MND dodavatel plynu a elektřiny

MND logo

Pod zkratkou MND se skrývá označení Moravské naftové doly. Jde o označení akciové společnosti, která má jako hlavní obor těžbu ropy a také plynu. Dalším zaměřením této společnosti je nabízet zemní plyn do domácností. Ti tak mají výhodu, že berou přímo od těžaře, bez případných prostředníků. Právě na to společnost MND také velmi často upozorňuje ve svých reklamních kampaních.

Kromě plynu se však společnost MND rozhodla nabízet spotřebitelům i elektřinu. Stává se tak poměrně známým dodavatelem energií na tuzemském trhu.

Cílem MND je nabízet plyn i elektřinu výhodně

Samotný dodavatel MND se snaží i to, aby na tuzemském trhu zaujal hlavně cenou. Té nízké je docíleno nejenom tím, že se právě zemní plyn bere přímo bez prostředníků. Nízká cena může být zajištěna také z toho důvodu, že společnost ceny na tuzemském trhu stále monitoruje a v případě potřeby také upravuje.

Přichází ale i s celkem zajímavými slevovými nabídkami. U plynu je možné snížit cenu automaticky o 6 procent, což je zajímavé odměna za věrnost. Dále je třeba připomenout, že s využitím ceníku pro rok 2019 je možné ušetřit ještě dalších 6,7 procent. To jsou hlavní lákadla, která mají za cíl přitáhnout nové zákazníky. Samozřejmá může být i úspora vůči stávajícími dodavateli, které se podle statistik pohybuje průměrně na dvaceti procentech. Roli samozřejmě hraje primárně ceník onoho stálého dodavatele.

Moravské naftové doly sází i na jednoduchost

Základem smluvní dokumentace jsou texty, které jsou psané srozumitelně, a ve kterých nenajdete ani fígle, ani se není nutné obávat sankcí. Že je to pravda, MND potvrzuje i tím, že vytvořila svůj Etický kodex, podle kterého se řídí ve vztahu ke svým klientům. Ten je mimo jiné spojený také s tím, že veškeré smlouvy jsou sjednávány na dobu neurčitou. To znamená možnost její výpovědi kdykoliv, a to s respektováním klasické výpovědní lhůty v délce 3 měsíce.

U plynu možnost volby ze dvou variant

MND jako těžař zcela logicky upřednostňuje nabídku svého plynu. Zde nabízí zákazníkům hned dvojici možností. První je klasický Plyn z první ruky, která je spojena s dlouhodobě výhodnou cenou a také slevou za věrnost. Také je s nimi spojena jistota výhodnějších plateb během prvního roku.

Druhou variantou je Plyn z první ruky – Ceník 2019. Tato verze je určená pro toho, kdo chce MND jako dodavatele skutečně dlouhodobě. Jistotou jsou jak zvýhodněné platby během prvního roku, tak i garance ceny, která se až do konce roku 2019 stoprocentně nebude měnit.

Sjednat odběr lze několika způsoby

Zájem o dodávku plynu nebo elektřiny od MND je možné dát najevo několika způsoby. Pokud jde o ten nejjednodušší, tak se nabízí možnost sjednat si smlouvu online. Lze to kdykoliv a odkudkoliv, s jistotou výhodnější ceny. Též je možné využít i telefonní linku. Ta je v provozu každý den od 8 ráno do 10 večer a je bezplatná. Samozřejmostí je i možnost návštěvy zákaznických center. Jejich nevýhodou je však to, že jich je opravdu jenom velmi málo. Hlavní, společně se sídlem, je v Hodoníně. Potom už zbývají jenom dvě možnosti, a to pobočka v Ostravě a dále pobočka v Praze.

Online portál usnadní správu

Nejenom, že je možné novou smlouvu sjednat online. Pro stávající klienty je k dispozici také portál označený jako Moje MND. Jde o zákaznické rozhraní, v rámci kterého je možné nejenom získat přehled o všem podstatném, jako jsou zaplacené zálohy nebo stav přechodu, ale je možné zde řadu věcí také měnit. A to nejenom stanovenou výši záloh, ale třeba i kontaktní údaje, aby byly stále aktuální. I tímto lze popsat celkovou unikátnost přístupu, který stále více cílí na generaci, která raději vše vyřídí z pohodlí svého domova.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností MND? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

MND dodavatel plynu a elektřiny
3.3 (65.37%) 123 votes

39 Comments on MND dodavatel plynu a elektřiny

  • Dobrý den,
   už jste přešel k MND? Můžete se podělit o info. Taky uvažuji, že k nim přejdu. Díky za odpověď

   • Mám čerstvé a špatné zkušenosti. Arogance, nekorektnost a ignorace a to fakt velká. Dostali nás do potíží 🙁

    • Mám zkušennost, a velmi špatnou, poslala jsem pro MND plnou moc na vše, přesto mne otravovali, abych si to vyřídila sama

     Naprostý souhlas!!!!
     Vrchotová.

  • bud te opatrny na smlouvu , první rok ok ale druhy už vám slevu nedají a platilil jsem takovy doplatek že se mi i prodražil ten první rok v součtu!!! pozor na to!!! nikdo se o tom nechtěl bavit od MND semnou!!!

   • Dobrý den Vaše údaje jsou lživé a věřím účelove,protože jsem u nich déle a cena je taková jakou řekli.Následně naopak jsou korektní a dají od ostatních společností vždy vědět jaká cena je .
    Dolanský
    Prosím už více nelžete

 1. Dobrý den, já jsem k nim přešel a absolutní spokojenost za rok co protopím cca 22 tisíc KWM tak jsem o proti RWE ušetřil 6800 Kč a to není zanedbatelné.A proč všichni ostatní čekáte stále jak kdo dopadne? Když mi někdo nabídne smlouvu na dobu neurčitou tak je asi jasné, že nic neskrývají. Navíc z mého hlediska si myslím, že kdyby zdražily a nedodrželi ceníky tak by jim lidi odešli a komu by pak dodávali? Za mě mohu říci spokojenost a jen tak dále 🙂

  • Ano souhlasím s panem Dolanským a panem Hruškou, to co tady čteme jsou buď zaměstnanci konkurenčních firem, nebo lidi , kteří svou vlastní vinou neřeší problém včas a nechají to na poslední chvíli. Píšou tady závistiví jedinci, který vidí , že jiní ušetří i přes 6000 za rok , což MND plní beze zbytku a sami prošvihli termín a nechali si zbytečně prodloužit smlouvu a teď budou několik let platit nehorázné peníze firmám podobným Bohemia a spol. a ještě jim zaplatí žárovky , které si koupím všude za pár korun. Dobře Vám tak všem. Poctivou firmu pomlouváte a lotrům platíte. Vážení, zameťte si napřed před svým prahem. S pozdravem Pavel Novotný u MND tři roky a ušetřeno na plynu 18000 a elektřině dalších 6500.Navíc plyn zlevnili a elektřinu taky.Nazdar

 2. Porovnávali jsme si ceny plynu od E.ONu a MND, chtěli jsme se sejít s oběma firmami, aby nám sami spočítali a řekli, co pro nás bude nejvýhodnější. Od E.ONu k nám domů přišel milý muž, v čas, který jsme si sami vybrali, všechno s námi spočítal, ukázal nám smlouvu, řekl, jaké jsou veškeré postupy, co bude potřeba a co to znamená pro nás jako koncového zákazníka.

  MND? To bylo jednání jako s kusem hadru. Osobně ke koncovým zákazníkům nikdo nejezdí, přijede pouze kurýr se smlouvou. Smlouva k nahlédnutí? Nezájem. Buď podepiš nebo nezdržuj. Slibovali, že nám pošlou aspoň kopii smlouvy do emailu. Pár dnů, pak týden a něco – nic se nedělo. Zase se nám ozval jenom ten kurýr jestli teda jsme doma na podepsání smlouvy…řekli jsme, že stále nemáme náhled smlouvy, že si to chceme pročíst v klidu (můj muž je dyslektik)! Tak nám po x-tém pokusu (protože prý měli špatný email na nás) nafotili smlouvu MOBILEM, smlouva byla přeložená a ještě jí někdo držel v ruce.., byla v podstatě nečitelná. A pak druhý den volal kurýr, že přijede. V momentě, kdy jsme říkali, že potřebujeme na tu smlouvu čas a promyslet si to, tak nám to pan kurýr sprostě típnul! Beze slova…nezájem. Takové jednání bylo vážně přes veškeré hranice!

 3. Paní Alžběto,
  Podle mého názoru jste zástupce spol. E.on a nemáte ani tucha jak to chodí…Jsem momentálně u Bohemia energy a teď k MND budu přecházet. Postup, který mi byl sdělen operátorem, tak přesně postup byl takový jaký řekli. Co se týče kurýra, jsem přes týden po celé ČR a kurýr mi volal kdy bych měl čas na podepsání smlouvy, tak jsem mu řekl, že jedině o víkendu. Kurýr byl ochotný a o víkendu dorazil ve stanovený čas. Podepsal jsem dvě smlouvy, jednu jsem dostal a podepsal jsem jim plnou moc a dal k okopírování smlouvu s Bohemkou a teď jen čekám až se domluví mezi sebou kdy mě pustí.

 4. Bohužel musím konstatovat, že je to společnost nekorektní, arogantní a poškodila nás jako své potenciální zákazníky.
  Nás dostala do velmi nepříjemné situace.
  Vůbec neodpovídali na maily a dokonce jsem se nedovolala ani na bezplatnou linku po 3 dny, dále i přestože jsem je žádala, aby mi sdělili stav a jejich zájem o můj přechod k nim, dokud jde s věcí něco udělat, nereagovali. Až téměř po měsíci mi přišlo ujištění, že se o přestupu jedná a že je vše v pořádku. Pak přišlo plno výmluv.
  Dnes mi telefonicky sdělili, že to nestihli.

 5. Nejhorší komunikace co jsme zažili!!!
  Přecházíme k MND, zatím jim dáváme druhou šanci, ale uý dva týdny jsme úplně bez elektřiny.
  Komunikují s vámi jak s miminem a zákazník pro ně má hodnotu tak maximálně hovna od psa.
  Pokud se do konce týdne jejich přístup nezlepší, odstupuji od smlouvy (kterou nejsou schopni ani pořádně zpracovat na to abychom měli proud)!

  • Souhlas, po hovoru s infolinkou jsem vždycky zralá na panáka. Všechno se táhne a nakonec řeknou, že to nejde a že ode mě potřebují další nesmyslná potvrzení. Ach jo.

 6. Dlouho jsme premysleli o zmene dodavatele,neradi nikam prechazime. MND je ipravdu velmi ferovy dodavatel. To co slibili, jsme usetrili. Prekvapilo mne vyuctovani, jak muze byt jednoduché. Z recenzi mam pocit, ze to pisou zastupci jiných spolecnosti. Cela rodina jsme u MND,plus mame dva byty na pronajem a spokojenost. Pokud nekdo zvažujete MND, s chutí do toho.

  • Presne tak. Max. to tu hanobi nekdo z konkurencnich spolecnosti. A pak max. clovek, co si neni schopen ani po lopate neco vyridit. 😀

 7. Nevím, zatím jsem jen jejich potencionální zákazník, ale smlouvy i ceník mi poslali mailem, sotva jsem položila telefon,dokonce dvakrát, takže než přijede kurýr, mám na prostudování času dost. Uvidím, papír snese leccos, takže věřím jen tomu, co sama zjistím…

 8. K MND jme přešli v 11/2017, teď přišlo vyúčtování. Přechod z RWE /Inogi/ proběhl bez problémů poté, co jsme zaslali požadované dokumenty. Vše rychle a seriozně vyřízeno. Teď to nejlepší – rozdíl v účtované ceně oproti RWE děla cca 5 Kč za M3 ve prospěch MND!!! Takže spokojenost. Celkově, při spotřebě cca 2900m3 úspora 7 000,- Kč. Už nikdy více k Němcům.

 9. v 2015 přechod s elektřinou z EON k MND. Týden před ukončením smlouvy s předchozím dodavatelem jsem volal na infolinku, že mi stále nepřišel rozpis plateb od MND. Dle infolinky je vše v pořádku a mám čekat. Asi týden po ukončení smlouvy jsem volal znovu a opět jsem dostal info, že je vše v pořádku. Následoval dopis od distributora o černém odběru a upozornění na odpojení. Po přeposlání tohoto na infolinku MND mi bylo sděleno, že jim distributor nepovolil přepis dodavatele. Důvod prý neznají a mě jaksi opomněli informovat.
  Věřím na druhou šanci, proto v 2018 přechod jiného odběrného místa z EON na MND. Telefonicky si ověřuji, že si pohlídají datum ukončení předchozí smlouvy s EON pro případné sankce. Několikrát jsem byl ubezpečen, že toto je samozřejmost. A vida, včera mi volá infolinka z EON o udělení několikatisícové sankce z důvodu že si mě MND přetáhlo o 7 dní dříve než končí smlouva u EON. Třikrát jsem volal různým operátorům na MND pro vysvětlení, bylo přislíbeno okamžité prošetření a mé informování, doposud bez odezvy. Naprostý diletantismus? Vědomé poškození pro jednotýdenní zisk? Nevím. Na třetí šance nevěřím…

 10. Dnes jsme dostali fa za předešlé roční období. Naprostá spokojenost. U minulého dodavatele Pražská plynárenská jsme při spotřebě 3100 m3 platili 48 tis. vč. DPH. Letos spotřeba 3260 m3 a platba 40 tis. Kč. Přiznám se, že nás to opravdu překvapilo.Jsme Jihomoravský kraj. Na potíže s přechodem, co tu někteří popisují si fakt nevzpomínám. Myslím, že jsme jen vyplnili doklady a odeslali je a o víc jsme se starat nemuseli.

 11. Kvůli jednomu nezaplacenému inkasu,i když sem jim volal,že mi onemocněla manželka a že táhnu vše sám,mi ihned druhý měsíc poslali výhružnou upomínku,že to dají vymáhací společnosti a že mě ihned odpojí.Volal sem s obrovským nepochopením situace,protože u eonu třeba čekali až do vyúčtování a pak sem buď doplácel a nebo my ještě vraceli,rozhodně,ale kvůli jedné platbě nedělali takový peklo a nevyhrožovali,jestli to půjde ihned odcházím.Za mě kvůli jejich chování rozhodně nedoporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. Také nedoporučuji MND.Přecházeli jsme k nim z ČEZ.Pracovník MND sinepohlídal konec výpovědní lhůty.Dopadlo to tak,že nám odpojili elektroměr a my byli 10 dní bez elektřiny.Nakonec MND napsalo,že to není jejich chyba a přestali komunikovat.Tak sice jsme zatím čerstvě u MND,sice nepříjemně rozčarováni a přemýšlíme o změně bud k YELLO energy nebo k Fonergy.

 13. Tak nevím, přechod absolutně bez problémů, ovšem informují, dokonce jsem si vyzkoušel dva měsíce nezaplatit zálohu- žádná sankce, jen SMS upozornění. absolutní spokojenost. Nechápu tady ty reakce

 14. první rok va’m dají dobrou cenu ale druhy rok se vám to hodně nevyplatí a znovu vám už nejtějí dat lepší cenu takže šel jsem k nim když jsem měl zálohu 4500kč nekolik let , první rok mne to vyšlo na cca 4000kč mesíc a druhy rok doplatek 39tis a zalohy 7300!! pozor na ně!!

 15. MND doporučuji,je zajímavé jak tady konkurence hází špínu na dodavatele ke kterému lidi přecházejí dobrovolně.. nemají žádné podomní prodejce jako většina ostatních společností,nikoho si nijak nevážou smlouvou a mě osobně se líbí že u nich mají všichni stejnou cenu bez výjimek. U konkurenčních společností mají rozdělené zákazníky do několika cenových kategorií a sami od sebe vám cenu nesníží ale když jim pohrozíte že od nich odcházíte tak najednou slevu dostanete,to mi nepřijde jako férové jednání. Takže bych většině těchto HOVEN nevěnoval pozornost.

 16. Jako nechci vypadat jako někdo kdo si stěžuje, ale pravda občas bolí, přešel jsem k MND , převod trval asi 5měsícu protože smlouvy stráceli, hruza děs, na email moc nereagují, na hovory jo ale vzdy neví co a jak a nebo vše nemůžou najít, naposled mi přišel dopis a ani nevěděli co mě poslali, 🙂 no je to vtipné, platil jsem za plyn cca 8500kč po přechodu k MND mám doplatek 17500kc, takže to již neřeším, odcházím zpět a tohle už nechávám na právnících, cena a množství rozhodně nesouhlasí. uvědomte si že ta reklama něco hold stojí a platí to všichni.

 17. No ..každopádně děkuji za recenze, díky nimž se se rozhodl, že zůstanu u Innogy. V televizi velká reklama na MND, ale to je asi tak vše. Podle toho co tady píšou uživatelé, tak by se měli nad sebou MND zamyslet a uvědomit si základní pravidlo..náš zákazník, náš pán. Díky

  • Dobrý den, právě přecházím k MND s plynem. Po zadání poptávky na jejich webu mě asi do hodiny volala velmi příjemná slečna (možná paní, abych se nedotknul), poslala mě mailem ceník pro prostudování. Druhý den (dnes) mě podle dohody opět volala, domluvili jsme podrobnosti a do dvou dnů má přijet kurýr se smlouvou. Takže za mně – zatím velmi korektní jednání a naprostá spokojenost.
   Pokud si pan Martin o něco výš stěžuje, že jeden rok mu vraceli a druhý rok doplácel 39tis, chybí mě tam “maličkost”. Jaká byla spotřeba plynu?!?!

   • Ještě na doplnění, dokumenty – smlouva a plná moc, které doveze kurýr k podpisu mě přišly mailem k přečtení a kontrole chvilku po telefonátu.
    A pokud má někdo podobné problémy jako Martin a další, ať si stěžuje na ERÚ (energetický regulační úřad) a ne zde. MND má jako jedna z mála společností podepsaný etický kodex na ERÚ a za jeho porušování jsou docela přísné postihy.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*