Revolut

Revolut je britským fintech startupem, který se na český trh dostal teprve v květnu 2018, nicméně od té doby jej v ČR začalo používat již více než 60 000 lidí. Co stojí za úspěchem této společnosti, jež se označuje jakožto konkurence klasických bank? 

Hlavní lákadlo představuje platební karta, která zaujme především možností držet na jednom účtu až 29 různých měn, výhodnými mezibankovními směnnými kurzy či možností platit v zahraničí pomocí přidružené debetní karty zcela bez poplatků. Dalšími jejími výhodami, ale i nevýhodami se budeme zaobírat na následujících řádcích této recenze. 

Jak Revolut funguje a co nabízí?

Revolut funguje na bázi online peněženky, obdobně jako například Twisto či TransferWise, do níž si je možno zdarma pomocí karty nabít české koruny a ty následně mezi sebou směňovat v reálném čase do jiných měn za výhodné kurzy. Rovněž díky debetní kartě a mobilní aplikaci, dostupné na Android i iOS, je možno s Revolutem přímo platit rovnou v zahraničí, a to opět s velmi příznivým kurzem. Navíc provoz aplikace i karty (tu pořídíte za 99 Kč) jsou zcela zdarma, platíte pouze za nadstandardní služby – business účet, výběr z bankomatu nad měsíční limit (aktuálně 4 500 Kč), směnu měny o víkendu nebo cestovní pojištění, které si zde lze mimo jiné taktéž sjednat. 

Mezi další nabízené služby patří možnost zaslání peněz až do 140 různých zemí či například možnost nákupu některé ze základních kryptoměn. 

Sama společnost pak na svých oficiálních webových stránkách uvádí, že díky ní dokáže průměrný klient ušetřit 3-5 % z každé transakce, respektive snížit poplatky spojené s mezinárodními transakcemi a konverzí měn až o 90 %.  

Na rozdíl od některých konkurenčních online peněženek se u Revolutu nemusíte bát o své vložené peníze v případě jeho krachu, neboť ten v minulém roce získal Evropskou bankovní licenci a peníze na bankovních účtech jsou tak u něj chráněny Evropským systémem pojištění vkladů. 

Jaké má Revolut výhody a nevýhody?

Krom výše zmiňovaných výhod patří mezi přednosti Revolutu i rychlost provádění plateb, ty jsou většinou připsány na účet konečného příjemce do druhého dne, což je údaj srovnatelný, ne-li lepší, v porovnání s bankami. Další devizou je možnost vyžádání a odeslání platby skrze aplikací vygenerovaný odkaz – ten lze zaslat i těm, kteří nejsou uživateli Revolutu. 

Mezi další výhody online peněženky Revolut patří například:  

  • spolehlivá a rychlá technická podpora  
  • spousta drobných, ale užitečných funkcí (Vault, Split expenses) 
  • historie výdajů zvlášť v každé měně, interaktivní grafy s útratami 

Opomenout bychom však neměli ani na nevýhody Revolutu. Za tu nejzásadnější se dá považovat skutečnost, že jím nabízená karta je britská, tudíž některé české bankomaty ji mohou brát jako zahraniční. Dále pro některé klienty mohou být omezující limity pro vklady a výběry. Je však patrné, že výhody převládají nad nevýhodami. 

Jaká je má osobní zkušenost s touto online peněženkou?     

Jelikož spadám do řad vášnivých cestovatelů, tak Revolut využívám především během těchto zahraničních cest, neboť ten se mi vyplatí mnohonásobně více než klasické bankovní produkty.  Používám jej již více než třičtvrtě roku a procestoval jsem s ním už mnoho zemí. Jelikož nejčastěji cestuji ve skupině několika lidí, tak ze všeho nejvíce oceňuji službu Split expenses, díky níž mohu pokaždé efektivně spočítat a rozdělit náklady mezi ostatní účastníky cesty. 

Jediné, co mě trochu mrzí, tak je občasná neintuitivnost mobilní aplikace, ale to rozhodně není nic, co by kazilo můj kladný dojem z této inovativní platební služby. 

Máte zkušenosti se službou Revolut? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda službu využít či nikoliv.

Recenze publikována 28.5.2019

4 1 vote
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jídlo na cestách

Přes Revolut je možné výhodně kupovat i vstupy do letištních salónků, aktuální fotoreport z jednoho takového vstupu zde:
https://www.jidlonacestach.cz/letistni-salonek-sky-lounge-viden/
Za mne parádní funkce.

Jarek

Naprostá tragédie. Nejdřív jsem tam fotil občanský průkaz a svou fotku na 10x a pak když mi konečně aktivovali účet, chtěl jsem zaplatit něco pomocí kodu, což umžňuje už i spousta normálních bank. Bohužel ani takováto jednoduchá funkce zde není. Jestli má tato aplikace sloužit k tomu abych si tam posílal peníze ze svého účtu a pak mohl machrovat že si umím u pokladny místo kartou zaplatit mobilem, tak to mě vážně neoslnilo.
Abych to shrnul:
Složité, Nepřehledné, chybí základní funkce. Naprosto zbytečná aplikace, která na jednu stranu nezvládá to co obyčejné banky, ale abych byl férový má zase spoustu kravinek navíc, které 90% lidí sice nikdy nevyužije, ale aspoň se můžou pochlubit že to mají…..

2
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex