Rychlá půjčka – produkt nové doby a rychlejšího tempa

Doba se podstatně změnila, respektive její tempo a my si musíme zvyknout na  mnohem hektičtější a rychlejší způsob života. Poklidná snídaně u stolu se už nenosí, místo toho snídáme pěkně v poklusu, pohlednice už se neposílají, protože mnohem rychlejší to je SMSkou a máme pocit, že i země se otáčí mnohem, mnohem rychleji. Není divu, že rychlé tempo ovlivnilo i oblast půjček. Teď zkrátka frčí rychlé půjčky, však komu by se chtělo čekat? Zdá se, že hlemýžď si jako jediný zachoval svůj postoj a pomalé tempo…No co, tak mu to nechme…

Co je rychlá půjčka

Rychlá půjčka je poměrně novým  produktem na finančním trhu,  který nabízí většina nebankovních společností. O výhodách rychlé půjčky nasvědčuje už samotný název – rychlá půjčka je opravdu rychlá, což je vyhovující v některých životních situacích. Znáte to, něco se pokazí zrovinka ve chvíli, kdy nemáte peněz nazbyt, brát si klasickou půjčku a vázat se na několik měsíců je celkem zbytečné, zejména tehdy, když nepotřebujete velký obnos, nýbrž jen pár tisícovek. Dalším faktorem je i skutečnost, že k vyřízení rychlé půjčky nepotřebujete žádný doklad o výši příjmu, rychlá půjčka je tak vhodná pro důchodce, maminky na mateřské dovolené, nezaměstnané nebo studenty. K zmíněným skupinám lidí se klasické banky často obracejí zády, neboť je riziko nesplácení příliš vysoké.

Rychlá půjčka je novým způsobem jak přijít k penězům. Obvykle se vyřizuje na pár dní až několik týdnů, maximálně však na období jednoho měsíce.

Kdo rychlou půjčku poskytuje? 

Zajímavostí je, že rychlou půjčku nevyřizují banky, nýbrž nebankovní společnosti. Ty vlastní certifikát na poskytování půjček a v mnoha ohledech jsou ke klientům mnohem vstřícnější. Jak už jsme říkali, nepožadují doklad o výši přijmu, půjčku poskytnou i skupinám lidí, ke kterým by se banky nejspíš obrátily zády – důchodci, nezaměstnaní, dlužníci…

Zásadní však je rychlou půjčku i rychle splatit. Mnohé nebankovní společnosti nabízejí první rychlou půjčku bez poplatku, což je příjemné. Při neschopnosti půjčku splatit, lze dobu půjčky i prodloužit, samozřejmě za poplatek, ovšem za nesplácení půjčky hrozí penále a postihy jako u klasické půjčky.

Proč rychlou půjčku? 

Rychlá půjčka obvykle pomůže při nedostatku financí před výplatou. Jednoduše si půjčíte na nutnou věc, která nepočká a při získání výplaty půjčku stejně rychle splatíte. Půjčka je vhodná pokaždé, když víte, že půjčené finance mít budete, jenže je nemáte zrovna teď, když je nejvíce potřebujete.

Způsob vyřízení

Pokud si myslíte, že pro rychlou půjčku musíte chvátat do nějaké instituce, jste na omylu, dnes se rychlá půjčka vyřizuje on-line. Na příslušné stránce vyplníte žádost, obvykle i krátký dotazník a v případě schválení můžete mít peníze na vašem bankovním účtu do několika hodin. A to je opravdová rychlost, no ne?

Zdá se, že rychlé tempo dnešní doby jen stěží zastavíme, svůj klid si zachoval jen onen hlemýžď. A co my víme, možná i on ze všech sil spěchá pro rychlou půjčku a zatímco on vyvíjí tu nejvyšší rychlost, my se smějeme jeho pomalosti…

Napsat komentář