Proč vyměnit vaši starou hypotéku?

Před mnoha lety byla nabídka úrokové sazby a podmínek splácení nejlepší, kterou jste pro vaši nemovitost mohli získat. Jak by nabídka obstála v dnešní konkurenci polovičních úrokových sazeb a příznivých podmínek splácení? Prohrála by? Je tedy na čase vyměnit ji za nový model!

Pečlivý výběr hypotečního úvěru

Zakoupení nemovitosti před lety byl pro vás důležitý krok. Nic jste neuspěchali, pečlivě jste vybírali jak nemovitost, tak partnera pro váš hypoteční úvěr. Podrobně jste si prostudovali nabídky mnoha poskytovatelů a rozhodli jste se pro nejlepší nabídku. Záleželo vám na tom, abyste neplatili zbytečné výdaje. Ano, před lety stála vaše úvěrová smlouva na stupních vítězů, ale co dnes? Netrápí vás, že dnešní úrokové sazby jsou o několik procent nižší než ty, mezi kterými jste vybírali před lety? Rozdíl nemusí představovat ani celé procento, a přesto byste se měli rozhodnout pro změnu úvěrové smlouvy. Proč? Protože malý rozdíl v procentní sazbě vynásobený dlužnou částkou a počtem let splácení představuje závratný finanční obnos. Bude váš nebo jej necháte bance?

Dřívější hypoteční úvěry:

  • vyšší úroková sazba,
  • zpravidla nemožnost mimořádných splátek bez sankce,
  • obtížný prodej nemovitosti zatížené hypotékou,
  • bez možnosti okamžitě splatit při nenadálých okolnostech.

Pohodlnost se nevyplácí

Mnoho klientů se nezajímá o možnost, jak platit méně. To je velká chyba. Připraví se o možnost splácet méně. Nebuďte jako oni. Změnit poskytovatele hypotečního úvěru není administrativně ani časově náročný úkol. Budete překvapeni, jak rychlý a jednoduchý je proces refinancování hypotečního úvěru. Zjistěte si, za jakých podmínek můžete přejít k jinému poskytovateli. Pokud jsou ve vaší stávající úvěrové smlouvě sankce za předčasné splacení dlužné částky srovnejte si výši sankce s úsporou, kterou získáte při podpisu nové úvěrové smlouvy. V případě, že vám bude končit za několik měsíců fixační období, začněte jednat s předstihem alespoň tří měsíců, abyste měli dostatek času na porovnání nabídek z konkurenčních bank. Samozřejmě ve chvíli, kdy se rozhodnete pro nového věřitele, nová úvěrová smlouva bude sjednána za několik dní.

Dnešní hypoteční úvěr:

  • úrokové sazby začínající už od dvou procent,
  • každoroční možnost mimořádné splátky bez sankce,
  • snadný prodej nemovitosti s hypotékou,
  • možnost splatit v celé výši při nenadálých závažných okolnostech.

Vyřízení refinancování

Refinancování hypotéky

Změnit poskytovatele hypotečního úvěru není problematické. Bude vás čekat několik návštěv banky a katastrálního úřadu. Dokládat budete stejné dokumenty, jako při vyřízení původní hypotéky. Navíc budete předkládat jen vyčíslení aktuálního zůstatku na účtu, který vám vyhotoví na požádání stávající banka. Ta také musí na čas souhlasit s uvedením na druhém místě v pořadí při uspokojování závazků. Jedná se o zápis v katastru nemovitostí. Po dobu převodu dluhu mezi původním a novým poskytovatelem budou na nutnou dobu uvedeny v katastru nemovitostí obě banky. Často je tento souhlas už součástí formuláře, na kterém vám banka vyčíslí zůstatek pro refinancování. Jakmile je dluh uhrazen původní bance, v katastru už bude nadále uvedena jen banka nová.

Pracovníci banky vás rádi provedou celým procesem, na jehož konci budete mít úvěr za výhodnějších podmínek a s nižšími náklady. Již dnes si začněte procházet nabídky od jednotlivých poskytovatelů úvěrů a nechte si zpracovat předběžné kalkulace. Kalkulace vám pracovníci banky předloží na počkání a zdarma. Rovněž můžete využít bezplatné služby nezávislých hypotečních poradců. Částka, kterou můžete ušetřit vás ohromí. Proč byste právě vy měli platit více? Rozhodněte se pro změnu co nejdříve!

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex