Twisto

Twisto

Twisto je mobilní aplikace, která primárně umožňuje odloženou platbu. Jedná se o typ platby, díky němuž má zákazník na základě dohody mezi prodejcem a zprostředkovatelem, v tomto případě právě Twistem, možnost zaplatit za zboží až po jeho převzetí, a to navíc v prodloužené lhůtě. Z pozice kupujícího si tedy můžete vybrat, zdali za zakoupené zboží nebo službu zaplatíte hned po převzetí, či naopak až třeba za měsíc, nebo dokonce až později. Odložená platba je tedy de facto alternativou ke kreditní kartě, akorát s tím rozdílem, že není vyžadováno vlastnictví žádné karty vystavené bankou a při včasném zaplacení se neplatí žádné úroky. 

Nabídka spolupracujících e-shopů je pestrá. Ale je dostatečná? 

Aktuálně využívá služeb Twista, start-upu, který se na trhu objevil v roce 2013, více než 600 tisíc zákazníků a jejich počet neustále roste. Mezi nejpopulárnější e-shopy u nichž je možné platit prostřednictvím této platební metody patří Dáme jídlo, Slevomat, Rohlík.cz nebo Ticketportal. Kompletní nabídka internetových obchodů spolupracujících s Twistem pak čítá něco kolem 900 e-shopů. To se sice jeví jakožto vysoké číslo, a vzhledem ke konkurenci i je, nicméně pokud přihlédneme k celkovému počtu e-shopů na českém internetu, je to jenom kapka v moři.  

Nemožnost zaplatit v jakémkoliv, nebo alespoň ve většině internetových obchodů tedy osobně považujeme za největší nevýhodu této služby. Autoři tohoto projektu sice vzhlíží k tomu, že jednou bude možné Twistem platit zcela běžně jako dnes například hotovostí, ale upřímně si nejsme jisti, jestli neuvažují možná až moc velkolepě. 

Jaké výhody Twisto nabízí? 

Nyní se však přesuňme k výhodám, které Twisto svým uživatelům nabízí. Kromě zmiňované odložené platby, na jejíž provedení máte až 45 dní s aktivovaným Twisto účtem a jejíž devízou je možnost si zboží vyzkoušet před jeho zaplacením, lze prostřednictvím této aplikace přehledně sledovat veškeré učiněné transakce nebo třeba využívat možnosti cashbacku, který může být v některých případech až o 5 % vyšší, než je tomu obvyklé u obdobných finančních produktů. 

Zajímavými funkcemi jsou Twisto Snap a Twisto Split. Prvně zmiňovaná funguje na bázi zaplacení složenky jen tím, že ji pomocí fotoaparátu v mobilu naskenujete do aplikace. Druhá se pak stará o veškeré náležitosti spojené se společnými nákupy a jejich rozdělením mezi všechny zúčastněné. Zároveň Twisto myslí dosti i na cestovatele, pomáhá jim ušetřit až 5 % na každé zahraniční platbě a zároveň v kombinaci s Twisto kartou garantuje vždycky ten nejlepší kurz. Krom zmiňované Twisto karty můžete za všechny zakoupené produkty a služby, a to i v zahraničí, platit rovnou mobilem, hodinkami nebo Twisto náramkem. 

Aplikace Twisto je dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android. Po jejím stažení získáte možnost vyzkoušet si její funkcionalitu, a to zcela bez závazků a na první tři měsíce zdarma. Po uplynutí této zkušební doby na vás čeká učinění rozhodnutí pro jeden z nabízených tarifů: 

  • Online (zdarma) – Twisto platební aplikace, Twisto Pay, odložení splatnosti o 1 měsíc, cashback z online nákupu a Twisto Snap 
  • Standard (49 Kč měsíčně) – vše z Online + Twisto Split a Twisto karta s platebním náramkem a Apple Pay 
  • Premium (99 Kč měsíčně) – vše ze Standard + nejlepší zahraniční kurz, cestovní pojištění pro celou rodinu 

Máte zkušenosti s aplikací Twisto? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda službu využít či nikoliv.

Recenze publikována 6.9.2019

Napiš první komentář

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*