Raiffeisenbank

Ačkoliv má banka pro mnoho lidí velmi složitý název, produkty, které Raiffeisenbank jsou jasné a jednoduché. Jak už je uvedeno v samotném mottu, ke službám banku inspirují samotní klienti a jejich požadavky. Začneme-li segmentem osobních financí, tak zde je samozřejmě možné začít naprostou klasikou, do které se řadí standardní běžný účet, ke kterému jsou k dispozici také platební karty. Tím ale nabídka v oblasti osobních financí, kterou Raiffeisenbank nabízí, rozhodně nekončí. Jsou to totiž i úvěrové produkty, které mohou nejenom klienti banky pravidelně využívat. A to jak ve formě standardních osobních půjček, tak ve formě možnosti čerpat do mínusu, tak ve formě hypoték, kterými Raiffeisenbank umožní financovat bydlení.

Firemní finance

Nejsou to ale jenom finance osobní, ale také firemní. Mimo institucí, nebo velkých firem totiž nabídne Raiffeisenbank služby i pro menší firmy, nebo živnostníky. I těm nabídne škálu podnikatelských účtů se snadným ovládáním a servisem, nebo s debetními kartami. Podnikatelé ale mohou využívat i dalších výhod, jako jsou třeba úvěry sloužící k rozjezdu, nebo rozšíření podnikání. Vše je kombinováno také s poradenstvím, nebi investičními produkty. Raiffeisenbank ale pomáhá podnikatelů realizovat výhodný platební styk do celého světa, což je dobré hlavně v rámci mezinárodních obchodů.

Investování

Banka Raiffeisenbank se ale nezabývá pouze klasickými službami, které souvisejí se správou a vedením finančních prostředků a účtů. Banka se totiž zabývá také finančními trhy, v rámci kterých poskytuje nejenom aktuální informace, ale umožní je také využívat ke zhodnocení svých peněz. A to v rámci své vytvořené platformy, která tak majitelům účtů umožní nákup a prodej komodit, akcií nebo měnových párů. Stejně tak ale nabídne i služby privátního nebo korporátního bankovnictví, nebo možnosti spojené s finančním poradenstvím, ale i správou produktů. Díky počtu poboček a kvalifikovaných lidí tak je dobrou volbou i pro náročnějšího klienta.

Raiffeisenbank nabízí tyto služby

Běžné účty
– eKonto SMART
– eKonto KOMPLET
– eKonto STUDENT

Platební karty
– Kreditní karty
– Debetní karty
– Bezkontaktní platby
– 3D Secure

Hypotéky
– Hypotéka Klasik
– Hypotéka Klasik Plus
– Offset
– Americká hypotéka Univerzál
– Variabilní hypotéka
– Hypotéka Profit
– Equi hypotéka bez dokladání příjmu
– Hypotéka Minimax
– Rádcova hypotéka

Pojištění
– Životní pojištění
– Pojištění ke kartám
– Pojištění k osobním půjčkám
– Pojištění k hypotéce
– Pojištění ke Včeličce
– Úrazové pojištění k účtu
– Samostatné cestovní pojištění

Úvěrové produkty
– Osobní půjčky

Zhodnocování úspor / Investování
– Podílové fondy
– Spořicí účty
– Termínované vklady
– Depozitní směnka
– Stavební spoření
– Hypoteční zástavní listy

Máte zkušenosti se společností Raiffeisenbank? Podělte se o ně s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

13 komentářů u „Raiffeisenbank“

 1. Varování pro všechny, co mají devizový účet. Za převod USD mezi českými bankami si účtují 1200 Kč, jako za zahraniční platbu. V recenzích této banky klienti často používají termín „bankovní šmejdi“ . To je myslím přesné.

  Odpovědět
  • K pánovi Prokopovi, otázka ktorá inštitúcia Vám prevedie cudziu medzi domácimi bankami bez poplatku? Ak takú nájdete v EU odporučte mi ju prosím. Nakolko sa pohybujem vo finančnom sektore nejakú dobu neviem o takej inštitúcii v EU. Podla mňa si treba najprv zistiť informácie a až potom kydať.

   Odpovědět
 2. Jsou to potvory, prej zruseni uctu zdarma, zadne skryte poplatky. To tak. Rusila jsem ucet, mela jsem tam nejakych 15haleru, pre jsem jej nepouzivala a vedeni uctu zaplaceno na dany mesic. Myslela jsem ze pohoda, nic uz nemusim resit, ucet zaplacen a zrusen.
  Po mesici mi prisel vypis s oznamenim, ze mam dluh 40kc na uctu. Nechapala jsem kde se tam vzalo tech -40kc. Ty mrchy si nauctovaly 40 korun za poslani vypisu z uctu (ktery jsem nechtela), aby mi v tom vypisu mohli oznamit, ze jim dluzim penize. Proste vrchol kocourkova. Banku nikomu nedoporucuji.

  Odpovědět
 3. Tak se musím bohužel přidat s negativní, až tristní zkušeností s Raiffeisen bankou. Z počátku vše fungovalo dobře, měl jsem podnikový i osobní účet zdarma, dle dohody. Po změně osobního bankéře se mi z ničeho nic začali objevovat poplatky za vedení karty. Beze slova upozornění nebo zdůvodnění. Kontaktoval jsem osobního bankéře, aby mi toto chování vysvětlil a zdůvodnil. Pouze mi napsal, že si mám zažádat o VISA kartu… a zase nic kolem vysvětlení. Tak jsem jej požádal, aby stornoval poplatky, vysvětlil proč se tak děje a pak můžeme jednat o změně platební karty. Již se mi neozval. Vypověděl jsem účet a hned by všechno šlo, účet zdarma, nový bankéř… bohužel pozdě.
  Ale to nejlepší teprve přišlo. V dohodě o závazku jsme se dohodli na 14 denní výpovědní lhůtě a převodu peněz na vyjmenované účty. Po 14 dnech mi zrušili účty a peníze si ponechali!!! Když jsem urgoval, že nemám peníze na účtech dozvěděl jsem se na zákaznické lince, že mi je pošlou do 30 dnů!!!!!! A pokud chci jinak, tak si to mám vyřídit na pobočce. ZCELA NEUVĚŘITELNÁ AROGANCE A PŘÍSTUP.

  Odpovědět
 4. Několik mě otravovali, že je škoda ,aby mi peníze ležely jen tak na účtu,investiční poradce p. Krizanovic mi vybral jakési portfolio z 5 částí, výslovně jsem mu řekl, že nechci rizikové portfolio, vzal si desitky tisíc za radu a už je 5 let ve ztrátě všech 5 částí. Za odměnu ho udělali ředitelem na jiné pobočce v Praze…

  Odpovědět
 5. dobrý den.my s manželem máme velice špatnou zkušenost s RB. manžel si bral úvěr .paní na přepážce byla velice milá , ale zrada přišla, když nám po doplacení měli vyplatit bonus 20 000,- kč za řádné splácení. jelikož nám dotyčná „zamlčela“ podstatné body pravidel na vyplacení bonusu a které nám poslali mailem až když začal kolotoč o peníze , jako že musíte mít účet u jejich banky. ona věděla , že peníze převádí do ČS a přeci nám tvrdila, že bonus dostaneme. bylo to to hlavní , na co jsme se několikrát ptali. dnes se řeší problém u Arbitru a myslíme,že naděj je mizivá. ale dotyčná už nyní nepracuje na přepážce, byla tak „šikovná“ že už je v kanceláři.asi za to , kolik získala klientů. NIKOMU by jsme tuto banku nedoporučili!!! M+M

  Odpovědět
 6. Jsem klientem RB od doby, co banka přišla do ČR. Byla to kdysi jedna z nejlepších bank v zemi, ale pomalu se stala nejhorší. Firemní i rodinné peníze jsme teď převedli do jiných bank. Nevím, zda budu definitivně rušit účty v RB, ale peníze nenechávám na účtech ležet déle než 12 hodin. Jejich jednaní s klientem je hrozné.

  Odpovědět
 7. NEDOPORUČUJI!!!! Zažádal jsem v téhle době o odložení splátek na tři měsíce. Banka mi prní měsíc nestrhla nic a druhý měsíc strhla vše dvakrát!!!! Takže teď naše rodina je na pokraji finančního kolapsu. Banka si mi akorad vysmívá. Jsou to ubožáci a zloději.

  Odpovědět
 8. Nalákali mě loni když nabízeli spořící účet s úrokem 3%. Spořící byl k běžnému, u které nebyly poplatky při třech obratech a příchozí platbě 15tis. Nejdříve mi zrušili úroky na spořícím účtě a pak mi naúčtovali vedení běžného 99,- měsíčně i když jsme měl splněny podmínky pro vedení zdarma. Tak jsem účet zrušil, s tím že mi peníze převedou do 14-ti dní. Po 14 dnech peníze zmizely a když jsem tam volal, takže mi je pošlou za dalších 14 dní. POZOR nešlo o tisíce, ale statisíce. které si banka prostě jen tak ponechá 14 dní někde „pod matrací“ aniž bych k nim měl jakýkoliv přístup!!

  Odpovědět
 9. PO MÉ DOSAVADNÍ ZKUŠENOSTI PRYČ OD RAIFFEISENBANK!!! SLIBY CHYBY!!!! Uvěřil jsem reklamě a udělal si u banky účet. Naštěstí jsem nepřešel komplet. Poté co mi přišel mail, že účet založen jsem se nemohl přihlásit. Po zavolání na podporu jsem byl odpálkován, že vše je v pořádku. Po opětovném volání už byl na lince schopný pracovník, který mi pomohl vyřešit přihlášení (trvalo sice půl dne, ale povedlo se).
  Co se týká zvýhodněného účtu s 3% – nemám dodnes. Podmínkou byla instalace aplikace eKonta, již 2x jsem urgoval na podpoře, že mám stále úrok 0,1% a pořád nic, tak uvidíme, možná někdy příště splní sliby. U Raiffeisenbank platí doslovně – Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají ….

  Odpovědět
 10. Já mám s Raiffeisenbank také špatnou zkušenost. Slibovali při obratu do 15ti tisíc korun bezplatné vedení účtu zdarma, plnil jsem, přesto občasně poplatek účtovali. Poté zvedli na obrat na 25tis. to jsem také plnil ale přesto poplatek stále občas z ničeho nic účtovali. Jak mi došla trpělivost, banku jsem zrušil. Opravdu s touto bankou jen starosti a problémy!

  Odpovědět

Napsat komentář