Vodafone

Historie jednoho z prvních evropských mobilních operátorů se datuje až do roku 1983, kdy Vodafone získal britskou, tedy tu země svého původu, mobilní licenci. Během svého již více než pětatřicet let trvajícího působení na trhu se pak stihl aktivně podílet kupříkladu na zavedení SMS zpráv a roamingu. Aktuálně je Vodafone druhým největším mobilním operátorem na světě, celosvětově jeho služeb využívá více než 500 milionů zákazníků, prvenství v této statistice patří společnosti China Mobile. Zároveň působí v bezmála třicítce států, včetně ČR.   

Do České republiky se však dostal až v první dekádě jednadvacátého století, konkrétně 1. února 2006, kdy odkoupil tehdejšího nejmenšího tuzemského operátora Oskar Mobil a začal své služby nabízet pod názvem Vodafone Czech Republic. Za tu dobu se z něj stal jeden z nejdůležitějších hráčů na českém trhu, přičemž aktuálně jeho služeb využívají téměř 4 miliony zákazníků! I když nutno podotknout, toto číslo může být lehce zavádějící, neboť je složeno ze všech aktivních SIM karet, tedy i těch málo používaných.  

Nabídka nově obsahuje neomezené datové tarify  

Portfolio nabízených tarifů se nicméně nikterak zásadně neliší od konkurenčních operátorů (T-Mobile, O2 apod.), i jejich cenová relace je přibližně podobná. Základní nabídka mobilních služeb Vodafone tedy vypadá následovně:  

  • Neomezené tarify  
  • Tarify pro studenty  
  • Předplacená karta  
  • Tarify pro seniory (Tarif 60+)  
  • Roamingové tarify pro EU i zbytek světa  

Nyní se podrobněji zaměřme na neomezené tarify, které jsou naprostým fenoménem několika posledních let. Zprvu bylo jejich součástí pouze neomezené volání a SMS, nicméně září roku 2019 s sebou v tomto ohledu přineslo výrazný zlom a od tohoto data (nejenom) Vodafone nabízí i neomezená data.   

Krom mobilních tarifů a internetu Vodafone zprostředkovává i prodej zvýhodněných telefonů a dalších elektronických zařízení (tablety, modemy apod.).  

Kvalitní služby přístupné komukoliv  

Vodafone se na základě svých tiskových prohlášení zaměřuje primárně na kvalitu nabízených služeb. A tento cíl se mu dle nezávislých testů prováděných společností P3 communications daří naplňovat, protože už několikrát dostal ocenění Best in Test za kvalitu hlasových služeb a datových přenosů.  

Dalším častokráte skloňovaným slovem ze strany samotného Vodafonu je dostupnost. Ta je však nutno poznamenat opravdu prvotřídní. Důkazem budiž, že k mobilní síti LTE tohoto mobilního operátora má přístup 99 % populace ČR, a stejné procento českých domácností může využívat jeho pevné připojení k internetu. Služby Vodafonu jsou tedy až na pár výjimek přístupné komukoliv. 

Máte zkušenosti se společností Vodafone? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 1.10.2019

Mohlo by vás zajímat

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Houzar

Jiří Houzar

1
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex