Innogy

Společnost s názvem Innogy lze považovat za jednu z největších energetických podniků v Evropě. Její hlavní oblastí podnikání je dodávka energií, primárně potom plynu a dále elektřiny. Má však i řadu jiných aktivit. Pokud se podíváme na dobu jejího vzniku, a to v souvislosti s Českou republikou, tak zde působí od roku 2016.

Může se tak jevit jako společnost mladá, což není tak úplně pravda. Dnes se sice používá název Innogy, ale v minulosti byly aktivity této společnosti realizovány prostřednictvím společnost RWE. U ní došlo v roce 2016 k odštěpení dceřiné společnosti, u které se začal nadále používat nový název.

Základem byl zemní plyn

Jak samotná RWE, tak následná Innogy se primárně specializovala na nabídku zemního plynu. Ten mohli využívat jak domácnosti, tak firmy a řada dalších institucí. Následně byla nabídka rozšířena i o další produkt, kterým je elektřina. Od Innogy je tedy možná brát v rámci jedné smlouvy obojí, čímž je ušetřena nejenom administrativa, ale také je jistotou to, že je možné dosáhnout i na výhodnější ceny.

Plyn od Innogy

Základní produkt, se kterým firma už jako RWE začínala a který je také tím hlavním, který je nabízen. Innogy primárně láká na nižší cenu a garantuje, že bude levnější nejenom u distributora, kterým je Pražská plynárenská, ale že bude i levnější, než u společnosti E.ON. Dále přichází s garancí toho, že cenu bude držet dlouhodobě. Tímto horizontem se rozumí období dvou let od sjednání smlouvy, po které má být cena stejná.

K dispozici je plyn od Innogy v několika různých tarifech. Ty jsou přizpůsobeny tomu, co chtějí zákazníci, stejně jako tomu, jak ho mohou využívat. Mezi základní a populární tarify patří ten s označením Optimal, Relax+, stejně jako Standard, ale i Tip 12 a celá řada dalších, ze kterých je možné vybírat ten ideální.

Elektřina od Innogy

Druhým produktem, který Innogy nabídne, je elektřina. I zde je cílem oslovit hlavně ty zákazníky, kteří chtějí primárně ušetřit. Zde společnost uvádí, že výše úspory může být okolo třinácti procent, a to v porovnání s tradičními produkty dalších dodavatelů. K tomu přidává zajímavou nabídku, která platí po tři roky a se kterou souvisí to, že po dobu jednoho měsíce v roce je silová elektřina zdarma.

I u elektřiny je v nabídce Innogy celá řada různorodých produktů. Ty mají podobná označení, jako je tomu v případě plynu. Možné je vybírat z takových, které jsou označeny jako Standard, s takových s označením Relax+, stejně jako i Start 15.

Zákazníci mají benefity

Mezi nejzajímavější rozhodně patří takzvaná Innogy karta, kterou může dostat každý, kdo je odběratelem této společnosti. Tu lze využít na řadu zajímavých slev, které činí i desítky procent. Dále nechybí ani služba označovaná jako Innogy Premium, která je spojena také s celou škálou opravdu různorodých slev. Vše doplňuje zajímavá služba pronájmu LED žárovek. Jejím cílem je ukázat, že dané žárovky opravdu ušetří. Kdo pronájmu využije, ten se o tom bez dodatečných nákladů může sám přesvědčit. Stejně tak je možné využít i službu pronájmu detektorů, které mají zamezit případným škodám a zraněním v rámci domácnosti.

Online, i na zákaznickém centru

To jsou možnosti, kde se dají služby nejenom sjednat, ale kde je možné také zjistit vše potřebné, nebo provést různé úpravy, které souvisejí se smlouvou – třeba se zálohami, ale i kontaktními údaji, stejně jako tarifem.

Možné je samozřejmě i osobní vyřízení požadavku. Innogy jako velká firma nabídne mnoho zákaznických center. Ty se nejenom nacházejí ve všech koutech České republiky, a to doslova v každém kraji. Pobočky se rozhodně neomezují jenom na krajská města, jelikož je možné najít je i v řadě okresních měst.

Máte zkušenosti se společností Innogy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

3.4 5 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pete Petan

Důležité upozornĕní všem, kterým dojde oznámení od Innogy o konci fixačního období a jeho automatickém prodloužení o dobu podle uzavřené smlouvy!!!

Innogy zašle totiž toto oznámení bez nového předpisu splátek, který v současné dobĕ představuje až 3,5x vyšší násobek původní ceny za 1MWh plynu. Ze současného vyůčtování 28 000 Kč za roční spotřebu cca 24MWh plynu při stejném odbĕru zaplatíme v budoucnu cca 98 000 Kč, což je v porovnání např. s firmou E-ON minimálnĕ o 30 000 Kč více, tím nechci ani v nejmenším lobovat za přechod k E-ON!!!

Nový předpis splátek záloh s novým navýšením zašle Innogy až s mĕsíčním zpoždĕním, kdy už výpovĕď není možná bez obrovských sankcí! Toto navýšení ceny plynu nenalezneme ovšem v žádném oficiálním ceníku Innogy na tĕchto stránkách, nedostane jej ani zákazník, Innogy zásadnĕ odbĕrateli nový ceník nedodá, pouze mu oznámí zvýsení jeho mĕsíčních splátek!! 

Podle ERU je po oznámení firmou o prodloužení fixačního období nutné podat výpovĕď nejpozdĕji do 20ti dnů. Ovšem nový rozpis splátek zašle Innogy až za mĕsíc po oznámení o prodloužení fixačního období, kdy už je žádost o ukončení smlouvy neplatná bez sankcí. Toto neférové a nečestné jednání Innogy ve své podstatĕ představuje legální okrádání spotřebitele.  

Zuzana Kotrčová

Dobrý den,já jsem u Innogy 12 rokem,před 14 dny jsem prováděla přepis,navštívila jsem pobočku na Pankráci a byla jsem velmi spokojena,ujala se nás paní Lucie Bangovà,příjemná a vše mi pomohla dořešit, velice ochotná. Ještě jednou jí děkuji.Zuzka

Jan Mikeš

Dobrý den. Také jsem spadl v říjnu 2021 do pařátů Innogy DPI. Moje špatná zkušenost se ale týká až ukončení „spolupráce“.

1) Navštívil jsem přímo pobočku v OC Chodov a požádal o zrušení přípojky plynu. Pracovnice mi i přes mé konstatování, že plynoměr je volně přístupný na hranici pozemku, opakovaně tvrdila, že demontáži MUSÍ být přítomna osoba starší 18 let. To se ukázalo jako lež, ale samozřejmě až po zavolání na infolinku GasNetu, proč nikdo v oznámeném čase nezvonil.

2) Zálohy jsem posílal převodem na účet. Může mi někdo vysvětlit, proč mí ve 21. století Innogy přeplatek posílá poukázkou na poštu? Nikoliv složenkou, kterou si mohu nechat vyplatit kdekoliv. Já teď musím na místní poštu!!! A protože pošta má samozřejmě otevřeno jen v čase, kdy jsem v práci, budu si muset speciálně pro tuto činnost vzít volno…

dracik152

Po ukončení činnosti Bohemia Energy jsme územně spadli do pařátů Innogy. Poslali mi na plyn předpis na téměř 3,5 násobek stávajících plateb (a to jsem měl zálohy nastaveny tak, abych měl vždy přeplatek z vyúčtování). Tohle už opravdu zavání zneužitím krátkodobého téměř monopolního místa na trhu. Samozřejmě řeším jiného dodavatele, ale jejich přístup, nezávisle na argumentech a výmluvách, mě šokoval. Někomu jsou schopni dodávat za jednu cenu a jinému za násobně vyšší. Kdykoliv v budoucnu mi bude někdo cokoliv nabízet od innogy, tak určitě zájem mít nebudu. A možná by se o tom mělo zamyslet více lidí. Jsem zvědav, jak dlouho tady tento příspěvek vydrží.

Petra

Důrazně všechny varuji od uzavírání smluv se společností Innogy. Pokud jste u nich, je vše OK, ale jakmile u nich potřebujete ukončit smlouvu z důvodu např. prodeje bytu, budou vám dělat neskutečné problémy a účtovat tisícové pokuty (v mém případě 10.400,- Kč) za údajné nedodržení smluvních podmínek. Jsou to šmejdi a bacha na ně!!!

Jan Abraham

Innogy jednoznačně nedoporučuji. Byl jsem 13 jejich zákazníkem. Nemovitost jsem prodal 27.10. 2020. a ještě ten den jsem Innogy poslal jejich předávací protokol s žádostí o přepis na kupujícího, který je stávajícím zákazníkem Innogy. 28.11.2020 mi Innogy poslala fakturu, kde jsem měl platit spotřebu za nového zákazníka, protože Innogy nebyla schopná/ochotná smlouvu přepsat. Stanovisko Innogy je, že dokud není smlouva přepsaná musím jim platit a mám si to vyřídit s kupcem nemovitosti, aby mi dorovnal rozdíl. Stav na předávacím protokolu je nezajímá. Naprosto šílený přístup. Přepisy energie u CEZ a vody proběhly bez jakýchkoliv komplikací.

Jarek

Přepsání adresy odběrného místa neskutečný problém za mě určitě NE

8
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex