Pražská energetika

Tato společnost je obecně známá pod dvojicí názvů. A to jak názvem plným, tedy Pražská energetika, tak i pod její zkratkou, kterou je PRE. Společnost byla založena již v roce 1994 a tak ji lze označit za jednu z tradičních a také celkem velkých, pokud jde o její pole působnosti, které souvisí právě s energetikou. Zajímavostí je, že se celá Pražská energetika dělí i na několik dalších segmentů, které se mohou týkat jak klasických distribučních služeb v rámci distribuční soustavy, tak se mohou týkat i služeb v oblasti měření odběru.

Název svádí k tomu, že se společnost zabývá výhradně elektřinou a jejími dodávkami pro různé skupiny zákazníků. A to výhradně v Praze. Faktem ale je, že služby lze využívat i mimo hlavní město. Navíc nemluvíme jenom o dodavateli elektřiny, ale mluvíme také o dodavateli plynu. Právě o ten byla nabídka později doplněna, s cílem nabídnout zákazníkům komplexní služby.

Odběr elektřiny

Na něm Pražská energetika začínala, což už celkem jasně dokládá její samotná název. Specializuje se na dodávky nejenom do  domácností, ale na dodávky do firem. K dispozici je několik tarifů a několik ceníků, díky kterým je možné vybrat optimální produkt. Mezi hlavní a populární patří produkty jako Komfort+ Garant, dále je to Komfort+ Neo 2, nebo i Neo 3, stejně jako to jsou produkty PRE Proud Universal, nebo celkem zajímavý PREekoproud.

Tarify jsou doporučovány podle toho, aby co nejvíce vyhovovaly jednotlivým zákazníkům. A to s ohledem na využití elektřiny, které může být opravdu různorodé. Může se jednat o svícení, vaření, stejně jako to může být i ohřev vody, klasické topení, nebo také provoz úsporného tepelného čerpadla.

Odběr plynu

Pražská energetika nabídne také plyn. Jde o produkt doprovodný, který však mohou také využívat jak zákazníci z řad domácností, tak samozřejmě také zákazníci z řad firem a podnikatelů. I ti mohou při výběru určit, na co ho budou používat a kde. Tedy zda se jedná o byt nebo dům, a zda bude zemní plny využíván třeba na vaření, na ohřev teplé vody, ale i na vytápění, a to buď málo, nebo hodně.

Na základě plánovaného využití je k dispozici několik různých tarifů. Je to třeba PRE Plyn Fix, stejně jako se může jednat o PRE Plyn Standard. Dané možnosti se liší jak cenou, tak hlavně fixací, stejně jako se liší i konkrétním typem smlouvy.

Pražská energetika nabídne i další služby

Nejsou to jenom služby základní. Zákazníci mohou oslovit tuto firmu i z jiných důvodů. Mezi další služby patří například služba mobilního operátora. To znamená, že Pražská energetika může přinášet zajímavé tarify spojené s voláním, s SMS a také s mobilními daty. I když se to může na první pohled zdát jako něco zvláštního, je mnoho energetických společností, které služby virtuálních operátorů také nabízejí.

Moje PRE umožní vyřídit mnoho věcí online

Velmi zajímavou službou je ta, která je označena jako Moje PRE. Jedná se o označení online portálu, do kterého se mohou stávající zákazníci přihlásit a následně zde mohou řešit své požadavky.  Ty se mohou týkat třeba smluv a převodu odběrného místa, nebo změn stávajícího produktu. Mohou se týkat také faktur a to konkrétních změn platebních údajů, stejně jako mohou být spojeny se samoodečtem.

Nelze opomíjet ani řešení situací, které jsou spojeny s mobilním telefonem a konkrétním tarifem, nebo situace, kdy je dobré používat online kalkulačku nákladů, pro zjištění optimálního tarifu, nebo pro informace spojené s rozpočítáváním nákladů.

Osobní kontakt pouze na dvou místech

Podle názvu Pražská energetika lze celkem dobře usoudit, kde se nacházejí ona hlavní kontaktní místa. Je to naše hlavní město. Zákaznické centrum PRE je možné navštívit hned ve dvou lokalitách, a to konkrétně v lokalitě Praha 1, popřípadě v lokalitě Praha 4.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností Pražská energetika? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

1 komentář u „Pražská energetika“

Napsat komentář