Pražská plynárenská

Aktuálně je společnost Pražská plynárenská jedním z nejvýznamnějších dodavatelů energií. Už název jasně napovídá, na kterou lokalitu se specializuje primárně a kde také začínala. To ale neznamená, že by jako dodavatel energií nabízel své služby jenom zde. Nyní musíme říci, že nabízí dodávky po celé České republice.

Také samotný název, tedy Pražská plynárenská, se může zdát na první pohled lehce zavádějící. A to v tom smyslu, že se jedná o společnost, která dodává jenom zemní plyn. V minulosti tomu tak opravdu bylo a firma se specializovala jenom na tento daný segment. Později rozšířila své služby a i když to příliš nekoresponduje s názvem, je pravdou, že společnost aktuálně po celé ČR dodává také elektřinu.

Dodávky plynu

Ty jsou stěžejním artiklem, se kterým Pražská plynárenská přichází. Nejenom na území samotné Prahy, ale po celé České republice. Zákazníkům nabídne hned několik tarifů, které se liší jak podle toho, kdo ho odebírá, tak i podle toho, jaká je jeho spotřeba a využití. Mezi hlavní patří tarify jako Úspora+, stejně jako Rodina+, nebo také Firma+. Tím je jenom potvrzeno, že tohoto dodavatele nemusí využívat jenom zákazníci z řad soukromých osob, ale mohou ho využívat také zákazníci z podnikatelského segmentu.

Dodávky elektřiny

Druhým artiklem, který Pražská plynárenská nabídne, je elektřina. Na tu se sice nespecializovala od samotného začátku, ale později rozšířila své služby i na tuto nepostradatelnou energii. Její dodávky jsou spojeny také s několika tarify, od kterých se odvíjí to, zda má zájem různě velká domácnost, nebo i firma. Mezi hlavní produkty patří ty, které jsou označeny jako tarif Komplet a dále také tarif Důvěra.

Specializace i na další oblasti

Pražská plynárenská není jenom klasickým dodavatelem. Aktuálně se specializuje i na řadu dalších oblastí. Ty však souvisí hlavně s jejími dodávkami. Tedy s plynem a elektřinou. V prvním případě je třeba uvést, že se specializuje i na segment CNG, tedy palivo do automobilů. V oblasti elektřiny je její zaměření spojeno nejenom s fotovoltaikou jako takovou, ale i s tím, že jako firma může nabízet i možnost případného výkupu elektrické energie.

Poměrně unikátní jsou další tři zaměření, které Pražská plynárenská nabídne. Je to třeba dodávka tepla, která je řešena prostřednictvím dceřiné společnosti Prometheus. Dále jsou to dokonce i služby cateringu, nebo služby automyčky. Toto jsou však už skutečně velmi okrajové záběry, které tato poměrně velká společnost má.

Nejenom v Praze

I když Pražská plynárenská podle svého názvu vždy neodmyslitelně patří do Prahy, rozhodně to neznamenám, že jenom zde je její pobočka. Tedy její obchodní kanceláře. Kromě hlavního města je možné najít je ještě v Sokolově a dále v Pardubicích. Další možnosti nabízejí kontaktní místa obchodních zástupců. Díky nim jsou jednoduše pokryty i ostatní kraje.

Ne vždy jsou pobočky a kontaktní místa nutností. To z důvodu, že mnoho věcí lze vyřešit moderní vzdálenou cestou, a to nejenom prostřednictvím telefonní linky, ale také prostřednictvím emailové korespondence.

Pro zákazníky je připraven i online portál

V návaznosti na výše uvedené je třeba zmínit i to, že pro zákazníky je připraven systém Flexi, s individuální obsluhou, stejně jako klasický zákaznický portál. Díky němu je možné kdykoliv a v podstatě odkudkoliv zjistit potřebné informace, které se mohou týkat elektřiny a plynu, stejně jako se mohou týkat i jiných služeb. Portál také slouží ke vzájemnou komunikaci zákazníka a firmy, stejně jako je platformou, která umožní realizovat různé případné změny v rámci smlouvy, v rámci plateb, stejně jako v rámci jednotlivých odběrů.

Máte zkušenosti se společností Pražská plynárenská? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

4.3 3 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MM

Neuvěřitelně arogantní a bezohledné chování paní na přepážce. Chovala se jako bachařka. Postrádám jakýkoliv smysl empatie vůči novým zákazníkům, kteří nemají zkušenosti, komentáře typu VŠ vzdělání a nerozumí tomu apod. Rozhodně nedoporučuji

1
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex