Nejlevnější půjčka na auto – vyplatí se leasing?

Plánujete nákup automobilu? Potom rozhodně stojí za to pouvažovat o způsobu jeho financování. Zejména v případě nákupu nového vozu je už spíše výjimkou, že lidé financují okamžitě celou částku. Nový automobil totiž není levnou záležitostí a zkrátka se příliš nevyplatí vyrobit si ze dne na den v rozpočtu takovou díru. Takové peníze by nám v budoucnu mohly třeba na něco podstatného chybět. Proto se velmi často využívá klasický leasing. Pojďme se společně podívat, zda se vám leasing vyplatí a jaké máte další možnosti.

Leasing má určitá omezení

Financování automobilu leasingem není jen tak. Zpravidla jsou zde některé podmínky, které musíte splnit pro jeho získání a jsou zde určité pevně stanovené mantinely. Jedná se totiž o tzv. účelový úvěr. Leasing dnes vyřídíte poměrně rychle a jednoduše a výhodou je jeho dostupnost i pro lidi s nízkými příjmy. Mezi nevýhody však patří, že auto nemáte ve svém vlastnictví, ale je majetkem leasingové společnosti. Zpravidla si musíte s leasingem sjednat také havarijní pojištění. Délka splácení leasingu je stanovena zákonem. Kromě toho zde může být nutnost zaplatit akontaci a jsou tady sankce spojené s předčasným ukončením smlouvy.

Alternativou je úvěr

Samozřejmě jsou zde alternativy k leasingu, kterou je zejména klasický úvěr. Problém je v tom, že získat úvěr u banky je rozhodně složitější než získat leasing. Na druhou stranu tyto situace může v určitých případech řešit půjčka online. Pokud využijete služeb nebankovních institucí, můžete finance na svůj vůz získat prakticky okamžitě. Také se vás nikdo nebude ptát na to, na co chcete peníze použít. Jelikož je půjčka neúčelová, můžete tak financovat třeba nové nebo také ojeté auto, případně cokoliv jiného. Vždy je však naprosto zásadní, abyste se seznámili s:

  • Všemi podmínkami konkrétní půjčky
  • Celkovou cenou úvěru

Podmínkami máme na mysli zejména různé poplatky a sankce, ať už se jedná o poplatek za předčasné splacení úvěru nebo třeba o sankci za nedodržení termínu splátky. Zajímat by vás měla také celková cena za úvěr, tedy o kolik půjčenou částku přeplatíte. Jedině tak jste schopni posoudit, zda vámi zvolený úvěrový produkt je pro vás výhodnější než leasing.

Srovnejte si jednotlivé nabídky

V případě půjček je velmi důležité využít také služeb srovnávačů. Ty vám pomohou lépe se zorientovat v nabídce na trhu. Mezi velmi oblíbené půjčky patří Zonky půjčka od lidí. Výše jsme hovořili třeba o sankcích za předčasné splacení půjčky. V tomto případě například máte předčasné splacení zdarma.

Velmi žádané a využívané jsou v poslední době také tzv. P2P půjčky. Také ty můžete použít na financování prakticky čehokoliv. V zásadě je to půjčka od soukromé osoby, která chce tímto způsobem zhodnotit svůj kapitál. Zjednodušeně řečeno se zde využívá peněz soukromých investorů. Tyto půjčky nabízí řada poskytovatelů a kteréhokoliv si vyberete, vždy projdete běžným schvalovacím procesem, kde se mimo jiné standardně ověřuje bonita jednotlivých žadatelů, jak dnes už nařizuje zákon všem poskytovatelům půjček.

Už máte auto v garáži?

Ať už se rozhodnete pořídit si automobil na leasing nebo využijete úvěru v bance či půjčky od nebankovní společnosti, nikdy nesmíte zapomenout na povinnosti, které se s pořízením nového vozu pojí. V našich podmínkách je jí zejména povinné ručení. Zde se jedná o produkt, kteří mají v nabídce běžně komerční pojišťovny. Také v těchto případech je vhodné navštívit srovnávače, které vám pomohou:

  • Najít nejlepší cenu na trhu
  • Sjednat pojištění online

Vyřídit si pojistku z pohodlí domova za tu nejlepší cenu totiž nebylo nikdy jednodušší. Prakticky máte jednotlivé nabídky na internetu jako na dlani. Nemusíte se orientovat pouze podle ceny, ale také podle nabízený doplňkových služeb a připojištění.

Napsat komentář