PlnáPeněženka.cz

PlnáPeněženka.cz je internetovým cashback portálem. Datum jeho založení se datuje do roku 2012, tedy do období, kdy cashback portály zažívaly v České republice největší boom. Za celou dobu své existence si prošel několika změnami ve vlastnické struktuře – zakládala ho společnost OEMSI, jež ho následně o 2 roky později prodala firmě 5DM.cz, ta jeho vlastníkem zůstala po další 4 roky, než jej odkoupila společnost Prima Digital s.r.o., jejíž majitelem je Jan Dočekal. 

Hlavní úlohou cashback portálu PlnáPeněženka.cz, tedy ostatně jako všech ostatních podobných služeb, je fungovat jakožto zprostředkovatel mezi internetovými obchody a zákazníky. Spolupráce s podniky je založena na principu affiliate marketingu, tj. PlnáPeněženka.cz dostává provizi za každý zrealizovaný obchod. Tu následně rozdělí na dvě části – větší část rozesílá zpět uživatelům, kteří u daného obchodníka nakoupili, ve formě cashbacku. Z uživatelského pohledu se tedy jedná o vrácení určitého procenta částky z nákupů na internetu. Druhou část si pak tento cashback portál ponechává k zajištění svého chodu. Díky tomu je veřejnosti dostupný zcela zdarma. 

Více než 600 tisíc uživatelů a 110 milionů ušetřených korun

Krom České republiky, působí tento portál i na Slovensku, kam své pole působnosti rozšířil v roce 2017 a kde figuruje pod názvem PlnáPeňaženka.sk. Pokud se však budeme bavit výhradně o české odnoži PlnéPeněženky, tak ta se řadí mezi největší poskytovatele cashback služeb na českém území. Během doby její existence se do ní zaregistrovalo přes 600 000 uživatelů. Za zmínku rozhodně stojí i průměrná částka, která je vyplácená uživatelům – ta letos v září činila 470 Kč/měsíc. Celkově díky PlnéPeněžence bylo lidem ušetřeno na 119 000 000 Kč a desetitisíce ušetřených korun přibývají každý den.  

Takto ušetřené a na bankovní účet zaslané peníze může člověk dále použít dle své vlastní potřeby, tím se tedy tento koncept zásadně liší od běžných slevových akcí a slevových kuponů, jež ve většině případů podmiňují utracení peněz opět v daném konkrétním obchodě. Snaha cashback portálu PlnáPeněženka.cz o nabízení, co možná nejlepších a nejkomplexnějších služeb, neunikla pozornosti ani provozovatelům anket – kupříkladu v roce 2016 se tak dostal tento portál do finále hlasování v anketě Křišťálová Lupa v kategorii Cena popularity, kde nakonec obsadil 7. místo. O rok později se výrazněji prosadil i v kategorii Internetové obchodování. 

Nabídka obchodů je velice pestrá a řadí se k těm nejrozmanitějším 

Podle dostupných dat využívají služeb PlnéPeněženky více ženy než muži, nejoblíbenějšími produkty kupovanými skrze tento portál pak jsou elektronika, oblečení, kosmetika, bytové doplňky a zájezdy, přičemž ten má navázanou smluvní spolupráci s téměř 500 e-shopy různých kategorií. Takže i co se týče nabídky obchodů, se PlnáPeněženka.cz řadí mezi největší svého druhu. Za nákup uskutečněný v těchto obchodech vám přitom může být vráceno až 25 % z celkové kupní ceny. 

Mezi nejpopulárnější a nejznámější internetové e-shopy a stránky, jež s ní spolupracují, a u kterých tak můžete využít cashbacku i vy, se řadí: 

  • AliExpress 
  • Datart.cz 
  • AboutYou 
  • Ebay.com 
  • Booking.com 
  • Notino.cz 
  • 4home.cz 
  • OKAY.cz 

V minulosti měla navázanou spolupráci i s Mall.cz, Dáme Jídlo, ProDěti.cz, Rohlík.cz nebo ZOOT.  

Máte zkušenosti se službou PlnáPeněženka.cz? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 11.11.2019

5 1 vote
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex