Pořizujete si drahý mobil nebo notebook? Pojistěte si ho proti nahodilému poškození!

Splnili jste si sen o novém mobilním telefonu s pořizovací cenou ve výši staršího ojetého vozu? Případně máte v plánu pořízení dražšího notebooku? V obou případech zvažte uzavření praktického pojištění nahodilého poškození. Bude se vám hodit, až zařízení vlastní vinou poškodíte, nebo vám ho někdo odcizí.

Pokud se elektronika porouchá v rámci záruční lhůty, můžete jí reklamovat. Reklamace se však nevztahuje na poškození způsobené vlastní vinou – a co si budeme nalhávat, v případě mobilního telefonu jsou pády na tvrdou zem na denním pořádku. Čas od času se proletí také počítač, takže pojištění nahodilého poškození rozhodně není od věci ani v jeho případě.

Ergo

Pojišťovnu vybírejte pečlivě, smluvní podmínky bývají rozhodující

Pojištění nahodilého poškození je specifickou variantou pojištění majetku a najdete ho v nabídce mnoha tuzemských pojišťoven. Pravděpodobně vám ho umožní sjednat i prodejce elektroniky, ale než uzavřete smlouvu, důkladně si prostudujte podmínky.

V pojistné smlouvě se totiž mohou „skrývat“ výluky a pojištění vám bude v některých situacích k ničemu. Například tehdy, kdy pojišťovna vaše chování vyhodnotí jako nedbalé – pak plnění nedostanete. Paradoxně tak může nastat i v případě vyklouznutí telefonu z kapsy u kalhot, přičemž mnoho lidí uzavírá pojištění právě kvůli tomuto riziku. Anebo narazíte na limit u pojistné částky

S odmítnutím plnění či nízkou pojistnou částkou se však setkáte pouze u některých pojišťoven. Bohužel se většinou jedná o pojišťovny, s nimiž spolupracují operátoři a prodejci elektroniky. Raději si proto pojištění sjednejte sami – například u ERGO pojišťovny, která má férové a přehledné smluvní podmínky a stanovuje pojistnou částku ve výši pořizovací ceny výrobku.

Ergo

V nabídce ERGO pojišťovny nechybí ani oblíbené pojištění odpovědnosti za škodu. Bude se vám hodit v případě, kdy způsobíte škodu někomu dalšímu – třeba když do někoho nedopatřením vrazíte a dotyčnému kvůli vám spadne na zem drahý mobilní telefon.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex