O2

Mobilní operátor Telefónica O2 Czech Republic, jak zní jeho celý oficiální název, působí na českém trhu od 1. července 2006, kdy vznikl přejmenováním Českého Telecomu a jeho sloučením s provozovatelem mobilní sítě Eurotel. Aktuálně provozuje již bezmála osm miliónů mobilních a pevných linek. Zároveň se řadí mezi nejvýdělečnější české firmy, přičemž patří do investiční skupiny PPF Petra Kellnera, která v roce 2013 odkoupila 66% podíl v této společnosti. O dva roky později, tj. v roce 2015, pak došlo ke změně organizační struktury a rozdělení firmy na dvě samostatně fungující jednotky, kdy jedna se stará o samotnou telekomunikační infrastrukturu a druhá o poskytování telekomunikačních služeb koncovým zákazníkům. 

Krom mobilní sítě a pestré nabídky tarifů je O2 poskytovatelem širokého spektra dalších ICT služeb, které zprostředkovává jak soukromým osobám, tak i podnikatelům a firmám. Jmenovitě nabízí například svou vlastní digitální televizi či internetové připojení, leč gró podnikání stále tvoří zejména mobilní služby. Pojďme se tedy na ně podrobněji podívat. 

Tarify pro jednotlivce i celou rodinu 

Nicméně prvně se přeci jen ještě zastavme u televize a internetu, neboť ty můžete dostat k mobilnímu tarifu díky výhodnému balíčku O2 Spolu za mnohem přijatelnější cenu. Tento balíček je navíc koncipován až pro 6 lidí, tudíž je cílen i na rodiny s dětmi. Pokud se budeme bavit o konkrétní částce, tak jej můžete mít již za 949 Kč měsíčně. Za tuto cenu dostanete digitální televizi s 64 kanály (včetně HBO), internetové připojení s rychlostí až 20 MB/s a neomezený tarif pro 1 osobu se 4 GB dat. Na výběr je přitom i z internetu o rychlosti až 1000 Mb/s a neomezeného datového tarifu, v tomto případě je však nutno počítat s měsíční platbou okolo 2 tisíc korun. 

Zakládá si na dobré pověsti 

Dále jsou u O2 k dostání mobilní tarify pro mladé/studenty, předplacené GO karty, telefony a jiná elektronická zařízení či pokladní systémy pro podnikatele. Nabízena je dokonce i ochrana před DDoS útoky. Tato společnost se tak zcela očividně snaží pokrýt co možná nejširší spektrum služeb spojených s moderními technologiemi, aby si u ní našel opravdu každý to své. A to se jí dle finančních výsledků daří znamenitě. 

Rovněž se soustředí i na budování dobré pověsti, proto je možno vídat O2 jakožto partnera či sponzora celé řady dobročinných projektů. Příkladem může posloužit třeba akcelerátor Bolt Start Up Development nebo Nadace O2. 

Máte zkušenosti se společností O2? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 1.10.2019

Mohlo by vás zajímat

1 3 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcel

Zkušenost z O2 je katastrofální !!! Konečně jsem odešel k jinému operátorovi . Ale O2 chce za deset dní vyúčtovat víc než jsem platil za měsíc !!! A to od nich nemám vůbec nic. Budu dávat stížnost na ČTÚ.

Petr

Moje čtyřměsíční zkušenost s o2.Nepředstavitekní loupežníci a zloději.Uzavřel jsem smlouvu na internet za 499 korun měsíčně.Po dvou měsících platba za internet 700 a další měsíc téměř 800.Chtěl jsem odstoupit od smlouvy to sice mohu ale až za měsíc a musím zaplatit 5500 za modem který nechtějí vzít zpět.Uvidíme co na to řekne Český telekomunikační úřad.Nechutná zlodějna.o2 nikdy více.

Radim Ochman

Jsou to novodobí legální šmejdi! Operátoři lžou, slibují služby zdarma a ve finále jsou placeny. Byli jsme zde měsíc a už se těšíme, až odejdeme. S takovým to jednáním jsem se naposledy setkal možná někdy v 90.letech, ale ne 2022.

Tomáš Marný

O2 již nikdy více a na vždy už nikdy. Banda lhářů, vychcánků a podvodníků.

Jiří

S postupujícími technologiemi a modernizací mobilních služeb jsem přesvědčen, že by operátoři měli směřovat své aktivity do max. pokrytí. O2 udává pokrytí svých služeb až v 99%. Bohužel trend je spíše opačný. Naše zkušenost je taková, že v lokalitě, kde byl signál po dobu několika let perfektní bylo připojení (před cca 1/2 rokem) zrušeno a na vyžádání oznámeno, že do budoucna s pokrytím signálu počítat již nemáme. Takto si placené služby zákazníci nepředstavují. O2 zřejmě o klienty nestojí.

Jiřina

Je to hrozné po nějaké úpravě se nedá na televizi koukat kouskuje se obraz zasekává zvuk.Mysleli jsme si že je to starou televizí a pořídily nový a seto box asi to bylo zbytečné.Dnes 9.5 už to zlobí pomalu hodinu a jen to píše že služba IPTV nefunguje.Takové služby platíme???To je nehorázné a budeme přecházet asi k jinému operátorovi.

Daniela

Měla jsem tendenci k nim přijít, kvůli mámě, ale rychle jsem se vrátila přes retenci zpět k Tmobilu. Máma u nich byla 10dní a zaplatila celý měsíc, nehorázný.

7
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex