Úspora při nákupu kvalitní tiskárny

Pokud přemýšlíte o koupi tiskárny pro vaši domácnost či kancelář a nechcete příliš zatížit vaši peněženku, tak je pro vás repasovaná laserová tiskárna nejlepší volbou. Vzhledem k tomu, že laserové tiskárny jsou čím dál častěji používané než tiskárny inkoustové, jejich nákup se skutečně vyplatí.

Inkoustové tiskárny – výhody a nevýhody

Inkoustové tiskárny sice seženete za relativně nižší cenu (modely od tisíce korun), avšak jejich hlavní nevýhoda spočívá v tom, že při dlouhodobém nepoužívání inkoust vysychá, a tím pádem může dojít k ucpání trysek, jejichž oprava se poté z finanční stránky nevyplatí. I přes to někteří zákazníci raději pro nákup zvolí tiskárnu inkoustovou.

Je to dáno tím, že nejen že její nákup vychází na menší obnos peněz, ale také se pohodlněji vejde na pracovní desku stolu, protože disponuje přijatelnějšími rozměry než tiskárna laserová.

Mezi její další výhody bezesporu patří i vysoká rychlost tisku spojená s lákavou kvalitou tisku, tedy rozlišením. Kvalita tisku je však značně znehodnocena inkoustem, jenž většinou nebývá voděodolný, čímž výtisk po delší době na světle vybledne.

Tím pádem není inkoustová tiskárna vhodná pro tisk důležitých textových dokumentů či potisků pro CD nebo DVD nosiče. Postačí však pro tisk fotografií.

I přesto bychom vám raději doporučili naše repasované laserové tiskárny, které podle nás mají řadu výhod, se kterými se tiskárny inkoustové nemohou rovnat.

Laserové tiskárny – výhody a nevýhody

Laserové tiskárny mají nižší provozní náklady a rychlejší tisk než inkoustové tiskárny, a tudíž jsou výhodné pro tisk většího množství textových dokumentů. Oproti inkoustovým tiskárnám sice hůře tisknou fotografie, ale i přesto mají řadu výhod. Jejich hlavní výhoda spočívá v několika možných variantách, ze kterých si vybere opravdu každý.

Prvním typem je multifunkční laserová tiskárna. Jak už název napovídá, tento druh v sobě ukrývá jak funkci kopírky, tak skeneru, čímž šetří místo i zajišťuje levnější nákup než pořízení specializovaných zařízení.

Existují barevné i černobílé varianty multifunkčních tiskáren. Tento typ tiskáren je vhodný především do kanceláří, škol či firem, kde je nutný tisk ve větším množství.

Dalším druhem jsou černobílé laserové tiskárny, jež jsou ideální volbou pro tisk většího objemu černobílých textových dokumentů. Tonery do laserových tiskáren jsou levnější záležitostí než nákup inkoustu do tiskáren inkoustových. Vynikají také rychlostí i množstvím dokumentů, které jsou schopné vytisknout v rámci jednoho toneru.

Posledním typem laserových tiskáren jsou barevné laserové tiskárny. Hodí se v případě, že nestačí pouze černobílá varianta tisku. Tím pádem jsou vhodné pro tisk barevných textových dokumentů s grafy, tabulkami či obrázky.

Pokud zvažujete nákup laserové tiskárny, zvažte tzv. repasované laserové tiskárny, které je možné zakoupit až o 70 % levněji než při koupi zcela nového modelu. Přitom jde o tiskárny z předváděcích akcí či leasingů, které před nabídnutím prošly testováním a výměnou vadných dílů.

Velký výběr najdete na www.incomputer.cz

Napsat komentář