Mutumutu

Životní pojištění, které je připraveno vám pomoci se udržovat v kondici.

Psal se říjen roku 2018, když se na trhu objevil nový český startup Mutumutu, který vznikl jakožto nápad studia Creative Dock, jež mimo jiné stálo u zrodu HoppyGo či Zonky, vstoupit do světa online pojištění. Ve svých prvopočátcích nabízela tato společnost celé spektrum pojištění sjednatelných přes internet, avšak postupem času začalo Mutumutu měnit svou filozofii a aktuálně se soustředí už výhradně na poskytování životního pojištění. 

To nicméně neznamená, že by se firmě přestalo dařit, spíše naopak, ta se ale rozhodla vydat cestou úzce specializovaného pojišťovacího produktu. Jejím hlavním cílem je snaha poskytovat toto pojištění v co možná nejsrozumitelnější a nejjasnější formě, tak aby jej snadno pochopil i člověk méně znalý ve světě financí a finančních služeb. Zároveň přislíbila, že se vyvaruje neoblíbeným poznámkám pod čarou, které častokráte dokáží změnit význam celé smlouvy.  

Pokud vás zaujal netradiční název této firmy, vězte, že je latinským ekvivalentem slova vzájemný. Pasáž představující startup Mutumutu pak nutno uzavřít skutečností, že se nejedná o plnohodnotnou pojišťovnu, nýbrž pouze o pojišťovacího zprostředkovatele, jenž je úzce spjat s Komerční pojišťovnou. 

Co si člověk může Mutumutu nechat pojistit? 

Životní pojištění od Mutumutu je nabízeno tak, aby pokrývalo sice jenom to nejnutnější, ale zároveň to nejvíce důležité. Je připraveno vám krýt záda třeba v situaci, kdy přijdete o část svých příjmů v důsledku nemoci či úrazu. Konkrétně klienti této společnosti mohou využít následujících produktů: 

1) Pojištění pracovní neschopnosti  

Pokud onemocníte na delší dobu, tak vám stát bude hradit pouze 60 % z hrubého příjmu, a to navíc jen v případě, že jste zaměstnanec. Jakožto OSVČ se pak dokonce můžete dostat do situace, kdy od státu neuvidíte ani korunu. Nicméně pokud je vaše pracovní neschopnost delší než 2 měsíce, začne vám Mutumutu, v případě, že u něj máte uzavřeno toto pojištění, vyplácet rentu (její výše závisí na sjednaných podmínkách). 

2) Pojištění invalidity 

Invalidní důchod v ČR spoustě postižených nestačí ani k úhradě základních potřeb. Toto pojištění se vám nicméně postará alespoň o finanční přilepšení po celou dobu, kdy vám státem bude přiznána invalidita. 

3) Pojištění pro případ smrti 

V případě nejhoršího, mohou peníze z této pojistky pomoci vašim nejbližším zvládnout finančně přečkat první měsíce, potažmo roky po vašem skonu.  

V čem je toto životní pojištění od Mutumutu jiné oproti konkurenci? 

Krom již zmiňovaných srozumitelných podmínek a transparentnosti smluv může Mutumutu nabídnout i několik dalších zajímavých předností. První z nich je skutečnost, že v porovnání s konkurencí nevyplácí pojistky jenom při opravdu těch nejzávažnějších porušeních podmínek, kupříkladu pokud pojistnou událost spácháte pod vlivem omamných látek. Proklientský přístup zaujímá i v otázce rušení smluv – zrušit je lze kdykoliv a to zcela bez poplatků a výpovědní lhůty. 

Nesmírně skvělým a převratným nápadem je pak takzvaný Prevenční program, který funguje na bázi toho, že klient má šanci ušetřit na životním pojištění v případě, že bude žít zdravě. Žít zdravě je však dosti obsáhlý pojem, jak jej tedy chápou v Mutumutu?  

Odměňováni jste slevou na životním pojištění třeba za to, když chodíte běhat, jezdíte na kole, nekouříte cigarety nebo chodíte na preventivní prohlídky ke svému lékaři. Prováděné sportovní aktivity jsou sledovány skrze mobilní aplikaci, jež má v sobě zabudován krokoměr a měřič vzdálenosti. Budete-li se o sebe náležitě starat, výsledná sleva se může vyšplhat až na velice sympatických 30 % z ceny pojistného. 

Máte zkušenosti se společností Mutumutu? Podělte se o ně s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Recenze publikována 18.3.2020

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex