UNIQA pojišťovna

UNIQA pojišťovna začala na našem trhu působit od konce května roku 1993. Od doby svého vzniku zaznamenala výrazný rozvoj a dnes o ní můžeme mluvit jako o celkem silném hráči, který aktuálně patří mezi desítku největších pojišťoven u nás. Když jde o její velikost a stabilitu, je nutné říci, že její kořeny sahají do Rakouska, k její mateřské společnosti je totiž dceřinou firmou známé skupiny existující pod názvem UNIQA Insurance Group.

UNIQA pojišťovna cílí na dvě skupiny klientů

Vzhledem ke své velikosti je jasné, že UNIQA pojišťovna dokáže pojistit doslova každého. Prvotní zaměření je založeno na možnosti pojistit běžné občany nejenom naší země, ale i případné cizince. Druhým směrem je podnikatelská klientela, kdy je možné využít pojistné produkty určené nejenom živnostníkům, ale i právnickým osobám.

Pojištění pro občany

Základním segmentem,  na který se UNIQA pojišťovna pochopitelně specializuje, je běžné pojištění pro občany. To má rozděleno do několika klíčových segmentů, s ohledem na to, jaká oblast má být ochráněna. V tomto směru můžeme dané typy pojistek zařadit do tří kategorií, a to:

  • Život
  • Zdraví
  • Úraz

Jedná se o pojistné produkty, které souvisí přímo s konkrétní osobou. Dále UNIQA pojišťovna i na situace, kdy je nutné ochránit hmotné věci a tak nabídne i pojištění majetku. Toho se lehce dotýká i další z oblastí, kterou je pojištění vozidel, zde je možno najít obligátní povinné ručení a také havarijní pojištění. Poslední variantou jsou pojistné produkty zaměřené na cestovatele mimo naše hranice. Těm nabízí nejenom ochranu spojenou se zdravím, ale i s odpovědností, nebo věcmi.

Pojištění pro podnikatelé

I podnikatelský segment vyžaduje mnoho variant pojistné ochrany. UNIQA pojišťovna dokáže nabídnout mnoho variant, které se týkají konkrétních situací, které mohou ve firmě nastat. Primárně potom v souvislosti s oblastí jejího působení, kdy je možné využít pojištění:

  • Průmyslových rizik
  • Přerušení provozu
  • Krachu cestovní kanceláře

Dále UNIQA nabízí i pojistné produkty obecnějšího rázu. V segmentu klientů z řad podnikatelů a právnických osob to jsou pojistky majetku nebo odpovědnosti, stejně jako to jsou pojistky firemních vozidel. Ty nabízejí podobnou charakteristiku jako v soukromém segmentu, jenom s tím rozdílem, že je možné najednou pojistit celý vozový park.

Se zaměřením i na cizince

UNIQA pojišťovna je jednou z mála těch, které se umí specializovat i na cizí státní příslušníky. Těm nabízí kompletní zdravotní pojištění cizinců. Jedná se o komerční produkt, který je alternativou zdravotní pojistné ochrany, kterou mají všichni občané České republiky. Díky této pojistce mají cizinci jistotu, že když budou potřebovat lékařské ošetření, nebudou ho muset platit, jelikož ho pokryjí právě limity této zdravotní pojišťovny.

Doplňkové služby vše zjednodušují

I když je UNIQA pojišťovna vnímána jako ta větší, neznamená to, že by zaspala v minulosti. Svým klientům, a to stávajícím i novým, dokáže nabídnout širokou škálu doplňkových služeb. Jejich využitím může dojít k výraznému zjednodušení nejenom komunikace s pojišťovnou, ale třeba i ke sjednání a zaplacení smluv. Základem je rozhodně portál myUNIQA, do kterého má přístup každý z klientů. A to i prostřednictvím mobilní aplikace s názvem UNIQA v mobilu.

Dále nechybí třeba ani platforma pro on-line platbu, která umožní okamžitě zaplatit smlouvu, a to pomocí platební karty. Stejně tak patří mezi doplňkové služby i platforma nazvaná jako e-Komunikace, která zjednodušuje veškerý kontakt s pojišťovnou. A to jak v případě nahlašování pojistných událostí, tak třeba i v případě oznamování změn, stejně jako v případě dalších nezbytných věcí.

Máte zkušenosti se společností UNIQA pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

1 2 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Marhula

Nikdy!!!! Se zde pojišťovat.Vždy si vymyslí nějaký důvod proč neplnit sjednané pojištění. (P.Leštinová)

Volodymyr

Nejhorší pojišťovna, za půl roku zjistil jsem že mám neplatnou smlouvu povinného ručení, platba byla uhrazena řádně ale nějaká slepice do teď nemůže spravovat platbu se smlouvou

Josef Nekovář

Mě Uniqa zkrátila plnění z havarijního pojištění o cca 60 000 Kč a po dlouhé korespondenci z nich vypadlo, že důvodem je prasklá poklice na kole. Ta navíc praskla při nehodě. A teď si představte, když člověk těžce onemocní nebo mu shoří dům. Jak může takto oslabený nebožák soupeřit s tak bezcitnými dravci? Za uvedený kontakt moc děkuji, určitě ho využiji.

3
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex