Webull

Hledáte online brokera s vysoce funkční obchodní platformou a možností obchodovat prostřednictvím mobilního telefonu? Pak byste při výběru vhodného brokera mohli zvážit americkou brokerskou společnost Webull. Jaké jsou výhody i nevýhody používání obchodní platformy Webull a vyplatí se s Webull obchodovat? To vše a mnoho dalšího se dočtete v následující recenzi Webull.

Webull je americká brokerská společnost zaměřená na mobilní obchodování. Síla Webull spočívá v lepší funkčnosti jeho obchodní platformy, která jej odlišuje od konkurence. V této recenzi Webull se hluboce ponoříme do výhod a potenciálních nevýhod používání Webull k obchodování a investování. Probereme také to, co by investoři měli o Webull vědět před otevřením účtu.

Kdo je to Webull?

Webull je fintech start-up se sídlem v USA, který nabízí brokerské služby s nulovými poplatky nebo slevami. Webull je regulován nejvyššími finančními úřady a poskytuje ochranu investorů v maximální výši 500 000 USD, včetně limitu 250 000 USD pro hotovost v rámci ochranného schématu společnosti Securities Investor Protection Corporation (SIPC), což jsou všechno aspekty určující bezpečnost společnosti Webull.

Společnost byla založena v roce 2017 a v současné době je regulována:

 • Komisí pro cenné papíry a burzy USA (SEC),
 • Úřadem pro regulaci finančního průmyslu (FINRA),
 • Hongkongskou komisí pro cenné papíry a futures (SFC).

Pro koho je Webull vhodný?

Tento broker je vhodný pro:

 • Aktivní obchodníky, kteří obchodují především s akciemi a opcemi a chtějí tak činit výhradně prostřednictvím mobilní aplikace.

Jaké jsou výhody a nevýhody brokera Webull?

V následujících odstavcích recenze Webull se zaměříme na světlé i stinné stránky brokera Webull. Nejprve začneme výhodami, které níže shrneme do přehledných bodů.

Výhody brokera Webull

 • Obchodování amerických akcií a veřejně obchodovaných fondů ETF bez provize
 • Bez minimálního vkladu prostředků na obchodní účet
 • Výborná mobilní platforma s vysokou funkčností
 • Konkurenční marže

Nevýhody brokera Webull

 • Chybí obchodování podílových fondů
 • Omezené typy účtů

V čem broker Webull vyniká?

 • Žádné provize: Stejně jako většina online brokerů nabízí Webull obchodování s akciemi a fondy ETF s nulovou provizí.
 • Žádné minimum účtu: Webull nemá požadavek na minimální vklad, abyste mohli začít obchodovat. Můžete se tedy zaregistrovat u Webull a začít investovat s pouhými pár korunami.
 • Výborná mobilní platforma: Mobilní obchodní platforma Webull nabízí více funkcí než mnoho jiných mobilních brokerů.
 • Konkurenční marže: Webull nabízí jedny z nejkonkurenceschopnějších marží v oboru. A na rozdíl od konkurence, Webull nevyžaduje předplatné.
 • Virtuální obchodování: Webull umožňuje virtuální obchodování akcií a opcí. Na své platformě dokonce pořádá soutěže – se skutečnými cenami.
 • Bonus v podobě akcií zdarma: Mnoho brokerů nabízí peněžní bonusy pro nové účty – ale pouze poté, co uživatelé splní určité požadavky na minimální vklad. Webull poskytuje akcie zdarma zákazníkům s nízkými limity vkladů. Tyto akcie mají hodnotu od 2,50 do 1 600 USD za akcii. V současné době je pro nejlepší bonus vyžadováno pouhých 100 USD.
 • Nabízí investování do kryptoměn: Webull umožňuje investorům obchodovat s bitcoiny, bitcoin cash, ethery a litecoiny.

Co by broker Webull mohl zlepšit?

Neexistuje nic takového jako dokonalý broker a i Webull má některé potenciální nevýhody, o kterých by investoři měli vědět ještě před otevřením účtu.

 • Omezené možnosti investování: Webull nenabízí investování do podílových fondů nebo mimoburzovních (OTC) akcií. Pokud chcete, aby se podílové fondy staly hlavní součástí vaší investiční strategie, Webull pro vás pravděpodobně není tím správným brokerem.
 • Omezené možnosti vzdělávání investorů: Na rozdíl od některých velkých brokerských firem Webull nenabízí mnoho vzdělávacích zdrojů. To je nevýhoda většiny obchodních platforem založených na mobilních aplikacích.
 • Placená data: Pokud chcete přístup k prémiovým datům, budete za to muset zaplatit. Stručně řečeno, Webull si účtuje některé datové kanály, které mohou investoři získat zdarma jinde – a to prostřednictvím hlavních amerických brokerů. Předplatné placených dat se pohybuje od 2,99 USD do 24,99 USD měsíčně, i když v případě ročního předplatného existuje sleva.
 • Omezené typy účtů: Webull neumožňuje zákazníkům otevřít společné brokerské účty. Nepodporuje ani účty typu „trust“ a několik dalších typů účtů nabízených konkurenty.

Provize na Webull

Stejně jako většina online brokerů Webull skoncoval s provizemi při obchodování s akciemi nebo fondy ETF. Platforma rovněž nabízí nulovou provizi při online obchodování s opcemi. Většina brokerů si však za opční obchody stále účtuje provizi za smlouvu. Webull nikoliv.

Poplatky na Webull

Jak již bylo zmíněno, Webull nabízí obchody s akciemi a opcemi bez provize, ale to neznamená, že jde o zcela bezplatnou platformu. Pokud například obchodujete na marži, budete platit úrok ze svého debetního zůstatku. To probereme podrobněji níže.

Kromě toho si Webull účtuje některé další poplatky. Zde jsou některé z nejrelevantnějších:

 • Webull účtuje poplatek 8 USD za vklad peněz bankovním převodem a poplatek 25 USD za výběry bankovním převodem. Pokud prostředky pocházejí z bankovního účtu mimo USA nebo na něj směřují, jsou poplatky vyšší.
 • Webull účtuje 75 USD za odchozí převody akcií (ale ne za příchozí převody akcií).
 • Stejně jako většina brokerů, Webull vyzývá zákazníky, aby si zvolili elektronickou komunikaci. Existují poplatky za papírová obchodní potvrzení (2 USD za kus), papírové výpisy (5 USD za kus) a papírové prospekty (2,50 USD za kus).

Obchodní platforma

Jednou z největších předností Webull je vysoce hodnocená investiční platforma založená na aplikacích. Mobilní aplikace společnosti má v současné době hodnocení 4,5 z 5 hvězdiček v obchodě Google Play a 4,7 z 5 v obchodě Apple App Store. Platforma nabízí mnoho funkcí, které mohou být pro aktivní obchodníky užitečné. Patří mezi ně vynikající nástroje pro tvorbu grafů, možnost zadávat složité obchodní příkazy a funkcemi nabitý nástroj pro třídění akcií. A na rozdíl od některých jiných mobilních obchodních platforem Webull umožňuje investorům prodávat akcie tzv. „nakrátko“.

Webull je také jedním z mála mobilních brokerů, který umožňuje virtuální obchodování s akciemi a opcemi. Webull také nabízí desktopovou obchodní platformu se všemi stejnými funkcemi, ale aby bylo jasno, jedná se primárně o mobilního brokera, který se soustředí na mobilní obchodování.

Maržové sazby

Obecně nejsme fanoušky obchodování s marží, ale víme, že mnoho investorů ano. Pokud používáte marži (vypůjčené peníze) pravidelně nebo příležitostně, uvědomte si, že to není zadarmo: Brokeři si účtují maržový úrok. Makléř s relativně nízkou marží tedy může být atraktivní.

Webull má jedny z nejkonkurenceschopnějších marží v oboru. Stejně jako u většiny konkurentů závisí sazba, kterou zaplatíte na tom, kolik jste si půjčili, ale sazby jsou obecně nízké ve srovnání s některými z největších makléřů v oboru.

Výzkum na Webull

Platforma Webull je zaměřena hlavně na obchodníky, nikoli na dlouhodobé investory. Jako takový nenabízí mnoho zdrojů k provádění výzkumu nebo k obecně k provádění základní analýzy.

Verdikt recenze Webull – vyplatí se obchodovat s tímto brokerem?

Struktura poplatků Webull je skutečně přitažlivá. Můžete obchodovat s americkými akciemi, ETF a opcemi – a to bez provize. Otevření účtu je snadné, plně digitální a rychlé, zatímco obchodní platformy jsou snadno použitelné a dobře strukturované.

Webull má však určité nevýhody. Portfolio produktů je poměrně omezené, zahrnuje pouze akcie, ETF a opce. Pro vklady a výběry můžete použít pouze bankovní převody, které jsou zpoplatněny v obou směrech. Navíc je telefonická a e-mailová zákaznická podpora je těžko dostupná.

Webull je pro vás ten pravý broker, pokud:

 • Jste aktivní obchodník, který chce pouze nakupovat a prodávat akcie a opce.
 • Už znáte základy toho, jak fungují finanční trhy, a nepotřebujete spoustu vzdělávacích zdrojů.
 • Vaše investiční strategie zahrnuje nákup a prodej opcí, protože Webull je jednou z mála brokerských společností, které nabízejí obchodování opcí s nulovou provizí.
 • Nemáte mnoho peněz na investování. Webull nemá žádný požadavek na minimální vklad a nabízí bonus k novému účtu s mnohem nižší hranicí vkladu než mnoho jeho konkurentů.

Máte zkušenosti se společností eToro? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

5 1 vote
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex