Srovnání bankovních a nebankovních půjček na webu AkutníPůjčka.cz

Bankovní a nebankovní půjčky

Mnoho lidí, kteří si potřebují půjčit peníze, se často rozmýšlí, zda se vyplatí půjčit si v bance nebo raději vzít nebankovní půjčku. Obě možnosti mají klady i zápory, není se tak čemu divit, že mnozí klienti tápou. Navíc je pro někoho nemožné získat půjčku od banky, a tak raději sáhne po půjčce od nebankovní společnosti. Přehledné srovnání obou typů půjček nabízí portál AkutniPujcka.cz.

Výhody bankovní půjčky

Bankovní půjčka na rozdíl od té nebankovní nabízí poměrně nízké úroky. Ačkoli se to na první pohled nezdá, je tomu skutečně tak. Bankovní půjčky mají rozhodně menší RPSN. Když si navíc budete v bance půjčku vyřizovat, můžete se na ni spolehnout. Má totiž licenci od ČNB a musí se řídit určitým kodexem. Pokud proběhnou dobře všechny kontroly, včetně možnosti splácet a tak dále, může vám banka půjčit prakticky libovolnou částku. Nestává se to ale zase moc často.

Nevýhody bankovní půjčky

Značnou nevýhodou této půjčky je zdlouhavé vyřizování. Pokud spěcháte a peníze potřebujete opravdu velmi rychle, není bankovní půjčka zrovna tím správným řešením. Pro některé by mohla být nevýhoda také to, že banka nahlíží do registru dlužníků, a právě to by mohl být důvod zamítnutí půjčky. Také často bývá důvodem zamítnutí půjčky. A třetí nevýhodou je, že musíte dokazovat výši svých příjmů, aby banka věděla, zda budete schopni splácet. Podle výše vašich příjmů vám také nabídnou maximální možnou částku, kterou vám je banka ochotna půjčit.

Výhody nebankovní půjčky

Jak plyne z předcházejících odstavců, velkou výhodou nebankovní půjčky je rychlost jejího vyřízení. Půjčky online přes internet vyřídíte během několika málo kliknutí, navíc budete mít jistotu, že se jedná o ověřené nebankovní poskytovatele půjček. Peníze od požádání můžete mít na svém účtu klidně do deseti minut. A to už je oproti bankovní půjčce opravdu velký rozdíl. Koneckonců, využít se dá také rychlá SMS půjčka, kterou vyřídíte prakticky okamžitě. K jejímu vyřízení navíc nebude potřeba dokládat další nejrůznější dokumenty, takže i celý proces vyřízení je o dost rychlejší. Navíc nemusíte dokazovat svůj příjem, což se některým klientům může velmi zamlouvat. Je to jeden z největších plusů nebankovní půjčky.

Nevýhody nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky mají také své nevýhody. Tou první jsou rozhodně vyšší úroky, než v případě půjčky bankovní. Využijte proto srovnání půjček, abyste si našli nebankovní půjčky s co nejmenším úrokem a nejlepšími podmínkami pro vás. Vždy se proto ujistěte, jak vysoké úroky jsou. Druhým záporem je výše půjčky, nebankovní společnosti totiž velmi často půjčují mnohem menší peníze, než právě banky. A posledním, a možná největším mínusem je fakt, že u nebankovních půjček se mohou vyskytovat podvodníci. Je proto dobré si půjčovat od ověřených nebankovních společností.

Srovnání bankovních a nebankovních půjček na webu AkutníPůjčka.cz
5 (100%) 1 vote

1 Comment on Srovnání bankovních a nebankovních půjček na webu AkutníPůjčka.cz

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*