Proč nemůžete najít práci?

1. Internet je pro vás cizí slovo

Téměř 80% všech pracovních nabídek se nachází na internetových portálech. V dnešní době je to pro zaměstnavatele snažší, ušetří jim to čas a mají možnost detailně si prověřit ideálního kandidáta nabízené profese. Navíc můžete jednoduše přes email zasílat do firem životopisy, najít si o zaměstnavateli všechny potřebné informace a dokonce i recenze zaměstnanců. Pokud neumíte počítač ani zapnout a internet je pro vás opravdu cizí slovo, doporučujeme se co nejdříve zapsat do počítačového kurzu. Pracovní úřady tento kurz dokonce nabízejí zdarma. Díky kurzu získáte nezapomenutelnou zkušenost, zvýšíte si sebevědomí a garantujeme, že si konečně najdete i práci.

2. Nejste komunikativní

Pokud jste povahou spíše introvert a hledáte práci, která je podmíněná přímým stykem s klientem, nejspíš máte opakovaný problém s absolutním propadnutím u pohovoru. To, že nejste příliš komunikativní neznamená, že musíte sedět doma a počítat každou korunu. Zkuste slevit z nároků a hledejte práci v oblasti administrativy, skladových služeb nebo potravinářství. Na pohovor se vždy důsledně připravte a předem si zkuste sami sobě zodpovědět pár otázek. Nikdo z vás nebude násilím páčit informace o tom, kde jste pracoval nebo jaký přínos by jste mohl pro firmu být. Buďte iniciativní a svou řeč si předem naplánujte. Rozhodně vsaďte na pozitivní a optimistický rozhovor.

3. Nedbáte o svůj vzhled

Stále nemůžete najít práci a přemýšlíte, čím to může být? Možná je na čase sundat si ze rtu piercing a na pracovní schůzku dorazit v čisté košili. Upravený vzhled je opravdu to nejdůležitější, co můžete pro svou budoucnost udělat. Před vstupem do kanceláře vyhoďte žvýkačku z úst, košili zastrčte do kalhot a vždy se na pohovor dostavte oholený, pěkně ostříhaný a ve svém nejlepším oblečení. Nezapomeňte na příjemný parfém. Mnoha zaměstnavatelům vadí kuřáci nebo tetování. I to lze snadno při prvním pohovoru zamaskovat padnoucím outfitem. Pokud tedy zrovna nemáte potetovaný obličej. Pokud kouříte, alespoň se pokuste tento nemilý zlozvyk omezit. Možná právě vaše kuřácká závislost je důvod toho, proč nemůžete najít práci.

4. Jste příliš náročný

Vaše nejvyšší dosažené vzdělání je středoškolské s vyučním listem a už pět let se ucházíte o práci bankovního úředníka nebo zdravotníka? Slevte ze svých nároků a konečně se na sebe podívejte reálnýma očima. Sepište svůj životopis pravdivě a uveďte do něj přesný stav vaší pracovní praxe. Pokud zaměstnavatel požaduje pět let praxe u práce s těžkým strojem, nelžete. Uvědomte si, že jste jen člověk. Začněte od píky a postupně se vypracujete k lepším výsledkům. Pokud zrovna tedy nemáte práci a máte přebytek volného času, investujte do vzdělání a přihlašte se k dalšímu studiu. Maturitu si lze dodělat i v pozdním věku. Pokud to nezkusíte, nevíte, čeho jste sami schopni.

5. Jste často nemocný a unavený

Zeptejte se sami sebe, kolikrát jste tento rok marodili? Žádný zaměstnavatel nechce ve své firmě někoho, kdo mu bude každý pátek nosit na stůl nemocenskou. Opravdu je nutné být s každou rýmou či kašlem doma? Ano, zdraví je jen jedno, ale mnohdy si neuvědomujeme, že i předstíranou nevolností riskujeme své pracovní místo. Dnes je totiž každý nahraditelný a na pracovních úřadech stojí stovky lidí, kteří usilují zrovna o váš post. Místo hypochondrie se spíše zaměřte na budoucí cíle. Zkuste si naplánovat dovolenou na další rok. Pokud býváte opravdu často nemocný a unavený, navštivte doktora a nechejte si předepsat vitamíny na posílení imunity. Většina z nich je i volně dostupná v lékárnách.

Nemůžete najít práci, protože si všude stěžujete, jak se málo platí, jste negativní a pesimistický. Změňte svůj pohled na svět. Ta chyba je totiž opravdu možná ve vás. Pokud jste bez práce déle jak rok a jste zdravý člověk se všemi končetinami, nejspíš je důvodem lenost. Teď hned se zvedněte a najděte si práci. Peníze leží všude kolem vás.

Napsat komentář