MND dodavatel plynu a elektřiny

MND logo

Pod zkratkou MND se skrývá označení Moravské naftové doly. Jde o označení akciové společnosti, která má jako hlavní obor těžbu ropy a také plynu. Dalším zaměřením této společnosti je nabízet zemní plyn do domácností. Ti tak mají výhodu, že berou přímo od těžaře, bez případných prostředníků. Právě na to společnost MND také velmi často upozorňuje ve svých reklamních kampaních.

Kromě plynu se však společnost MND rozhodla nabízet spotřebitelům i elektřinu. Stává se tak poměrně známým dodavatelem energií na tuzemském trhu.

Cílem MND je nabízet plyn i elektřinu výhodně

Samotný dodavatel MND se snaží i to, aby na tuzemském trhu zaujal hlavně cenou. Té nízké je docíleno nejenom tím, že se právě zemní plyn bere přímo bez prostředníků. Nízká cena může být zajištěna také z toho důvodu, že společnost ceny na tuzemském trhu stále monitoruje a v případě potřeby také upravuje.

Přichází ale i s celkem zajímavými slevovými nabídkami. U plynu je možné snížit cenu automaticky o 6 procent, což je zajímavé odměna za věrnost. Dále je třeba připomenout, že s využitím ceníku pro rok 2019 je možné ušetřit ještě dalších 6,7 procent. To jsou hlavní lákadla, která mají za cíl přitáhnout nové zákazníky. Samozřejmá může být i úspora vůči stávajícími dodavateli, které se podle statistik pohybuje průměrně na dvaceti procentech. Roli samozřejmě hraje primárně ceník onoho stálého dodavatele.

Moravské naftové doly sází i na jednoduchost

Základem smluvní dokumentace jsou texty, které jsou psané srozumitelně, a ve kterých nenajdete ani fígle, ani se není nutné obávat sankcí. Že je to pravda, MND potvrzuje i tím, že vytvořila svůj Etický kodex, podle kterého se řídí ve vztahu ke svým klientům. Ten je mimo jiné spojený také s tím, že veškeré smlouvy jsou sjednávány na dobu neurčitou. To znamená možnost její výpovědi kdykoliv, a to s respektováním klasické výpovědní lhůty v délce 3 měsíce.

U plynu možnost volby ze dvou variant

MND jako těžař zcela logicky upřednostňuje nabídku svého plynu. Zde nabízí zákazníkům hned dvojici možností. První je klasický Plyn z první ruky, která je spojena s dlouhodobě výhodnou cenou a také slevou za věrnost. Také je s nimi spojena jistota výhodnějších plateb během prvního roku.

Druhou variantou je Plyn z první ruky – Ceník 2019. Tato verze je určená pro toho, kdo chce MND jako dodavatele skutečně dlouhodobě. Jistotou jsou jak zvýhodněné platby během prvního roku, tak i garance ceny, která se až do konce roku 2019 stoprocentně nebude měnit.

Sjednat odběr lze několika způsoby

Zájem o dodávku plynu nebo elektřiny od MND je možné dát najevo několika způsoby. Pokud jde o ten nejjednodušší, tak se nabízí možnost sjednat si smlouvu online. Lze to kdykoliv a odkudkoliv, s jistotou výhodnější ceny. Též je možné využít i telefonní linku. Ta je v provozu každý den od 8 ráno do 10 večer a je bezplatná. Samozřejmostí je i možnost návštěvy zákaznických center. Jejich nevýhodou je však to, že jich je opravdu jenom velmi málo. Hlavní, společně se sídlem, je v Hodoníně. Potom už zbývají jenom dvě možnosti, a to pobočka v Ostravě a dále pobočka v Praze.

Online portál usnadní správu

Nejenom, že je možné novou smlouvu sjednat online. Pro stávající klienty je k dispozici také portál označený jako Moje MND. Jde o zákaznické rozhraní, v rámci kterého je možné nejenom získat přehled o všem podstatném, jako jsou zaplacené zálohy nebo stav přechodu, ale je možné zde řadu věcí také měnit. A to nejenom stanovenou výši záloh, ale třeba i kontaktní údaje, aby byly stále aktuální. I tímto lze popsat celkovou unikátnost přístupu, který stále více cílí na generaci, která raději vše vyřídí z pohodlí svého domova.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností MND? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

62 Comments on MND dodavatel plynu a elektřiny

 1. v 2015 přechod s elektřinou z EON k MND. Týden před ukončením smlouvy s předchozím dodavatelem jsem volal na infolinku, že mi stále nepřišel rozpis plateb od MND. Dle infolinky je vše v pořádku a mám čekat. Asi týden po ukončení smlouvy jsem volal znovu a opět jsem dostal info, že je vše v pořádku. Následoval dopis od distributora o černém odběru a upozornění na odpojení. Po přeposlání tohoto na infolinku MND mi bylo sděleno, že jim distributor nepovolil přepis dodavatele. Důvod prý neznají a mě jaksi opomněli informovat.
  Věřím na druhou šanci, proto v 2018 přechod jiného odběrného místa z EON na MND. Telefonicky si ověřuji, že si pohlídají datum ukončení předchozí smlouvy s EON pro případné sankce. Několikrát jsem byl ubezpečen, že toto je samozřejmost. A vida, včera mi volá infolinka z EON o udělení několikatisícové sankce z důvodu že si mě MND přetáhlo o 7 dní dříve než končí smlouva u EON. Třikrát jsem volal různým operátorům na MND pro vysvětlení, bylo přislíbeno okamžité prošetření a mé informování, doposud bez odezvy. Naprostý diletantismus? Vědomé poškození pro jednotýdenní zisk? Nevím. Na třetí šance nevěřím…

 2. Mám zkušennost, a velmi špatnou, poslala jsem pro MND plnou moc na vše, přesto mne otravovali, abych si to vyřídila sama

  Naprostý souhlas!!!!
  Vrchotová.

  • Podepisujete se jako JUDr. a dáváte jiným plnou moc? Pokud byste dala plnou moc, tak jistě víte, že už si to sama ani obstarat nemůžete. Naopak díky plné moci se MND o vše postará a člověk nemusí nikam chodit, nikam volat. Chyba bude asi na vaší straně.

   • Mýlíte se pane. Tím, že udělíte někomu plnou moc, se nikterak nezbavujete práva jednat sám. Dokonce i v soudním řízení, když udělíte procesní plnou moc advokátovi, můžete jednat sám a soud akceptuje Váš názor jako prioritní.

 3. Dnes jsme dostali fa za předešlé roční období. Naprostá spokojenost. U minulého dodavatele Pražská plynárenská jsme při spotřebě 3100 m3 platili 48 tis. vč. DPH. Letos spotřeba 3260 m3 a platba 40 tis. Kč. Přiznám se, že nás to opravdu překvapilo.Jsme Jihomoravský kraj. Na potíže s přechodem, co tu někteří popisují si fakt nevzpomínám. Myslím, že jsme jen vyplnili doklady a odeslali je a o víc jsme se starat nemuseli.

 4. Kvůli jednomu nezaplacenému inkasu,i když sem jim volal,že mi onemocněla manželka a že táhnu vše sám,mi ihned druhý měsíc poslali výhružnou upomínku,že to dají vymáhací společnosti a že mě ihned odpojí.Volal sem s obrovským nepochopením situace,protože u eonu třeba čekali až do vyúčtování a pak sem buď doplácel a nebo my ještě vraceli,rozhodně,ale kvůli jedné platbě nedělali takový peklo a nevyhrožovali,jestli to půjde ihned odcházím.Za mě kvůli jejich chování rozhodně nedoporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Také nedoporučuji MND.Přecházeli jsme k nim z ČEZ.Pracovník MND sinepohlídal konec výpovědní lhůty.Dopadlo to tak,že nám odpojili elektroměr a my byli 10 dní bez elektřiny.Nakonec MND napsalo,že to není jejich chyba a přestali komunikovat.Tak sice jsme zatím čerstvě u MND,sice nepříjemně rozčarováni a přemýšlíme o změně bud k YELLO energy nebo k Fonergy.

  • Ono je lehke si stezovat, ale uz neuvede presne proc se to stalo. Ja mela s Cezem jine problemy. S CEZem a ne s MND. CEZ chtel porad neco dokladat, a ze chci prepis hned tak, ze to jde jen osobne na podobce nebo tak, ale ne tak ze udelam rovnou prepis se zmenuo dodavatele jak jsem chtela. Akorat ze zakazniku CEZ dela blbce. MND naprosta spokojenost.

 6. Tak nevím, přechod absolutně bez problémů, ovšem informují, dokonce jsem si vyzkoušel dva měsíce nezaplatit zálohu- žádná sankce, jen SMS upozornění. absolutní spokojenost. Nechápu tady ty reakce

 7. bud te opatrny na smlouvu , první rok ok ale druhy už vám slevu nedají a platilil jsem takovy doplatek že se mi i prodražil ten první rok v součtu!!! pozor na to!!! nikdo se o tom nechtěl bavit od MND semnou!!!

  • Dobrý den Vaše údaje jsou lživé a věřím účelove,protože jsem u nich déle a cena je taková jakou řekli.Následně naopak jsou korektní a dají od ostatních společností vždy vědět jaká cena je .
   Dolanský
   Prosím už více nelžete

   • ..řekl zaměstnanec MND. Howk. Nevychovanci jsou to, kteří otravují telefonáty i v neděli. Druhým rokem cena razantně vyšší!

    • Pokud na vás mají kontakt, tak proč by nezavolali v neděli? Operátoři NAŠTĚSTÍ pracují nepřetržitě, když má člověk nějaký problém, může je kdykoli kontaktovat. To, že máte cenu druhý rok vyšší a divíte se, je asi tím, že jste si nepřečetl smlouvu. Každý nový odběratel má první rok nižší cenu, pouze první rok. Když se vám pak cena nelíbí, tak nabízejí výpověď kdykoli bez sankcí. U ČEZu jsem se hlupák zavázal a nemohl tři roky nic dělat, mohl jsem ušetřit tisíce ročně!! U MND mám nejlevnější plyn, kterým topím.

  • Za me je MND nejspolehlivejsi dodavatel, uz jen vzhledem k tomu ze ma smlouvu na dobu neurcitou a kdyby u nich clovek spokojeny tak muze klidne odejit jinam aniz by byl za to pokutovany tak jak to byva vsude jinde..Ceny take paradni a pristup lidsky.Jinak tedy za me naprosta spokojenost

 8. první rok va’m dají dobrou cenu ale druhy rok se vám to hodně nevyplatí a znovu vám už nejtějí dat lepší cenu takže šel jsem k nim když jsem měl zálohu 4500kč nekolik let , první rok mne to vyšlo na cca 4000kč mesíc a druhy rok doplatek 39tis a zalohy 7300!! pozor na ně!!

  • To co tady píšete je úplný nesmysl, ceny mají pro všechny stejné. Je to nesmysl nemělo by to žádný smysl takhle přicházet o klienty , když můžete kdykoliv odejít, jelikož nejste vázáni.

  • Zdeněk prvně bych se podíval na spotřebu. Zde zjistíte, zda nebyla třeba chyba v odečtu. Tolik cena u MND nevzrostla

 9. MND doporučuji,je zajímavé jak tady konkurence hází špínu na dodavatele ke kterému lidi přecházejí dobrovolně.. nemají žádné podomní prodejce jako většina ostatních společností,nikoho si nijak nevážou smlouvou a mě osobně se líbí že u nich mají všichni stejnou cenu bez výjimek. U konkurenčních společností mají rozdělené zákazníky do několika cenových kategorií a sami od sebe vám cenu nesníží ale když jim pohrozíte že od nich odcházíte tak najednou slevu dostanete,to mi nepřijde jako férové jednání. Takže bych většině těchto HOVEN nevěnoval pozornost.

 10. Ano souhlasím s panem Dolanským a panem Hruškou, to co tady čteme jsou buď zaměstnanci konkurenčních firem, nebo lidi , kteří svou vlastní vinou neřeší problém včas a nechají to na poslední chvíli. Píšou tady závistiví jedinci, který vidí , že jiní ušetří i přes 6000 za rok , což MND plní beze zbytku a sami prošvihli termín a nechali si zbytečně prodloužit smlouvu a teď budou několik let platit nehorázné peníze firmám podobným Bohemia a spol. a ještě jim zaplatí žárovky , které si koupím všude za pár korun. Dobře Vám tak všem. Poctivou firmu pomlouváte a lotrům platíte. Vážení, zameťte si napřed před svým prahem. S pozdravem Pavel Novotný u MND tři roky a ušetřeno na plynu 18000 a elektřině dalších 6500.Navíc plyn zlevnili a elektřinu taky.Nazdar

  • Nevím, jak je to s ostatními komentáři, ale já mám s MND bohužel špatnou zkušenost. Několik let jsem jejich spokojeným zákazníkem, proto jsem po koupi nového bytu neváhal se opět obrátit na MND a plánoval od nich odebírat plyn i elektřinu. Při uzavírání smlouvy jsem kladl operátorce na srdce, že bývalý majitel se z odběrného místa u svého odběratele odhlásil a MND mě nyní musí přihlásit do 10 dní, jinak hrozí demontáž plynoměru. Operátorka po mně neustále chtěla nějaké údaje jako EIC kód, EAN kód, které, jak jsem se později dověděl, mohou zjistit dle čísla plynoměru a dále plnou moc od původního majitele a podobně, přitom ji vůbec nepotřebovali. Po asi třech týdnech nečinnosti došlo k tomu, že distributor plynoměr opravdu demontoval. Tímto mi vznikly nové náklady na revizi/ověření tech. stavu zařízení a kontrolu spalinových cest, což distributor požadoval. Po komunikaci s MND mi bylo sděleno, že mi musí poslat novou smlouvu a bude to trvat dalších x týdnů.. To už jsme nehodlal akceptovat a odstoupil jsem od smlouvy. Opět jsem je žádal, aby začali konat a přihlásili mě na odběrné místo elektřiny, aby nedošlo k té samé situaci jako u plynu. Když jsem po pěti dnech zjistil, že distributor elektřiny nemá od MND žádný podnět, odstoupil jsem od smlouvy i v případě elektřiny. Musím říct, že operátorka s tím nedělala žádné cavyky, asi jsou na to zvyklí. Pro mě to bylo obrovské zklamání. U nových dodavatelů celý proces trval sotva týden. Doteď nechápu, co je to za společnost, která nestojí o zákazníka, navíc o stávajícího. MND tedy bohužel nemohu doporučit. Nedělám si iluze, jak to chodí u jiných dodavatelů, ale s MND už negativní zkušenost mám. Nerozumím, proč mi slibovali něco, co nedokáží splnit. Ještě uvedu, že ze strany MND nepřišla žádná omluva, žádná sebereflexe. Prostě nic…

   • Vaše zkušenost je smutná, ovšem dodavatel na základě čísla plynoměru nezjistí. Nemá pravomoce. Pokud jste nedal operatorce informace, nemohli Vam poslat smlouvu a plnou moc. Tim pádem to nemohli řešit. Pokud chcete řešení, je potřeba spolupracovat. Je to asi jako když chcete zaměstnat, nedáte novému zaměstnavateli osobní údaje a výpis z rejstříku a pak řešíte, že V!m nepřipravil smlouvu

 11. Jako nechci vypadat jako někdo kdo si stěžuje, ale pravda občas bolí, přešel jsem k MND , převod trval asi 5měsícu protože smlouvy stráceli, hruza děs, na email moc nereagují, na hovory jo ale vzdy neví co a jak a nebo vše nemůžou najít, naposled mi přišel dopis a ani nevěděli co mě poslali, 🙂 no je to vtipné, platil jsem za plyn cca 8500kč po přechodu k MND mám doplatek 17500kc, takže to již neřeším, odcházím zpět a tohle už nechávám na právnících, cena a množství rozhodně nesouhlasí. uvědomte si že ta reklama něco hold stojí a platí to všichni.

 12. No ..každopádně děkuji za recenze, díky nimž se se rozhodl, že zůstanu u Innogy. V televizi velká reklama na MND, ale to je asi tak vše. Podle toho co tady píšou uživatelé, tak by se měli nad sebou MND zamyslet a uvědomit si základní pravidlo..náš zákazník, náš pán. Díky

  • https://zpravy.tiscali.cz/nejferovejsi-dodavatele-energii-jsou-mnd-a-europe-easy-energy-ukazal-pruzkum-srovnam_cz-310144?

   Pokud jste se pane Kašpare, opravdu rozhodl zůstat u svého stávajícího dodavatele, pak ta negativní hodnocení opravdu splnila svůj účel. Přečetl jsem všechny a jsem si jistý, že většina má posloužit právě k tomuto účelu.
   Jsem zákazníkem MND a vše, co řekli, splnili.
   Mám energie opravdu levnější. Měl jsem přejít dříve.
   A navíc (to je výhoda, kterou jsem pochopil až po chvíli), MND nabízí smlouvu pouze na dobu neurčitou s tím, že si je mohu vyzkoušet a pokud s něčím nebudu spokojený, po 3 měsících mohu jít k jinému dodavateli. Žádný závazek na 12, 24 nebo 36 měsíců, jak je běžné. Pokud mají jen takovéto smlouvy a většina zákazníků by nebyla spokojena, pak by během relativně krátké doby mohli společnost zrušit, protože by neměli nikoho, kdy by jim platil.
   Co se týká praktického přechodu, byl jsem upozorněn, že pokud já dodám všechny dokumenty (měnil jsem PRE), které jsou k přechodu potřeba, pak vše vyřídí za mě, pokud ne, přechod se může velmi protáhnout. Dodal jsem vše potřebné a přechod proběhl bez problému.
   Pokud někdo píše, že jeho přechod nedopadl, je otázka, kolik toho jde na vrub MND a kolik na toho, kde přechod chtěl.
   Nemyslím si, že se to stát nemohlo, ale já mám jen dobrou zkušenost.

  • Dobrý den, právě přecházím k MND s plynem. Po zadání poptávky na jejich webu mě asi do hodiny volala velmi příjemná slečna (možná paní, abych se nedotknul), poslala mě mailem ceník pro prostudování. Druhý den (dnes) mě podle dohody opět volala, domluvili jsme podrobnosti a do dvou dnů má přijet kurýr se smlouvou. Takže za mně – zatím velmi korektní jednání a naprostá spokojenost.
   Pokud si pan Martin o něco výš stěžuje, že jeden rok mu vraceli a druhý rok doplácel 39tis, chybí mě tam „maličkost“. Jaká byla spotřeba plynu?!?!

   • Ještě na doplnění, dokumenty – smlouva a plná moc, které doveze kurýr k podpisu mě přišly mailem k přečtení a kontrole chvilku po telefonátu.
    A pokud má někdo podobné problémy jako Martin a další, ať si stěžuje na ERÚ (energetický regulační úřad) a ne zde. MND má jako jedna z mála společností podepsaný etický kodex na ERÚ a za jeho porušování jsou docela přísné postihy.

  • Seriózně – na recenzích nenajdete. Položte si otázku na základě faktů. Smlouvy bez závazku+dobrá cena pro všechny stejná. MND musí hlídat, jinak o zákazníky příjde. Domácnosti dělaj 5 let a maj přes 120 tisíc zákazníků. Mluví to za vše

 13. Dobrý den, zkušenosti naprosto strašné. O připojení jsme požádali před měsícem a půl. Nejprve ztratili dokumenty pak nám zamítli zapojení, protože jim údajně chybí smlouva o připojení. Pořád mě po telefonu ujišťuje operátor, že to bude v pořádku a že mi hned dají vědět. Stále nic. Momentálně jsme bez proudu a poslední informace byla, že jsme si elektřinu měli nechat zapojit od eonu, že by to bylo rychlejší. Takže změnu asi dovedou, ela nové připojení vůbec. A když jsme chtěli jít k eonu,tak tam je daná rezervace a museli bychom nejprve odstoupit od smlouvy a čekat na novo. Drží nás v šachu a dostali nás akorát do problému. Plyn proběhl hned a bez potíží, ale obecně zkušenost hrozná.

 14. Dobrý den, mám podobné zkušenosti jako mnozí zde. Z důvodu navýšení ceny u Eonu jsem chtěl přejít k MND. Smlouva sice přišla e-mailem a poté i poštou, ale co se dělo pak!!! Písemně i telefonicky jsem MND informoval, že je potřeba stávající smlouvu vypovědět do 30dnů. Byl jsem ujištěn, že to zařídí a že mne budou informovat. Jak se krátil termín pro podání výpovědi jsem vždy cca po třech dnech kontaktoval MND s dotazem jaký je stav. Vždy jsem byl ujištěn, že je vše OK, a že předají můj dotaz příslušnému oddělení na prověření a ti se mi ozvou. No neozvali! Ani jedenkrát! Od Eonu jsem se dozvěděl, že žádnou mojí výpověď nemají. Díky naprostému diletanství MND, nejen že neušetřím, ale celý další rok budu platit Eonu o 20% vyšší cenu. A dnes jen doufám, než jim do zítřka přijde dopis se zrušením plné moci, nenapáchají ještě větší škody.

 15. Dobrý den sem velice znechucen s touhle společnosti už cekam měsíc a půl o připojení plynomeru.na email nereaguji.a vše sem sy ještě vyridil sám distribuci atd.prosyl sem je o připojení co nejdříve jelikož mám nemocného syna na ledviny ale žádný zájem mi nebil nabydnuty.až ted po měsíci mi přišlo ze me připojí 19.12.strašný proste priste volim inogi

 16. Jsme u MND tři roky a nemůžeme si dodavatele plynu i elektřiny vynachválit. Přechod od RWE proběhl zcela v jejich režii k naší velké spokojenosti. Mohu jen doporučit.

 17. Fajn je napsat proc. Nase rodina diky MND usetrila super penize pri topeni plynem u starehoho baraku. Ted po zdrazeni elektriny tak jeste prechazime i s tim. A bez zavazku.

 18. Zdar,
  moje osobní zkušenost: po první sezóně dostaneš leták, kde se dozvíš, že cena na trhu stoupla o 40% (byť je to v rozporu s vyjádřením ERÚ a ropa je na trzích kolem pajcky dolarů za barel..) ale protože jsi to ty, pro tebe, drahoušek zákazník, tak si připlatíš pouze 15%. A to se vyplatí! Přeloženo: potřebujem na nové domy, bazény jsou už malé , děcka taky něco polknou a tiguan též.. Ale service office je bez výhrad, to zas jo. Na druhé straně takový cenový poryv směrem vzhůru předchozí distributor nikdy (za pár let )neudělal

  • Dobrý den, doporučuji se podívat, co má za cenu Váš současný dodavatel na ceníku co jste měl. Na 99% tam již je cena vyšší, než bývala. I po zdražení je MND s velice příznivou cenou a pod cenou dominantních dodavatelů i většiny těch větších dodavatelů

 19. Dobrý den uvažuji o přejití k MND jak plynem tak elektřinou mám špatné zkušenosti s přecházením a s důvěrou můžete my napsat jak je férová tato společnoost děkuji.

 20. Vážení,
  docela rád sdělím své zkušenosti s MND. Největším problémem těchto společností bývá zákaznický servis. Utekl jsem od ČEZu, kde to vše bylo už do nebe volající.
  Takže když jsem chtěl s MND uzavřít smlouvu, vyplnil jsem co se dalo a oni nebyli schopni smlouvu poslat, nebojte nekončila ve SPAMech ale úplně na jiné ads. Od loňského roku jejich obchodníčky žádám o zaslání něčeho jako kalendáře, kdy bych měl platit. Každý splácíme na několik stran a tak se nedivte a neraďte. Dnes, tedy 13.2. tedy skoro po více jak půl roce mi přišla odpověď, že podobné služby dělají až po odečtu. Letos už jsem onu věc urgoval 3x a vždy se tam na druhé straně objevil nějaký chytrák, který mi opravoval terminologii, ale doposud jsem nic nedostal. Tentokráte to byla jakási paní Zikmundová s uvedenou odpovědí.
  S tak velkou arogancí a tak vysokým stupněm drzosti a hlouposti jsem se ještě nesetkal. Pokud chcete mít problémy, obraťte se na MND. Já vám je ale nedoporučím. Jediné co jim maká je asi ona klamavá reklama

 21. Já taky uvažuji o změně z ČEZu na MND. Dle tlf. rozhovoru spokojenost, ihned poslán náhled smluv, ceníky atd. Vždy se najde člověk, který je spokojen a nespokojen, to je jasné. Ale jejich smlouvy jsou jasné, přehledné a když jsem si spočítala kolik ušetřím, tak k nim přejdu. A nechápu, proč ti nespokojení neodejdou když oni mají výpověď bez hned.

 22. Já také dostala telefonickou nabídku, na vyžádání mi poslali na email náhled smlouvy a ceníku. Zvažuji změnu dodavatele, ale nevím, když čtu komentáře, je to tak napůl, opravdu je to matoucí.

  • Precte si recenze Vaseho stavajici dodavatele. A pouzijte svuj mozek. Staci se podivat jak vypdaji smlouvy a vseobecne obch. podminky. To i lajk pozna co je lepsi.

 23. Alzbeta, Me neprijde v dnesni dobe nic spatneho, ze mi ty smlouvy zaslou k procteni do emailu a kuryr mi je priveze k podpisu. Pokud vyzadujete sluzby z dob jeskynnich lidi tak si potom nestezujte. A pokud Vam to neprislo do email, nemeli jste to treba ve spamu nebo nektere emaily se vam mohou rovnou blokovat diky vasemu nastaveni emailu? Mluvim z vlastni zkusenosti. Konkretne seznam mi to delal.

 24. MND už nikdy. Řeším už dva měsíce připojení elektřiny a plynu na bytě mé sestry a vůbec nic se neděje. Bydlí v bytě kde není světlo ani plyn. Přes den jsou v bytě a večer chodí spát k nám. Počkám ještě do pátku a přejdou někde jinde.

 25. Při vyúčtování započteno pouze 11 záloh, místo 12cti, tím pádem vznikl nedoplatek, a ještě navýšily kvůli tzv. nedoplatku měsíční zálohy na další období.

  • Záloh je ročně 11, nikoli 12. V měsíci vyúčtování se zálohy neplatí. 12. zálohu Vám asi připočetli do dalšího období. O ty peníze jste jistě nepřišla. Stačí se podívat na Váš rozpis záloh. Když jsem začal bydlet sám a vše si zařizoval, tak jsem také nic nevěděl a myslím, že jsem také uhradil poprvé 12 záloh za rok. Při vyúčtování se více než 11 záloh zohlednit nedá, jak jsem už zjistil.

  • Ne. Podle odhadovane nebo presne spotreby, se Vam zaloha vypocita tak aby byla na 11 mesicu a stacila. Uz nezminujete, zda jste si zalohy nesnizoval apod. :-)) Podavejte prosim presne a nezavadejici informace.

 26. Je snadné to na někoho svést. Z jedné věty člověk těžko pozná, kde je vina. Zkuste rozvést a pak se dá poradit a zjistit kde je chyba

 27. 3 dny jste se nedovolala? Po-ne 8-22 hod. Volal jsem tam za půl roku 6x a nikdy jsem necekal vic jak 2 minuty. Kdy jste tam volala?
  Ano, mohlo se stát, že to nestihli. Zpravidla ale u zákazníků, co to řeší na poslední chvíli. Většina lidí má představu že to jde ze dne na den. Když zákazník podepíše závazek na x let a ještě třeba s hodně omezeným termínem výpovědi, pak není schopen doložit ještě včas dokumenty, pak ano, MND to nestihne, nestihl by to nikdo. Z dodavatelů

 28. Spíš to nejde tak rychle jak byste si představovala. Některé dokumenty jsou důležité pro správné stanovení výpovědi, aby Vám nezpůsobili sankci

 29. Nikdy více MND… Měním dodavatele energií pravidelně, buď co rok max. co dva, většinou vybírám přes zprostředkovatelské servery na netu – stále snižovaná cena i přesto, že se vás snaží upsat na delší dobu, že se bude zdražovat. Letos opět nabídnutá celková úspora ve výši 5%, ok, super, beru. Náhodou zkontroluju na stránkách MND (současný dodavatel), zda nenabízejí něco lepšího a ejhle! pro nové zákazníky úspora 10%. Volám, že přecházím, a najednou slečna otočí, že ok, že mi ten ceník plyn z první ruky Online 2020 dodatek, okamžitě zaktivuje k mé stávající smlouvě, a že mi do týdne přijdou poštou ztvrzující dokumenty. 14 dní – nic. Volám. Jiná slečna, máte to zaktivované, „můžu ještě nějak pomoci?“ 🙂 Ano, můžete. Poštu již očekávat nebudu, zašlete mi ztvrzující e-mail se zmiňovaným ceníkem, ať mám něco v ruce. Není problém, zasílám. 2 hodiny nic. V zápětí volá 3. slečna., že asi došlo někde k chybě, že v pc komunikaci s předchozí slečnou nikde nevidí, ale že mi teda ten ztvrzující email pošle, ikdyž neví jestli může. :-)Došel e-mail. „Máte platný ceník 2020″ Jinými slovy – Doufáme, že jsi takový debil, že nevíš, že ty ceníky 2020 máme 4 a každý s jinou cenou! No možná, že takový debil jsem, ale nedal mi spát předmět emailu, který zněl nemenit: O19170….:-) Volám. 4.slečna. Již mírně rozladěn, sděluji slečně, že si připadám, jako kdyby si ze mně dělali srandu, seznamuji ji s předchozím postupem a ta mi s velice rázným přístupem sdělí, že zmiňovaný ceník nikdy nedostanu, že nemám nárok. Šok. Naštěstí opět zavolal týpek ze zprostředkovatelského serveru s nabídkou úspory 12%, ale úpis na 2 roky. Beru. Jak se říká,“V čas bídy pes koule líže“. Ale každopádně poradil skvěle (což jsem ani netušil), zruš smlouvu k 31.12.2019, jinak ti doúčtují nedodržení akčního ceníku a vše doplatíš!!! Dejte si bacha, co podepisujete, a dobře se seznamte s obchodními podmínkami. Již nikdy MND. Krásný večer všem i těm, které MND nezklamaly….

 30. Dobrý den chci se zeptat,jak postupuje firma MND,když dojde omyl k odpojení zákazníka (bez jeho zavinění) na 14 dnů než se vše vyřídí na znovu zapojení,jak to vypadá z odškodněním adt.(doufám ,že mi nenapište ,že je vám to lito)

 31. Dobrý den,

  tímto bych se s Vámi také rád podělil o svoji zkušenost s naprosto nejhorší firmou v České republice. Ti,co tady vypisují,že tohle píše konkurence,tak jsou opravdu zaslepení a fanatičtí.
  Jsem obyčejný člověk z davu a to co si dovolí MND společnost k zákazníkovi,to se opravdu nevidí.
  5let jsem byl bez problémů u společnosti ČEZ a díky stěhování,jsem chtěl změnit dodavatele.
  Problémy byly opravdu hned od začátku,jak tady píši ostatní,smlouvy poštou,naprostá hrůza,ztratili dokumenty,pak neměli plnou moc..Měsíc a půl trval přepis,kdy mi hrozili neustále demontáží elektroměru tak plynoměru a že jsem černý odběratel.
  V půlce roku došel nedoplatek,který jsem odeslal s tím že si to společnost dala na zálohy dopředu a nedoplatek stále stál. Údajně jsem dostával sms,popřípadě mail.Nevím o ničem.Pochopitelně došlo k nejhoršímu.Došel pan technik a vzal si elektroměr.
  I přes uhrazení pohledávky,volání každý den několikrát denně a zálohy dopředu jsem byl přesně 18 dní s manželkou a dvěma dětmi školního věku bez elektřiny i teplé vody.
  MND nám nedalo jakoukoliv zmínku o tom,že nám dokonce byla ze dne na den vypovězena smlouva,tím pádem jsme byli ze dne na den bez distributora i dodavatele.Opakuji se,volal jsem 2krát denně 6dní v kuse,všechny hovory jsou nahrané a ani jeden z infolinky nebyl schopen říct jak pokračovat.
  Mohl jsem být opravdu rád,že bydlím opodál,jelikož mají POUZE DVĚ pobočky po celé ČR.Tím pádem jsem si šel napsat novou smlouvu urgentně s tím,že mě zapojí přednostně,když sám pan na pobočce uznal,že nechápe sám tu rychlost a bez upomínek a kontaktování.Opět jsem se splet,čekal jsem týden a půl navíc,kdy si opět MND přeposílálo papíry teď s distributorem,prvně žádosti,pak souhlasy a nakonec stanovené datum zapojení,které bylo opět za dalších 8 dní.Podotýkám,že jsem uvažoval o okamžité změně dodavatele,ale ten mi řekl,že mě může zapojit až za týden,což bylo o mnoho dřív,než nás nakonec opět zapojila MND.
  Pan technik,co mě přišel demontovat,mě přišel i namontoval. Kroutil hlavou a říkal,že to byla dlouhá doba a nechápe sám,jejich postup.
  Já také ne,už ani nechci. Myslím si,že tohle se nehodí k soudu,ale jako reportáž do TV.

  S pozdravem a přáním na hezky den…Hlavně pro ty,co mají špatnou zkušenost.

 32. Děkuji za komentáře. Už jsem se málem rozhodla k MND přestoupit. Teď vidím, že by to byla naprostá hloupost a bila bych se pak do hlavy.

 33. přečtěte si, prosím, komentáře na netu o nejotravnějších telefonátech dealera MND z telefonního čísla 246034981 . Takhle solidní firma nejedná, dle komentářů na netu mne napadá pouze jedno slovo ŠMEJDI. Takže ani nezvedat telefon !

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*