. Za me je MND nejspolehlivejsi dodavatel, uz jen vzhledem k tomu ze ma smlouvu na dobu neurcitou a kdyby u nich clovek spokojeny tak muze klidne odejit jinam aniz by byl za to pokutovany tak jak to byva vsude jinde..Ceny take paradni a pristup lidsky.Jinak tedy za me naprosta spokojenost

  Odpovědět
 4. Zdar,
  moje osobní zkušenost: po první sezóně dostaneš leták, kde se dozvíš, že cena na trhu stoupla o 40% (byť je to v rozporu s vyjádřením ERÚ a ropa je na trzích kolem pajcky dolarů za barel..) ale protože jsi to ty, pro tebe, drahoušek zákazník, tak si připlatíš pouze 15%. A to se vyplatí! Přeloženo: potřebujem na nové domy, bazény jsou už malé , děcka taky něco polknou a tiguan též.. Ale service office je bez výhrad, to zas jo. Na druhé straně takový cenový poryv směrem vzhůru předchozí distributor nikdy (za pár let )neudělal

  Odpovědět
  • Dobrý den, doporučuji se podívat, co má za cenu Váš současný dodavatel na ceníku co jste měl. Na 99% tam již je cena vyšší, než bývala. I po zdražení je MND s velice příznivou cenou a pod cenou dominantních dodavatelů i většiny těch větších dodavatelů

   Odpovědět
 5. Dobrý den uvažuji o přejití k MND jak plynem tak elektřinou mám špatné zkušenosti s přecházením a s důvěrou můžete my napsat jak je férová tato společnoost děkuji.

  Odpovědět
 6. Vážení,
  docela rád sdělím své zkušenosti s MND. Největším problémem těchto společností bývá zákaznický servis. Utekl jsem od ČEZu, kde to vše bylo už do nebe volající.
  Takže když jsem chtěl s MND uzavřít smlouvu, vyplnil jsem co se dalo a oni nebyli schopni smlouvu poslat, nebojte nekončila ve SPAMech ale úplně na jiné ads. Od loňského roku jejich obchodníčky žádám o zaslání něčeho jako kalendáře, kdy bych měl platit. Každý splácíme na několik stran a tak se nedivte a neraďte. Dnes, tedy 13.2. tedy skoro po více jak půl roce mi přišla odpověď, že podobné služby dělají až po odečtu. Letos už jsem onu věc urgoval 3x a vždy se tam na druhé straně objevil nějaký chytrák, který mi opravoval terminologii, ale doposud jsem nic nedostal. Tentokráte to byla jakási paní Zikmundová s uvedenou odpovědí.
  S tak velkou arogancí a tak vysokým stupněm drzosti a hlouposti jsem se ještě nesetkal. Pokud chcete mít problémy, obraťte se na MND. Já vám je ale nedoporučím. Jediné co jim maká je asi ona klamavá reklama

  Odpovědět
 7. Já taky uvažuji o změně z ČEZu na MND. Dle tlf. rozhovoru spokojenost, ihned poslán náhled smluv, ceníky atd. Vždy se najde člověk, který je spokojen a nespokojen, to je jasné. Ale jejich smlouvy jsou jasné, přehledné a když jsem si spočítala kolik ušetřím, tak k nim přejdu. A nechápu, proč ti nespokojení neodejdou když oni mají výpověď bez hned.

  Odpovědět
 8. ..řekl zaměstnanec MND. Howk. Nevychovanci jsou to, kteří otravují telefonáty i v neděli. Druhým rokem cena razantně vyšší!

  Odpovědět
  • Pokud na vás mají kontakt, tak proč by nezavolali v neděli? Operátoři NAŠTĚSTÍ pracují nepřetržitě, když má člověk nějaký problém, může je kdykoli kontaktovat. To, že máte cenu druhý rok vyšší a divíte se, je asi tím, že jste si nepřečetl smlouvu. Každý nový odběratel má první rok nižší cenu, pouze první rok. Když se vám pak cena nelíbí, tak nabízejí výpověď kdykoli bez sankcí. U ČEZu jsem se hlupák zavázal a nemohl tři roky nic dělat, mohl jsem ušetřit tisíce ročně!! U MND mám nejlevnější plyn, kterým topím.

   Odpovědět
 9. Já také dostala telefonickou nabídku, na vyžádání mi poslali na email náhled smlouvy a ceníku. Zvažuji změnu dodavatele, ale nevím, když čtu komentáře, je to tak napůl, opravdu je to matoucí.

  Odpovědět
  • Precte si recenze Vaseho stavajici dodavatele. A pouzijte svuj mozek. Staci se podivat jak vypdaji smlouvy a vseobecne obch. podminky. To i lajk pozna co je lepsi.

   Odpovědět
 10. https://zpravy.tiscali.cz/nejferovejsi-dodavatele-energii-jsou-mnd-a-europe-easy-energy-ukazal-pruzkum-srovnam_cz-310144?

  Pokud jste se pane Kašpare, opravdu rozhodl zůstat u svého stávajícího dodavatele, pak ta negativní hodnocení opravdu splnila svůj účel. Přečetl jsem všechny a jsem si jistý, že většina má posloužit právě k tomuto účelu.
  Jsem zákazníkem MND a vše, co řekli, splnili.
  Mám energie opravdu levnější. Měl jsem přejít dříve.
  A navíc (to je výhoda, kterou jsem pochopil až po chvíli), MND nabízí smlouvu pouze na dobu neurčitou s tím, že si je mohu vyzkoušet a pokud s něčím nebudu spokojený, po 3 měsících mohu jít k jinému dodavateli. Žádný závazek na 12, 24 nebo 36 měsíců, jak je běžné. Pokud mají jen takovéto smlouvy a většina zákazníků by nebyla spokojena, pak by během relativně krátké doby mohli společnost zrušit, protože by neměli nikoho, kdy by jim platil.
  Co se týká praktického přechodu, byl jsem upozorněn, že pokud já dodám všechny dokumenty (měnil jsem PRE), které jsou k přechodu potřeba, pak vše vyřídí za mě, pokud ne, přechod se může velmi protáhnout. Dodal jsem vše potřebné a přechod proběhl bez problému.
  Pokud někdo píše, že jeho přechod nedopadl, je otázka, kolik toho jde na vrub MND a kolik na toho, kde přechod chtěl.
  Nemyslím si, že se to stát nemohlo, ale já mám jen dobrou zkušenost.

  Odpovědět
 11. Alzbeta, Me neprijde v dnesni dobe nic spatneho, ze mi ty smlouvy zaslou k procteni do emailu a kuryr mi je priveze k podpisu. Pokud vyzadujete sluzby z dob jeskynnich lidi tak si potom nestezujte. A pokud Vam to neprislo do email, nemeli jste to treba ve spamu nebo nektere emaily se vam mohou rovnou blokovat diky vasemu nastaveni emailu? Mluvim z vlastni zkusenosti. Konkretne seznam mi to delal.

  Odpovědět
 12. Ono je lehke si stezovat, ale uz neuvede presne proc se to stalo. Ja mela s Cezem jine problemy. S CEZem a ne s MND. CEZ chtel porad neco dokladat, a ze chci prepis hned tak, ze to jde jen osobne na podobce nebo tak, ale ne tak ze udelam rovnou prepis se zmenuo dodavatele jak jsem chtela. Akorat ze zakazniku CEZ dela blbce. MND naprosta spokojenost.

  Odpovědět
 13. MND už nikdy. Řeším už dva měsíce připojení elektřiny a plynu na bytě mé sestry a vůbec nic se neděje. Bydlí v bytě kde není světlo ani plyn. Přes den jsou v bytě a večer chodí spát k nám. Počkám ještě do pátku a přejdou někde jinde.

  Odpovědět
 14. Při vyúčtování započteno pouze 11 záloh, místo 12cti, tím pádem vznikl nedoplatek, a ještě navýšily kvůli tzv. nedoplatku měsíční zálohy na další období.

  Odpovědět
  • Záloh je ročně 11, nikoli 12. V měsíci vyúčtování se zálohy neplatí. 12. zálohu Vám asi připočetli do dalšího období. O ty peníze jste jistě nepřišla. Stačí se podívat na Váš rozpis záloh. Když jsem začal bydlet sám a vše si zařizoval, tak jsem také nic nevěděl a myslím, že jsem také uhradil poprvé 12 záloh za rok. Při vyúčtování se více než 11 záloh zohlednit nedá, jak jsem už zjistil.

   Odpovědět
  • Ne. Podle odhadovane nebo presne spotreby, se Vam zaloha vypocita tak aby byla na 11 mesicu a stacila. Uz nezminujete, zda jste si zalohy nesnizoval apod. :-)) Podavejte prosim presne a nezavadejici informace.

   Odpovědět
 15. Podepisujete se jako JUDr. a dáváte jiným plnou moc? Pokud byste dala plnou moc, tak jistě víte, že už si to sama ani obstarat nemůžete. Naopak díky plné moci se MND o vše postará a člověk nemusí nikam chodit, nikam volat. Chyba bude asi na vaší straně.

  Odpovědět
  • Mýlíte se pane. Tím, že udělíte někomu plnou moc, se nikterak nezbavujete práva jednat sám. Dokonce i v soudním řízení, když udělíte procesní plnou moc advokátovi, můžete jednat sám a soud akceptuje Váš názor jako prioritní.

   Odpovědět
 16. Vaše zkušenost je smutná, ovšem dodavatel na základě čísla plynoměru nezjistí. Nemá pravomoce. Pokud jste nedal operatorce informace, nemohli Vam poslat smlouvu a plnou moc. Tim pádem to nemohli řešit. Pokud chcete řešení, je potřeba spolupracovat. Je to asi jako když chcete zaměstnat, nedáte novému zaměstnavateli osobní údaje a výpis z rejstříku a pak řešíte, že V!m nepřipravil smlouvu

  Odpovědět
 17. Je snadné to na někoho svést. Z jedné věty člověk těžko pozná, kde je vina. Zkuste rozvést a pak se dá poradit a zjistit kde je chyba

  Odpovědět
 18. 3 dny jste se nedovolala? Po-ne 8-22 hod. Volal jsem tam za půl roku 6x a nikdy jsem necekal vic jak 2 minuty. Kdy jste tam volala?
  Ano, mohlo se stát, že to nestihli. Zpravidla ale u zákazníků, co to řeší na poslední chvíli. Většina lidí má představu že to jde ze dne na den. Když zákazník podepíše závazek na x let a ještě třeba s hodně omezeným termínem výpovědi, pak není schopen doložit ještě včas dokumenty, pak ano, MND to nestihne, nestihl by to nikdo. Z dodavatelů

  Odpovědět
 19. Spíš to nejde tak rychle jak byste si představovala. Některé dokumenty jsou důležité pro správné stanovení výpovědi, aby Vám nezpůsobili sankci

  Odpovědět
 20. Zdeněk prvně bych se podíval na spotřebu. Zde zjistíte, zda nebyla třeba chyba v odečtu. Tolik cena u MND nevzrostla

  Odpovědět
 21. Seriózně – na recenzích nenajdete. Položte si otázku na základě faktů. Smlouvy bez závazku+dobrá cena pro všechny stejná. MND musí hlídat, jinak o zákazníky příjde. Domácnosti dělaj 5 let a maj přes 120 tisíc zákazníků. Mluví to za vše

  Odpovědět
 22. Nikdy více MND… Měním dodavatele energií pravidelně, buď co rok max. co dva, většinou vybírám přes zprostředkovatelské servery na netu – stále snižovaná cena i přesto, že se vás snaží upsat na delší dobu, že se bude zdražovat. Letos opět nabídnutá celková úspora ve výši 5%, ok, super, beru. Náhodou zkontroluju na stránkách MND (současný dodavatel), zda nenabízejí něco lepšího a ejhle! pro nové zákazníky úspora 10%. Volám, že přecházím, a najednou slečna otočí, že ok, že mi ten ceník plyn z první ruky Online 2020 dodatek, okamžitě zaktivuje k mé stávající smlouvě, a že mi do týdne přijdou poštou ztvrzující dokumenty. 14 dní – nic. Volám. Jiná slečna, máte to zaktivované, „můžu ještě nějak pomoci?“ 🙂 Ano, můžete. Poštu již očekávat nebudu, zašlete mi ztvrzující e-mail se zmiňovaným ceníkem, ať mám něco v ruce. Není problém, zasílám. 2 hodiny nic. V zápětí volá 3. slečna., že asi došlo někde k chybě, že v pc komunikaci s předchozí slečnou nikde nevidí, ale že mi teda ten ztvrzující email pošle, ikdyž neví jestli může. :-)Došel e-mail. „Máte platný ceník 2020″ Jinými slovy – Doufáme, že jsi takový debil, že nevíš, že ty ceníky 2020 máme 4 a každý s jinou cenou! No možná, že takový debil jsem, ale nedal mi spát předmět emailu, který zněl nemenit: O19170….:-) Volám. 4.slečna. Již mírně rozladěn, sděluji slečně, že si připadám, jako kdyby si ze mně dělali srandu, seznamuji ji s předchozím postupem a ta mi s velice rázným přístupem sdělí, že zmiňovaný ceník nikdy nedostanu, že nemám nárok. Šok. Naštěstí opět zavolal týpek ze zprostředkovatelského serveru s nabídkou úspory 12%, ale úpis na 2 roky. Beru. Jak se říká,“V čas bídy pes koule líže“. Ale každopádně poradil skvěle (což jsem ani netušil), zruš smlouvu k 31.12.2019, jinak ti doúčtují nedodržení akčního ceníku a vše doplatíš!!! Dejte si bacha, co podepisujete, a dobře se seznamte s obchodními podmínkami. Již nikdy MND. Krásný večer všem i těm, které MND nezklamaly….

  Odpovědět
 23. Dobrý den chci se zeptat,jak postupuje firma MND,když dojde omyl k odpojení zákazníka (bez jeho zavinění) na 14 dnů než se vše vyřídí na znovu zapojení,jak to vypadá z odškodněním adt.(doufám ,že mi nenapište ,že je vám to lito)

  Odpovědět
 24. Dobrý den,

  tímto bych se s Vámi také rád podělil o svoji zkušenost s naprosto nejhorší firmou v České republice. Ti,co tady vypisují,že tohle píše konkurence,tak jsou opravdu zaslepení a fanatičtí.
  Jsem obyčejný člověk z davu a to co si dovolí MND společnost k zákazníkovi,to se opravdu nevidí.
  5let jsem byl bez problémů u společnosti ČEZ a díky stěhování,jsem chtěl změnit dodavatele.
  Problémy byly opravdu hned od začátku,jak tady píši ostatní,smlouvy poštou,naprostá hrůza,ztratili dokumenty,pak neměli plnou moc..Měsíc a půl trval přepis,kdy mi hrozili neustále demontáží elektroměru tak plynoměru a že jsem černý odběratel.
  V půlce roku došel nedoplatek,který jsem odeslal s tím že si to společnost dala na zálohy dopředu a nedoplatek stále stál. Údajně jsem dostával sms,popřípadě mail.Nevím o ničem.Pochopitelně došlo k nejhoršímu.Došel pan technik a vzal si elektroměr.
  I přes uhrazení pohledávky,volání každý den několikrát denně a zálohy dopředu jsem byl přesně 18 dní s manželkou a dvěma dětmi školního věku bez elektřiny i teplé vody.
  MND nám nedalo jakoukoliv zmínku o tom,že nám dokonce byla ze dne na den vypovězena smlouva,tím pádem jsme byli ze dne na den bez distributora i dodavatele.Opakuji se,volal jsem 2krát denně 6dní v kuse,všechny hovory jsou nahrané a ani jeden z infolinky nebyl schopen říct jak pokračovat.
  Mohl jsem být opravdu rád,že bydlím opodál,jelikož mají POUZE DVĚ pobočky po celé ČR.Tím pádem jsem si šel napsat novou smlouvu urgentně s tím,že mě zapojí přednostně,když sám pan na pobočce uznal,že nechápe sám tu rychlost a bez upomínek a kontaktování.Opět jsem se splet,čekal jsem týden a půl navíc,kdy si opět MND přeposílálo papíry teď s distributorem,prvně žádosti,pak souhlasy a nakonec stanovené datum zapojení,které bylo opět za dalších 8 dní.Podotýkám,že jsem uvažoval o okamžité změně dodavatele,ale ten mi řekl,že mě může zapojit až za týden,což bylo o mnoho dřív,než nás nakonec opět zapojila MND.
  Pan technik,co mě přišel demontovat,mě přišel i namontoval. Kroutil hlavou a říkal,že to byla dlouhá doba a nechápe sám,jejich postup.
  Já také ne,už ani nechci. Myslím si,že tohle se nehodí k soudu,ale jako reportáž do TV.

  S pozdravem a přáním na hezky den…Hlavně pro ty,co mají špatnou zkušenost.

  Odpovědět
 25. Děkuji za komentáře. Už jsem se málem rozhodla k MND přestoupit. Teď vidím, že by to byla naprostá hloupost a bila bych se pak do hlavy.

  Odpovědět
 26. přečtěte si, prosím, komentáře na netu o nejotravnějších telefonátech dealera MND z telefonního čísla 246034981 . Takhle solidní firma nejedná, dle komentářů na netu mne napadá pouze jedno slovo ŠMEJDI. Takže ani nezvedat telefon !

  Odpovědět
 27. Reakce na recenzi Libuše ze 14. 5. 2019 – započítáno jen 11 záloh místo 12

  Libuše neuvádí jak platí zálohy, zda SIPO nebo z účtu a proto je také odpověď Paja z 31.5. 2019 matoucí.

  Rozpis záloh je vždy na 12 měsíců a při vyúčtování se může zohlednit 11 až 13 záloh, podle toho, zda v den vyúčtování je nebo není 12 záloha na účtu dodavatele plynu MND.

  Vyúčtování za plyn dle spotřeby je každým rokem za 12 měsíců + – nějaký den. Je tam obvykle započítána spotřeba druhé poloviny měsíce ledna minulého roku a první polovina ledna roku v němž vyúčtování obdržíte.

  Proč se někdy započítá jen 11 záloh a nikoliv 12
  Když provedou vyúčtování před obdržením lednové zálohy, tak Vám nemohou přiznat zálohu, kterou ještě nemají na účtu. V dalších letech do doby, než provedou vyúčtování po obdržení zálohy, musí přiznávat vždy 12 záloh protože vyúčtování jste platbou uhradila a 12 lednová záloha zůstává jako předplacená částka ale v portále Moje MND ji nenajdete.

  Třináct záloh by Vám měli započítat, když provedou roční vyúčtování po obdržení lednové zálohy na účet a Vy jste měla předplaceno od doby, kdy Vám nezapočítali 12 zálohu.

  Vše se zdá být logické až na to, že si ty zálohy musíte hlídat neboť v portále Moje MND to nevedou a ani Vám nesdělí proč. Snaha, aby MND účtovaly vždy před obdržením zálohy SIPO nebo po obdržení zálohy je marná – odmítnou to. Při platbě SIPO s tím nic neuděláte, budete mít velké nedoplatky a přeplatky. Při platbě z účtu si můžete zvolit termín platby a tím ovlivnit započítávání záloh.

  Máte šanci, že někdy v příštích letech Vám započítají 13 záloh ale do té doby Vás nemohou krátit na 11 záloh neboť máte předplaceno.

  Fero

  Odpovědět
 28. Dobrý den, i já se chci podělit se svojí zkušeností se společností MND od listopadu 19 k dnešnímu dni. Mám dvě odběrná místa el.energie. Využil jsem možnosti odstoupení od smlouvy se stávajícím dodavatelem el.energie pro navýšení ceny. MND vyhotovil všechny potřebné doklady včetně plných mocí. Vše bylo rychlé a v pohodě. Po oznámení o provedené změně dodavatele jsem v prosinci 19 zjistil,že ke změně dochází pouze u jednoho odběrného místa. Následovaly tři telef. hovory a jeden e-m s dotazem co se stalo. Operátorka a operátor MND vše prověří a dojde k nápravě. Nakonec se po mé důrazné reklamaci v lednu zjistilo, že odpovědný pracovník prostě opomněl odeslat dosavadnímu dodovateli výpověď. Protože však mezitím uběhla zák. lhůta pro odstoupení v důsledku navýšení ceny, dojde ke změně dodavatele klasickou cestou. Znamená to, že v začátku letošního roku mám dva dodavatele el. energie a nepříjemný pocit, že v administrativě společnosti MND není vše v pořádku a skutečnost v mém případě není v souladu s reklamou společnosti ve sděl.prostředcích.

  Odpovědět
 29. Furt dokola přes několik žádosti obtezuji mnoho let. Moravské naftové doly

  Osobní dřívější zkusrnost, poztraceji vam dodané doklady a plyn nejsou schopni dodat dva měsíce.

  Po zrušení dělali, ze nic a milostivě se ozvali po třech měsících v koncem ledna.

  Opravdu solidní dodavatel plynu, kdyz vám tohle udělá v zimě…

  Na jejich linkách sedí s prominutim totalní odpad co se týče jak morálky, inteligence, tak výchovy… Generovat čísla už opravdu nesmi, ale čůza vas ještě bude poučovat vlatmstne o vaší praci.

  Nebezpečná firma, vase materiály používají dál. Mimochodem, volali i na číslo, které jsrm zřizovala kvuli umírající mamince.

  Naprosto nectí zakony o zpracování vašich osobních dat…

  Dejte si pozor, těch dokladů, co posíláte k zařízení plynu není málo, bohužel u jich ve zneužití již nevěřím.

  Odpovědět
 30. Dobrý den,
  dodavatel MND na první pohled působí velmi sympaticky, dodávání z českých zdrojů mi taky znělo dobře. Nechal jsem si udělat nabídku podle spotřeby, aniž bych jim řekl svou současnou útratu u čezu. Cenová nabídka byla o 1,7% vyšší (v souhrnu všech odběrných míst skoro tisícovka navíc), to jsem jim taky řekl, odpovědí mi bylo, že se s tím dá jistě něco dělat a když jim dám svá vyúčtování, tak se dostanou pod něj. Takže tak. Neberte to prosím tak, že se zastávám čezu, to je taky banda somráků a něco s nimi řešit je o břichabol, ale když nejsou MND napoprvé schopni dát slušnou nabídku, ať jdou do háje.

  Odpovědět
 31. Měl jsem s MND uzavřenou smlouvu na 2 roky. Když jsem jí po uplynutí této doby vypověděl, přišel mi poplatek za předčasné ukončení smlouvy. MND v průběhu původní smlouvy totiž zdražily plyn a to považují za uzavření nové smlouvy. Tak to je naprosto zlodějský přístup k zákazníkovi.
  Pokud s nimi uzavřete smlouvu buďte stále ve střehu. V žádném případě tuto firmu nedoporučuji.

  Odpovědět
 32. Pozor na ně, jsou to loupežníci v bílých límečcích, co slibují nejlepší ceny a smlouvu bez závazků a navíc vám nabídnou i slevu za věrnost 6% ( se kterou jsou stále dražší než konkurence ). Když od nich odejdete, tak vám doúčtují 6% za poslední rok, jakože vám to bylo účtováno dopředu. Pozor na podvodníky z MND !!!

  Odpovědět
 33. Bohužel musím napsat negativní hodnocení. Nakonec je opravdu nejlepší zůstat u ČEZ. Postavili jsme firemní objekt a po celoživotní zkušenosti s ČEZ jsme se rozhodli odebírat elektřinu od MND. Po roce placení záloh nám přišlo vyúčtování, zaplatili jsme nedoplatek a vše běželo dál. Po deseti měsících přišla e-mailem faktura (opravný doklad k víc jak půl roku starému vyúčtování) na několikatisícovou částku. V popisu faktury bylo uvedeno, že naší reklamaci bylo vyhověno a posílají opravný doklad. Nikdo z naší firmy nic nereklamoval, ale protože byla částka nižší než původní vyúčtování, napadlo nás že nám vrátí rozdíl. Bohužel začaly chodit upomínky, takže jsme přes všechny dostupné kanály žádali vysvětlení. Po několika týdnech přišel email, že původní vyúčtování bylo vystaveno na základě odhadu. Na to jsme opět písemně žádali vysvětlení. Toho se nám bohužel zatím nedostalo, pouze přišla e-mailem poslední výzva k zaplacení před demontáží elektroměru. Opravdu solidní jednání se zákazníkem, asi v MND ještě nepřišli na to, že existují telefony a dá se snadno domluvit a případně i omluvit, když někdo udělá chybu. Přecházíme zpět k ČEZ, tam nás nečeká nic lepšího, ale nemusíme se rozčilovat ještě přes dalšího prostředníka. O nějaké finanční úspoře nemůže být řeč.

  Odpovědět
 34. Pozor na MND. Berou 6% když chtete odejít.
  Když s MND sjednáváte smlovu, vypadá vše OK, portál funguje.
  Vše údajně bez závazku. Supr.

  Ale POZOR – když se rozhodnete odejít, naůčtují Vám odchodné 6%, jako že jste nesplnili podmínky za věrnost.

  Za mě palec dolů, tohle je ubohé. Tohle dělají ti nejhorší. Dobře mi zvedli žluč. Aspoň vím kam se nevracet. Když jsem před nějakou dobou odcházel od EONu k MND proběhlo vše naprosto korektně a bez popkuty ze strany EONu. Co dodat? Zaplatím co chtějí a budu šířit chválu kde to půjde.

  Odpovědět
 35. Velmi negativní zkušenost. Byl jsem u nich cca 3 měsíce a pak si odběrná místa vzal nový odběratel.
  Poslali mi konečné faktury za plyn i elektřinu, oboje bylo špatně. Reklamoval jsem to. Nesouhlasily stavy odečtu ani u plynu ani u elektřiny. Reklamaci plynu nakonec uznali a místo doplatku vrátili přeplatek, elekřinu neuznali a navrhli, abych zaplatil za nového uživatele a pak chtěl od něj peníze.
  Přes naléhání na správné vyúčtování to nejsou schopni vyřídit. Jsou to amatéři. Už nikdy víc.

  Odpovědět

Napsat komentář