X Energie

Firma  s celkem zajímavým názvem, která patří do skupiny alternativních dodavatelů energií. To je společnost X Energie, která vznikla v roce 2011. Od té doby je dodavatelem plynu a elektřiny, kdy se specializuje na široký segment zákazníků. Jejich základem jsou běžní spotřebitelé, tedy lidé bydlící v bytech nebo domech. Dodavatel však nabízí své produkty také menším či větším firmám, stejně jako přichází i s nabídkou, která je určena třeba bytovým družstvům, stejně jako je určena obcím.

S ohledem na lokalitu působení musíme říci, že X Energie nabídne jak plyn, tak i elektřinu po celé zemi. To potvrzují i počty zákazníků. Těch je nejvíce v oblasti západních Čech, stejně jako v oblasti jižní Moravy, a dále také ve městech, kterými je Ostrava, Brno a pochopitelně také Praha.

Elektřina od X Energie

Ta začala být nabízena jako stěžejní produkt a i nyní patří k tomu hlavnímu, co X Energie nabídne zákazníkům z různých segmentů. Hlavním cílem společnosti je primárně to, že se snaží nabídnout tarify, které budou zákazníkům určené na míru. A to s ohledem jak na jejich aktuální spotřebu, tak i s ohledem na aktuální využití. Tím může být třeba jenom svícení a provoz spotřebičů, ale i vytápění, vaření a ohřev vody. Snahou je získat zákazníka tím, že ušetří.

Plyn od X Energie

Zde je cíl v podstatě stejný. I tady je cílem X Energie nabídnout takový tarif a takový produkt, který pomůže ušetřit. Bez ohledu na to, zda mluvíme o domácnostech, kde se plynem například jenom vaří, nebo mluvíme o domácnostech, kde se s ním také vytápí, nebo je využíván i na ohřev teplé vody pro domácnost.

Úsporu je možné spočítat

Drobným negativem společnosti X Energie je hlavně to, že není příliš transparentní a tak mnoho informací je klientům zasíláno individuálně potom, co zanechají své kontaktní informace. A to třeba potom, co si na dostupných kalkulačkách spočítají svou úsporu. Ta může být vypočtena až v tisících, což je pro mnohé celkem dobrá motivace pro oslovení firmy. Nutno však dodat, že čísla jsou spíše orientační.

Roli hraje nejenom roční spotřeba, ale i účel využití a také tarif a cena u stávajícího dodavatele. Svou nabídkou se však X Energie bude chtít přizpůsobit dané situace. A podle toho mohou být doporučeny tarify, jako je Premium, nebo také Pohoda. Ty patří mezi stěžejní.

X Energie nabízí i možnost pojištění

Poměrně zajímavou službou, se kterou X Energie přichází v souvislosti s dodávkami elektřiny a plynu, je služba označená jako pojištění. Jde o doplňkový produkt, který má pojistit schopnosti platit za dané služby. Tato možnost je k dispozici ve spolupráci s pojišťovnou MetLifeAmcico a je spojena s celkem příznivou cenou, která je necelých 24 korun měsíčně. Může tak nabídnout možnost řešení plateb, pokud se odběratel vlivem různých okolností dostane do nepředvídatelných životních situací.

Pro zákazníky jsou k dispozici i bonusy

X Energie přichází nejenom s nabídkou elektřiny a plynu za dobré ceny, kdo se stane klientem, ten je zařazen také do skupiny označované jako X Energie Bonus Club. Jedná se o věrnostní klub, který je spojený s vydanou kartou. Ta umožní čerpat různé bonusové slevy a výhody, po celé České republice. V některých případech se slevy pohybují až okolo 50 procent, což může být při nákupech, stejně jako při využívání různých služeb celkem výhodné.

Osobně jenom do Prahy

Většinu věcí lze vyřídit jak online prostřednictvím mailu nebo zákaznického portálu, tak třeba i telefonicky. I proto nabídne X Energie jenom jedno jediné zákaznické centrum. Pokud by klienti nebo noví zákazníci trvali na tom, že chtějí něco řešit osobně, musí se dopravit do Prahy. Konkrétně do ulice Na Poříčí, kterou najdete na Praze 1. Zde se nachází jediné zákaznické centrum, které tento alternativní dodavatel má.

Mohlo by tě zajímat: Přehled dodavatelů energií, Jak ušetřit za elektřinu, Vyplatí se změna dodavatele?

Máte zkušenosti se společností X Energie? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

6 komentářů u „X Energie“

 1. Musím reagovat na poslední odstavec článku, protože já jsem u X energie ještě zažil, že měli zákaznické centrum v Hybernské ulici a až po několika letech ho přesunuli na aktuální místo, ale to na tom nic nemění, že většina věcí co chce člověk jít řešit osobně k nim, jde u dělat právě v tom online portálu, takže prostě moje návštěva absolutně odpadá, protože tohle bohatě splní co potřebuju.

  Odpovědět
 2. Tak za dobu co jsem u X Energie, tak už jsem dostal několik různých nabídek od dodavatelů energií, ale žádný mi zatím nedokázal nabídnout konkurenčně lepší nabídku, tak zůstávám u X Energie.

  Odpovědět
 3. Vyúčtování v podstatě nezáleží na dodavateli, ale na distributorovi, kde vám udělá odečty a to se může lišit podle místa. Takže těžko říct takhle. Mně se třeba rozchází odečty plynu a elektřiny za což jsem na jednu stranu rád, aspoň to mám rozmísené do měsíců a nesejde se mi to v jednom. Já už třeba vyúčtování od X Energie mám doma z března a potěšilo přeplatkem. Na elektřinu však ještě čekám.

  Odpovědět
 4. Přepis energií u nich sice proběhl na dvakrát, poprvé se nepodařilo zrušit deaktivaci, která tam byla rozběhnutá, ale pracovnice se chovala mile a obě návštěvy proběhly ve finále bez problémů a v pořádku. Přepis jsme s ní dovedli do zdárného konce i když až na podruhé, až nás to pustilo.

  Odpovědět
  • U nás proběhlo absolutně vše bez problémů. Zatím se změnou dodavatele nemáme špatnou zkušenost, ba naopak. 🙂

   Odpovědět
 5. S touto společností mám velmi špatné zkušenosti,čekám nemalý přeplatek za elektřinu a už je dva měsíce uhanim.Slozenku údajně poslali na cizí adresu a mám si ji dohnat na poště.Dáma na telefonu velmi nepříjemná, takže vůbec nedoporučuji

  Odpovědět

Napsat komentář