Výhody a nevýhody kreditní karty

Tento finanční produkt je velmi často zaměňován s takzvanou kartou debetní. Jedná se však o něco zcela jiného, jelikož zatímco debetní karta využívá finance z našeho účtu, kreditní karta je svým způsobem úvěrovým produktem. Suma, se kterou na ní začínáme, je nulová a při každém výběru čerpáme do mínusu. Samozřejmě ten máme od banky povolený, a to v rámci naší žádosti právě o danou kartu. S tím často souvisejí i podmínky toho, kolik, peněz musíme měsíčně na kartu vrátit, či kolik můžeme pravidelně čerpat a jakými způsoby.

Proč kreditní kartu využívat?

Mnoho lidí si pokládá otázku, proč vlastně kreditní kartu využívat. Zde je odpověď více než jasná, jelikož nám může v první řadě zabezpečit nutnou finanční rezervu. Dané peníze zde máme k dispozici neustále a tak pokud je potřebujeme, vybereme si je, stejně jako můžeme třeba zaplatit v obchodě. Navíc velmi často můžeme za placení právě kreditní kartou získat četné výhody, jako slevy, popřípadě určitá procenta z provedených plateb, která nám jsou vracena. I to je jeden z důvodů, proč lidé kreditní karty využívají. Zde je třeba říci, že na ni nemusejí dosáhnout automaticky. Jelikož se jedná o úvěrový produkt, je třeba dosáhnout alespoň předepsaného příjmu a také vyhovovat z hlediska celkové bonity.

Jak je to s úroky?

Jelikož je kreditní karta úvěrovým produktem, je jasné, že musíme počítat s úroky. Ty se logicky podobně jako u kontokorentu počítají pouze z částky, kterou vyčerpáme. Zde ale přichází na řadu několik výhod, jelikož většina poskytovatelů karet nabídne i bezúročné období. Díky němu tak můžeme i několik měsíců kartu využívat a z vyčerpané částky neplatíme úrok. Na druhou stranu je dobré zaměřit se na další podmínky, jako může být třeba pravidelná platba. V takovém případě platíme pevný měsíční paušální poplatek za vedení kreditní karty.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex