Refinancování vás ochrání před dluhovou pastí

Několik drobných úvěrů, které jste si sjednali před léty. Jejich splácení může představovat v budoucnu velký problém. Nečekejte a refinancujte zavčasu!

Pořídili jste si starší byt, který vyžadoval rekonstrukci. Nutností bylo vyměnit všechny rozvody a především vyměnit původní umakartové jádro za zděné a vybrat novou kuchyňskou linku. Následně bylo třeba pořídit novou podlahovou krytinu a osvětlení. A to si stále povídáme jen o těch nejnutnějších opravách, které byly nezbytné pro to, abyste se mohli nastěhovat a užívat byt. Bohužel jste neměli tolik prostředků, abyste rekonstrukci zaplatili v plné výši a proto bylo nutné, zažádat si o poskytnutí půjčky. Po nastěhování a několika měsících bydlení jste si postupně začali pořizovat nové zařízení do bytu, a když už vám má sloužit dlouhá léta, rozhodli jste se pro kvalitní nábytek. I tady bylo třeba vypůjčit si část hotovosti. A pro společný život je nutné osobní auto, které jste si pořídili na splátky.

Dlouhý čas vám splácení nečinilo žádné potíže až do chvíle, kdy jste ztratili zaměstnání. Několik měsíců hledání nové pracovní pozice znamenalo, že jste se museli spokojit jen s částí příjmu, na který jste byli po léta zvyklí. S velkými obtížemi jste hradili splátky půjček a ty pro vás začaly představovat neúnosnou finanční zátěž.

Tento příběh je velmi podobný stovkám těch, které slýchají poradci při řešení osobních bankrotů a takzvaných předlužených klientů. Bohužel i váš příběh může skončit neschopností splácet. Včas vyhledejte pomoc finančního poradce, nebo se zeptejte na možnost refinancování vašich úvěrů.

Pod pojmem refinancování úvěrů si představte žádost o nový úvěr, který bude použit pro uhrazení všech drobných půjček, které máte sjednány. Drobné půjčky se okamžitě doplatí v plné výši a nadále splácíte jen jeden, nově sjednaný úvěr. Myslíte, že vám jiný úvěr nemůže pomoci vyřešit staré úvěry? Ale může! U nového úvěru budete mít možnost změny podmínek splácení. Především se jedná o možnost, nastavit si delší lhůtu splácení úvěru a tím si snížit výši měsíční splátky. Výše nové měsíční splátky se může pohybovat třeba i na polovině současné splátky. Nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že váš rodinný rozpočet zajásá ve chvíli, kdy budete splácet jen polovinu. Konečně vám zůstane dostatek finančních prostředků i na běžné výdaje a nebudete zažívat nervozitu na konci každého měsíce, kdy se obáváte, zda vám peníze vyjdou na zaplacení všech složenek.

Co potřebuji?

Je třeba vyhledat staré úvěrové smlouvy a zjistit, za jakých podmínek můžete půjčky předčasně splatit v plné výši. Dál už je třeba jen vyhledat finanční instituci, která vám nabídne výhodné podmínky pro refinancování. Můžete si nechat zpracovat hned několik nabídek od různých poskytovatelů a teprve poté se rozhodnout pro nový úvěrový produkt.

Nečekejte na to, až nebudete moci uhradit stávající splátky! Jednejte mnohem dříve!

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex