Innogy

Innogy logo

Společnost s názvem Innogy lze považovat za jednu z největších energetických podniků v Evropě. Její hlavní oblastí podnikání je dodávka energií, primárně potom plynu a dále elektřiny. Má však i řadu jiných aktivit. Pokud se podíváme na dobu jejího vzniku, a to v souvislosti s Českou republikou, tak zde působí od roku 2016.

Může se tak jevit jako společnost mladá, což není tak úplně pravda. Dnes se sice používá název Innogy, ale v minulosti byly aktivity této společnosti realizovány prostřednictvím společnost RWE. U ní došlo v roce 2016 k odštěpení dceřiné společnosti, u které se začal nadále používat nový název.

Základem byl zemní plyn

Jak samotná RWE, tak následná Innogy se primárně specializovala na nabídku zemního plynu. Ten mohli využívat jak domácnosti, tak firmy a řada dalších institucí. Následně byla nabídka rozšířena i o další produkt, kterým je elektřina. Od Innogy je tedy možná brát v rámci jedné smlouvy obojí, čímž je ušetřena nejenom administrativa, ale také je jistotou to, že je možné dosáhnout i na výhodnější ceny.

Plyn od Innogy

Základní produkt, se kterým firma už jako RWE začínala a který je také tím hlavním, který je nabízen. Innogy primárně láká na nižší cenu a garantuje, že bude levnější nejenom u distributora, kterým je Pražská plynárenská, ale že bude i levnější, než u společnosti E.ON. Dále přichází s garancí toho, že cenu bude držet dlouhodobě. Tímto horizontem se rozumí období dvou let od sjednání smlouvy, po které má být cena stejná.

K dispozici je plyn od Innogy v několika různých tarifech. Ty jsou přizpůsobeny tomu, co chtějí zákazníci, stejně jako tomu, jak ho mohou využívat. Mezi základní a populární tarify patří ten s označením Optimal, Relax+, stejně jako Standard, ale i Tip 12 a celá řada dalších, ze kterých je možné vybírat ten ideální.

Elektřina od Innogy

Druhým produktem, který Innogy nabídne, je elektřina. I zde je cílem oslovit hlavně ty zákazníky, kteří chtějí primárně ušetřit. Zde společnost uvádí, že výše úspory může být okolo třinácti procent, a to v porovnání s tradičními produkty dalších dodavatelů. K tomu přidává zajímavou nabídku, která platí po tři roky a se kterou souvisí to, že po dobu jednoho měsíce v roce je silová elektřina zdarma.

I u elektřiny je v nabídce Innogy celá řada různorodých produktů. Ty mají podobná označení, jako je tomu v případě plynu. Možné je vybírat z takových, které jsou označeny jako Standard, s takových s označením Relax+, stejně jako i Start 15.

Zákazníci mají benefity

Mezi nejzajímavější rozhodně patří takzvaná Innogy karta, kterou může dostat každý, kdo je odběratelem této společnosti. Tu lze využít na řadu zajímavých slev, které činí i desítky procent. Dále nechybí ani služba označovaná jako Innogy Premium, která je spojena také s celou škálou opravdu různorodých slev. Vše doplňuje zajímavá služba pronájmu LED žárovek. Jejím cílem je ukázat, že dané žárovky opravdu ušetří. Kdo pronájmu využije, ten se o tom bez dodatečných nákladů může sám přesvědčit. Stejně tak je možné využít i službu pronájmu detektorů, které mají zamezit případným škodám a zraněním v rámci domácnosti.

Online, i na zákaznickém centru

To jsou možnosti, kde se dají služby nejenom sjednat, ale kde je možné také zjistit vše potřebné, nebo provést různé úpravy, které souvisejí se smlouvou – třeba se zálohami, ale i kontaktními údaji, stejně jako tarifem.

Možné je samozřejmě i osobní vyřízení požadavku. Innogy jako velká firma nabídne mnoho zákaznických center. Ty se nejenom nacházejí ve všech koutech České republiky, a to doslova v každém kraji. Pobočky se rozhodně neomezují jenom na krajská města, jelikož je možné najít je i v řadě okresních měst.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností Innogy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

Innogy
3.4 (67.06%) 17 votes

3 Comments on Innogy

  1. NEHYBA NAPSAL: Březen 14, 2018 (19:58)
    Dobrý den.Důrazně varuji před společností Inoggy.Při nabídce odběru elektřiny Vám nalžou vše co je třeba, aby jste se stali jejich zákazníkem. Když dostanete první vyúčtování, tak se nestačíte divit. Cena je dvojnásobná. Tato praxe zavání PODVODEM!!!! Mrzí mě, že jsem si nezapsal jméno dotyčné paní, která mě dostala.

  2. Velmi negativní zkušenosti, dělají si ze zákazníků rukojmí, přesně jako v reklamě
    pod názvem běžný dodavatel. U telefonů sedí nedouci, nic nevědí ani nechtějí vědět.Po mnoha letech, kdy jsem od nich odebíral plyn i elektřinu si hledám nového dodavatele.

  3. V létě maminka přepsala pod různými sliby energii k inogy, smlouva měla naběhnout od září. Maminka bohužel na konci prázdnin zemřela a i přes okamžité nahlášení úmrtí chtěla inogy platit zálohy téměř 3000. Přesto, že v domě nikdo nebydlel a nebyl žádný odběr přišla nehorázná faktura na doplatek 6000. Opravdu takto veřejné a nehorázné okrádání jde už mimo rozum.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*