Twisto

Twisto je mobilní aplikace, která primárně umožňuje odloženou platbu. Jedná se o typ platby, díky němuž má zákazník na základě dohody mezi prodejcem a zprostředkovatelem, v tomto případě právě Twistem, možnost zaplatit za zboží až po jeho převzetí, a to navíc v prodloužené lhůtě. Z pozice kupujícího si tedy můžete vybrat, zdali za zakoupené zboží nebo službu zaplatíte hned po převzetí, či naopak až třeba za měsíc, nebo dokonce až později. Odložená platba je tedy de facto alternativou ke kreditní kartě, akorát s tím rozdílem, že není vyžadováno vlastnictví žádné karty vystavené bankou a při včasném zaplacení se neplatí žádné úroky. 

Nabídka spolupracujících e-shopů je pestrá. Ale je dostatečná? 

Aktuálně využívá služeb Twista, start-upu, který se na trhu objevil v roce 2013, více než 600 tisíc zákazníků a jejich počet neustále roste. Mezi nejpopulárnější e-shopy u nichž je možné platit prostřednictvím této platební metody patří Dáme jídlo, Slevomat, Rohlík.cz nebo Ticketportal. Kompletní nabídka internetových obchodů spolupracujících s Twistem pak čítá něco kolem 900 e-shopů. To se sice jeví jakožto vysoké číslo, a vzhledem ke konkurenci i je, nicméně pokud přihlédneme k celkovému počtu e-shopů na českém internetu, je to jenom kapka v moři.  

Nemožnost zaplatit v jakémkoliv, nebo alespoň ve většině internetových obchodů tedy osobně považujeme za největší nevýhodu této služby. Autoři tohoto projektu sice vzhlíží k tomu, že jednou bude možné Twistem platit zcela běžně jako dnes například hotovostí, ale upřímně si nejsme jisti, jestli neuvažují možná až moc velkolepě. 

Jaké výhody Twisto nabízí? 

Nyní se však přesuňme k výhodám, které Twisto svým uživatelům nabízí. Kromě zmiňované odložené platby, na jejíž provedení máte až 45 dní s aktivovaným Twisto účtem a jejíž devízou je možnost si zboží vyzkoušet před jeho zaplacením, lze prostřednictvím této aplikace přehledně sledovat veškeré učiněné transakce nebo třeba využívat možnosti cashbacku, který může být v některých případech až o 5 % vyšší, než je tomu obvyklé u obdobných finančních produktů. 

Zajímavými funkcemi jsou Twisto Snap a Twisto Split. Prvně zmiňovaná funguje na bázi zaplacení složenky jen tím, že ji pomocí fotoaparátu v mobilu naskenujete do aplikace. Druhá se pak stará o veškeré náležitosti spojené se společnými nákupy a jejich rozdělením mezi všechny zúčastněné. Zároveň Twisto myslí dosti i na cestovatele, pomáhá jim ušetřit až 5 % na každé zahraniční platbě a zároveň v kombinaci s Twisto kartou garantuje vždycky ten nejlepší kurz. Krom zmiňované Twisto karty můžete za všechny zakoupené produkty a služby, a to i v zahraničí, platit rovnou mobilem, hodinkami nebo Twisto náramkem. 

Aplikace Twisto je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android. Po jejím stažení získáte možnost vyzkoušet si její funkcionalitu, a to zcela bez závazků a na první tři měsíce zdarma. Po uplynutí této zkušební doby na vás čeká učinění rozhodnutí pro jeden z nabízených tarifů: 

  • Online (zdarma) – Twisto platební aplikace, Twisto Pay, odložení splatnosti o 1 měsíc, cashback z online nákupu a Twisto Snap 
  • Standard (49 Kč měsíčně) – vše z Online + Twisto Split a Twisto karta s platebním náramkem a Apple Pay 
  • Premium (99 Kč měsíčně) – vše ze Standard + nejlepší zahraniční kurz, cestovní pojištění pro celou rodinu 

Máte zkušenosti s aplikací Twisto? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda službu využít či nikoliv.

Recenze publikována 6.9.2019

2.5 2 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lída

Dnes jsem se tedy zklamala. Poprvé jsem měla objednávku kolem 2tis. Ale bohužel, Twisto zamítlo zaplatit. Docela sem opravdu překvapená, jak lze lidem pomoci v této době. Děkuji moc Twistu.

MELI

Twisto jeden velký podvod a lichva, stačí se o tři dny zpozdit s vyúčtováním a už vám dávají 1200 Kč pokutu. Je to normální, že člověk zapomene, přijde později výplata když je patnáctého třeba o víkendu, nebo leží marod, to asi hold se stará v první řadě o své zdraví a ne o platby. A vy hned 1200 pokutu, jste cunata, oficiální lichváři, měli by vám tuto činnost zakázat, splátky máte v takové výší že to snad ani možné. Hjus6, už v životě nikdy!!!!

pebo

Firma mimo jiné zaměřená na odklad platby faktur. Samozřejmě to nedělá zadarmo, spoléhá na nedodržení termínu platba zákazníka a účtuje tučné poplatky z prodlení )roční výše přes 2000 procent( navíc účtuje dopravné za zboží které nebylo vůbec dodáno. Jakmile ale zaplatíte, přestane pře urgence komunikovat.
Takže z mého pohledu šmejdi.

Martin

Je až zarážející, že se na internetu přes vyhledávač Seznam ani Google či Bing nedají téměř najít negativní zkušenosti se službou Twisto. Všechno všem funguje a všichni jsou spokojeni. Podezřelé? Nikoliv. Zaplacené. Téměř všechny kladné recenze v sobě mají promo kód na 300 korun při založení účtu. To opravdu nejsou recenze. Jen jinak vypadající reklama… :-(.

Moje zkušenosti jsou ve zkratce takovéto. Když naznačíte ale nedokončíte registraci, začnou vám chodit maily, abyste ji dokončili. Aby si vás Twisto naklonilo, začnou slibovat připsání kreditů (v mém případě 600) po dokončení registrace. Když jsem si řekl, že za šest stovek bych to mohl zkusit, tak v průběhu registrace přišel další mail, kde se údajně „soutěžilo“ až o 1500 kreditů za „rychlost při registraci“. A hádejte co. Po dokončení registrace nikde nic. Kredity 0. Po několikeré urgenci mi milostivě připsali 300 kreditů. Ok. Služba zřízena. Trvá mi obyčejně déle, než si zvyknu na novoty. Co tři dny přišel otravný e-mail proč já ještě Twisto nepoužil a s čím mám jako problém. A proč jsme si Twisto založil. A jestli bych ho doporučil… :-(((. To bylo od 2.10. do 17.10. Ten den, tedy 17.10.2019 jsem potřeboval zaplatit fakturu. Tedy jsem chtěl využít funkci Twisto Split. Poslal jsem fotku faktury kolem poledne (byl na ní QR kód – čili na zaplacení nic jednoduššího není, máte-li např. internetové bankovnictví od Air bank, která to podporuje). Do osmi do večera se nic nestalo. Platba neproběhla. Tak podle reklamy je Twisto na složenky – tedy předpokládám i faktury – boží. Podle mě je k ničemu. Jak dlouho bych asi měl čekat, než se (dříve) mistr Twistus splatitel, nyní nějaký kapitán Korkorán z hvězd uráčí zaplatit? Nevím. Za mě je tohleto služba k ničemu. Nelenil jsem a hned jsem poslal vyplněný formulář rušící můj účet . Je zvědav na zítřejší reakci.

4
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex