MND dodavatel plynu a elektřiny

Pod zkratkou MND se skrývá označení Moravské naftové doly. Jde o označení akciové společnosti, která má jako hlavní obor těžbu ropy a také plynu. Dalším zaměřením této společnosti je nabízet zemní plyn do domácností. Ti tak mají výhodu, že berou přímo od těžaře, bez případných prostředníků. Právě na to společnost MND také velmi často upozorňuje ve svých reklamních kampaních.

Kromě plynu se však společnost MND rozhodla nabízet spotřebitelům i elektřinu. Stává se tak poměrně známým dodavatelem energií na tuzemském trhu.

Cílem MND je nabízet plyn i elektřinu výhodně

Samotný dodavatel MND se snaží i to, aby na tuzemském trhu zaujal hlavně cenou. Té nízké je docíleno nejenom tím, že se právě zemní plyn bere přímo bez prostředníků. Nízká cena může být zajištěna také z toho důvodu, že společnost ceny na tuzemském trhu stále monitoruje a v případě potřeby také upravuje.

Přichází ale i s celkem zajímavými slevovými nabídkami. U plynu je možné snížit cenu automaticky o 6 procent, což je zajímavé odměna za věrnost. Dále je třeba připomenout, že s využitím ceníku pro rok 2019 je možné ušetřit ještě dalších 6,7 procent. To jsou hlavní lákadla, která mají za cíl přitáhnout nové zákazníky. Samozřejmá může být i úspora vůči stávajícími dodavateli, které se podle statistik pohybuje průměrně na dvaceti procentech. Roli samozřejmě hraje primárně ceník onoho stálého dodavatele.

Moravské naftové doly sází i na jednoduchost

Základem smluvní dokumentace jsou texty, které jsou psané srozumitelně, a ve kterých nenajdete ani fígle, ani se není nutné obávat sankcí. Že je to pravda, MND potvrzuje i tím, že vytvořila svůj Etický kodex, podle kterého se řídí ve vztahu ke svým klientům. Ten je mimo jiné spojený také s tím, že veškeré smlouvy jsou sjednávány na dobu neurčitou. To znamená možnost její výpovědi kdykoliv, a to s respektováním klasické výpovědní lhůty v délce 3 měsíce.

U plynu možnost volby ze dvou variant

MND jako těžař zcela logicky upřednostňuje nabídku svého plynu. Zde nabízí zákazníkům hned dvojici možností. První je klasický Plyn z první ruky, která je spojena s dlouhodobě výhodnou cenou a také slevou za věrnost. Také je s nimi spojena jistota výhodnějších plateb během prvního roku.

Druhou variantou je Plyn z první ruky – Ceník 2019. Tato verze je určená pro toho, kdo chce MND jako dodavatele skutečně dlouhodobě. Jistotou jsou jak zvýhodněné platby během prvního roku, tak i garance ceny, která se až do konce roku 2019 stoprocentně nebude měnit.

Sjednat odběr lze několika způsoby

Zájem o dodávku plynu nebo elektřiny od MND je možné dát najevo několika způsoby. Pokud jde o ten nejjednodušší, tak se nabízí možnost sjednat si smlouvu online. Lze to kdykoliv a odkudkoliv, s jistotou výhodnější ceny. Též je možné využít i telefonní linku. Ta je v provozu každý den od 8 ráno do 10 večer a je bezplatná. Samozřejmostí je i možnost návštěvy zákaznických center. Jejich nevýhodou je však to, že jich je opravdu jenom velmi málo. Hlavní, společně se sídlem, je v Hodoníně. Potom už zbývají jenom dvě možnosti, a to pobočka v Ostravě a dále pobočka v Praze.

Online portál usnadní správu

Nejenom, že je možné novou smlouvu sjednat online. Pro stávající klienty je k dispozici také portál označený jako Moje MND. Jde o zákaznické rozhraní, v rámci kterého je možné nejenom získat přehled o všem podstatném, jako jsou zaplacené zálohy nebo stav přechodu, ale je možné zde řadu věcí také měnit. A to nejenom stanovenou výši záloh, ale třeba i kontaktní údaje, aby byly stále aktuální. I tímto lze popsat celkovou unikátnost přístupu, který stále více cílí na generaci, která raději vše vyřídí z pohodlí svého domova.

Máte zkušenosti se společností MND? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Mohlo by vás zajímat

4.3 4 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Kraus

Dobrý den,
co se týká odběru energií jsem docela zkušený i když jsem se v minulosti dlouhá léta bránil změně dodavatelské firmě a několik jsem jich vystřídal a všichni mě zklamaly, nakonec jsem skončil u MND a byl jsem na výsost spokojený – s jednáním i s cenami, ale dnes jsem docela rozčarovaný, když jsem zjistil, že MND mi nabízí ceník na plyn pro rok 2022 a jsou zde ceny ještě levnější než v r. 2021 ( což je nesmysl ) a na stejné stránce je napsáno, pokud chci ceník pro rok 2022 ( který jsem dostal ), musím o to zvlášť požádat – je to normální ? Chápu složitost naší doby, ale je to zase jako všude jinde. Když jsem tedy požádal dle návodu ´´asi o ten pravdivý´´ ceník pro r. 2022, dostal jsem odpověď, že jsem požádal o jakýsi balíček s dodáním za 30 dní.
Nehodlám již měnit dodavatele energií, protože to v podstatě nemá cenu, ale MND mě opravdu zklamalo, věřil jsem, že jsou o něco férovější než ostatní.
Hezký den

Roman

S MND jsme velmi spokojeni, přehledné podmínky, ceníky, perfektní zákaznický servis. Máme u nich plyn a převáděl jsem i elektřinu. Spočítali nabídku podle vyúčtování, vše proběhlo rychle a online.

Jaroslav Doubrava

Velmi negativní zkušenost. Byl jsem u nich cca 3 měsíce a pak si odběrná místa vzal nový odběratel.
Poslali mi konečné faktury za plyn i elektřinu, oboje bylo špatně. Reklamoval jsem to. Nesouhlasily stavy odečtu ani u plynu ani u elektřiny. Reklamaci plynu nakonec uznali a místo doplatku vrátili přeplatek, elekřinu neuznali a navrhli, abych zaplatil za nového uživatele a pak chtěl od něj peníze.
Přes naléhání na správné vyúčtování to nejsou schopni vyřídit. Jsou to amatéři. Už nikdy víc.

vašek

Máte plnou moc? Nevěřím vám ani slovo. Znám tu firmu a s věcmi o kterých se tu píše jsem se nesetkal.

Dušan Kašpárek

Pozor na MND. Berou 6% když chtete odejít.
Když s MND sjednáváte smlovu, vypadá vše OK, portál funguje.
Vše údajně bez závazku. Supr.

Ale POZOR – když se rozhodnete odejít, naůčtují Vám odchodné 6%, jako že jste nesplnili podmínky za věrnost.

Za mě palec dolů, tohle je ubohé. Tohle dělají ti nejhorší. Dobře mi zvedli žluč. Aspoň vím kam se nevracet. Když jsem před nějakou dobou odcházel od EONu k MND proběhlo vše naprosto korektně a bez popkuty ze strany EONu. Co dodat? Zaplatím co chtějí a budu šířit chválu kde to půjde.

Orsil

Bohužel musím napsat negativní hodnocení. Nakonec je opravdu nejlepší zůstat u ČEZ. Postavili jsme firemní objekt a po celoživotní zkušenosti s ČEZ jsme se rozhodli odebírat elektřinu od MND. Po roce placení záloh nám přišlo vyúčtování, zaplatili jsme nedoplatek a vše běželo dál. Po deseti měsících přišla e-mailem faktura (opravný doklad k víc jak půl roku starému vyúčtování) na několikatisícovou částku. V popisu faktury bylo uvedeno, že naší reklamaci bylo vyhověno a posílají opravný doklad. Nikdo z naší firmy nic nereklamoval, ale protože byla částka nižší než původní vyúčtování, napadlo nás že nám vrátí rozdíl. Bohužel začaly chodit upomínky, takže jsme přes všechny dostupné kanály žádali vysvětlení. Po několika týdnech přišel email, že původní vyúčtování bylo vystaveno na základě odhadu. Na to jsme opět písemně žádali vysvětlení. Toho se nám bohužel zatím nedostalo, pouze přišla e-mailem poslední výzva k zaplacení před demontáží elektroměru. Opravdu solidní jednání se zákazníkem, asi v MND ještě nepřišli na to, že existují telefony a dá se snadno domluvit a případně i omluvit, když někdo udělá chybu. Přecházíme zpět k ČEZ, tam nás nečeká nic lepšího, ale nemusíme se rozčilovat ještě přes dalšího prostředníka. O nějaké finanční úspoře nemůže být řeč.

Janíček

Pozor na ně, jsou to loupežníci v bílých límečcích, co slibují nejlepší ceny a smlouvu bez závazků a navíc vám nabídnou i slevu za věrnost 6% ( se kterou jsou stále dražší než konkurence ). Když od nich odejdete, tak vám doúčtují 6% za poslední rok, jakože vám to bylo účtováno dopředu. Pozor na podvodníky z MND !!!

Emil

Měl jsem s MND uzavřenou smlouvu na 2 roky. Když jsem jí po uplynutí této doby vypověděl, přišel mi poplatek za předčasné ukončení smlouvy. MND v průběhu původní smlouvy totiž zdražily plyn a to považují za uzavření nové smlouvy. Tak to je naprosto zlodějský přístup k zákazníkovi.
Pokud s nimi uzavřete smlouvu buďte stále ve střehu. V žádném případě tuto firmu nedoporučuji.

Vlk

Dobrý den,
dodavatel MND na první pohled působí velmi sympaticky, dodávání z českých zdrojů mi taky znělo dobře. Nechal jsem si udělat nabídku podle spotřeby, aniž bych jim řekl svou současnou útratu u čezu. Cenová nabídka byla o 1,7% vyšší (v souhrnu všech odběrných míst skoro tisícovka navíc), to jsem jim taky řekl, odpovědí mi bylo, že se s tím dá jistě něco dělat a když jim dám svá vyúčtování, tak se dostanou pod něj. Takže tak. Neberte to prosím tak, že se zastávám čezu, to je taky banda somráků a něco s nimi řešit je o břichabol, ale když nejsou MND napoprvé schopni dát slušnou nabídku, ať jdou do háje.

BlbaBlondyna

Furt dokola přes několik žádosti obtezuji mnoho let. Moravské naftové doly

Osobní dřívější zkusrnost, poztraceji vam dodané doklady a plyn nejsou schopni dodat dva měsíce.

Po zrušení dělali, ze nic a milostivě se ozvali po třech měsících v koncem ledna.

Opravdu solidní dodavatel plynu, kdyz vám tohle udělá v zimě…

Na jejich linkách sedí s prominutim totalní odpad co se týče jak morálky, inteligence, tak výchovy… Generovat čísla už opravdu nesmi, ale čůza vas ještě bude poučovat vlatmstne o vaší praci.

Nebezpečná firma, vase materiály používají dál. Mimochodem, volali i na číslo, které jsrm zřizovala kvuli umírající mamince.

Naprosto nectí zakony o zpracování vašich osobních dat…

Dejte si pozor, těch dokladů, co posíláte k zařízení plynu není málo, bohužel u jich ve zneužití již nevěřím.

VICI

Dobrý den, i já se chci podělit se svojí zkušeností se společností MND od listopadu 19 k dnešnímu dni. Mám dvě odběrná místa el.energie. Využil jsem možnosti odstoupení od smlouvy se stávajícím dodavatelem el.energie pro navýšení ceny. MND vyhotovil všechny potřebné doklady včetně plných mocí. Vše bylo rychlé a v pohodě. Po oznámení o provedené změně dodavatele jsem v prosinci 19 zjistil,že ke změně dochází pouze u jednoho odběrného místa. Následovaly tři telef. hovory a jeden e-m s dotazem co se stalo. Operátorka a operátor MND vše prověří a dojde k nápravě. Nakonec se po mé důrazné reklamaci v lednu zjistilo, že odpovědný pracovník prostě opomněl odeslat dosavadnímu dodovateli výpověď. Protože však mezitím uběhla zák. lhůta pro odstoupení v důsledku navýšení ceny, dojde ke změně dodavatele klasickou cestou. Znamená to, že v začátku letošního roku mám dva dodavatele el. energie a nepříjemný pocit, že v administrativě společnosti MND není vše v pořádku a skutečnost v mém případě není v souladu s reklamou společnosti ve sděl.prostředcích.

Fero

Reakce na recenzi Libuše ze 14. 5. 2019 – započítáno jen 11 záloh místo 12

Libuše neuvádí jak platí zálohy, zda SIPO nebo z účtu a proto je také odpověď Paja z 31.5. 2019 matoucí.

Rozpis záloh je vždy na 12 měsíců a při vyúčtování se může zohlednit 11 až 13 záloh, podle toho, zda v den vyúčtování je nebo není 12 záloha na účtu dodavatele plynu MND.

Vyúčtování za plyn dle spotřeby je každým rokem za 12 měsíců + – nějaký den. Je tam obvykle započítána spotřeba druhé poloviny měsíce ledna minulého roku a první polovina ledna roku v němž vyúčtování obdržíte.

Proč se někdy započítá jen 11 záloh a nikoliv 12
Když provedou vyúčtování před obdržením lednové zálohy, tak Vám nemohou přiznat zálohu, kterou ještě nemají na účtu. V dalších letech do doby, než provedou vyúčtování po obdržení zálohy, musí přiznávat vždy 12 záloh protože vyúčtování jste platbou uhradila a 12 lednová záloha zůstává jako předplacená částka ale v portále Moje MND ji nenajdete.

Třináct záloh by Vám měli započítat, když provedou roční vyúčtování po obdržení lednové zálohy na účet a Vy jste měla předplaceno od doby, kdy Vám nezapočítali 12 zálohu.

Vše se zdá být logické až na to, že si ty zálohy musíte hlídat neboť v portále Moje MND to nevedou a ani Vám nesdělí proč. Snaha, aby MND účtovaly vždy před obdržením zálohy SIPO nebo po obdržení zálohy je marná – odmítnou to. Při platbě SIPO s tím nic neuděláte, budete mít velké nedoplatky a přeplatky. Při platbě z účtu si můžete zvolit termín platby a tím ovlivnit započítávání záloh.

Máte šanci, že někdy v příštích letech Vám započítají 13 záloh ale do té doby Vás nemohou krátit na 11 záloh neboť máte předplaceno.

Fero

Zdeněk

přečtěte si, prosím, komentáře na netu o nejotravnějších telefonátech dealera MND z telefonního čísla 246034981 . Takhle solidní firma nejedná, dle komentářů na netu mne napadá pouze jedno slovo ŠMEJDI. Takže ani nezvedat telefon !

Zuzana

Děkuji za komentáře. Už jsem se málem rozhodla k MND přestoupit. Teď vidím, že by to byla naprostá hloupost a bila bych se pak do hlavy.

Petr

Dobrý den,

tímto bych se s Vámi také rád podělil o svoji zkušenost s naprosto nejhorší firmou v České republice. Ti,co tady vypisují,že tohle píše konkurence,tak jsou opravdu zaslepení a fanatičtí.
Jsem obyčejný člověk z davu a to co si dovolí MND společnost k zákazníkovi,to se opravdu nevidí.
5let jsem byl bez problémů u společnosti ČEZ a díky stěhování,jsem chtěl změnit dodavatele.
Problémy byly opravdu hned od začátku,jak tady píši ostatní,smlouvy poštou,naprostá hrůza,ztratili dokumenty,pak neměli plnou moc..Měsíc a půl trval přepis,kdy mi hrozili neustále demontáží elektroměru tak plynoměru a že jsem černý odběratel.
V půlce roku došel nedoplatek,který jsem odeslal s tím že si to společnost dala na zálohy dopředu a nedoplatek stále stál. Údajně jsem dostával sms,popřípadě mail.Nevím o ničem.Pochopitelně došlo k nejhoršímu.Došel pan technik a vzal si elektroměr.
I přes uhrazení pohledávky,volání každý den několikrát denně a zálohy dopředu jsem byl přesně 18 dní s manželkou a dvěma dětmi školního věku bez elektřiny i teplé vody.
MND nám nedalo jakoukoliv zmínku o tom,že nám dokonce byla ze dne na den vypovězena smlouva,tím pádem jsme byli ze dne na den bez distributora i dodavatele.Opakuji se,volal jsem 2krát denně 6dní v kuse,všechny hovory jsou nahrané a ani jeden z infolinky nebyl schopen říct jak pokračovat.
Mohl jsem být opravdu rád,že bydlím opodál,jelikož mají POUZE DVĚ pobočky po celé ČR.Tím pádem jsem si šel napsat novou smlouvu urgentně s tím,že mě zapojí přednostně,když sám pan na pobočce uznal,že nechápe sám tu rychlost a bez upomínek a kontaktování.Opět jsem se splet,čekal jsem týden a půl navíc,kdy si opět MND přeposílálo papíry teď s distributorem,prvně žádosti,pak souhlasy a nakonec stanovené datum zapojení,které bylo opět za dalších 8 dní.Podotýkám,že jsem uvažoval o okamžité změně dodavatele,ale ten mi řekl,že mě může zapojit až za týden,což bylo o mnoho dřív,než nás nakonec opět zapojila MND.
Pan technik,co mě přišel demontovat,mě přišel i namontoval. Kroutil hlavou a říkal,že to byla dlouhá doba a nechápe sám,jejich postup.
Já také ne,už ani nechci. Myslím si,že tohle se nehodí k soudu,ale jako reportáž do TV.

S pozdravem a přáním na hezky den…Hlavně pro ty,co mají špatnou zkušenost.

Bronislav Blaheta

Dobrý den chci se zeptat,jak postupuje firma MND,když dojde omyl k odpojení zákazníka (bez jeho zavinění) na 14 dnů než se vše vyřídí na znovu zapojení,jak to vypadá z odškodněním adt.(doufám ,že mi nenapište ,že je vám to lito)

16
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex