Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

Tato jedna z nejvýznamnějších českých zdravotních pojišťoven současnosti i nedávné minulosti byla oficiálně založena dne 1.října 1992 z rozhodnutí ministerstva práce a sociálních věcí České republiky. Aktuálně se jedná o druhou největší zdravotní pojišťovnu v ČR s více než 1 300 000 klienty, přičemž v jejím čele stojí od roku 2015 MUDr. David Kostka.  

Významnou část její klientely tvoří zaměstnanci organizací spadajících pod hlavičku ministerstva vnitra ČR, kteří zde obvykle mývají sjednané zdravotní pojištění – nicméně nejedná se o žádnou povinnost vyplývající ze zákona, ty si tudíž mohou své pojištění uzavřít i jinde. Tato pojišťovna poskytuje své služby nejenom zaměstnancům organizací spadajících pod ministerstvo vnitra ČR, ale nýbrž i celé veřejnosti. V současné době provozuje bezmála 100 klientských center rozmístěných po celém území České republiky. 

Jaké služby tato zdravotní pojišťovna nabízí? 

Jak již bylo zmiňováno, gró nabídky této pojišťovny tvoří bezpochyby zdravotní pojištění. Nicméně to rozhodně není jediným možným pojištěním, jež si je zde možno sjednat, byť většina z nich je tedy poskytovaných spíše zprostředkovaně, například prostřednictvím ERGO pojišťovny a.s. Nabízeno je třeba takové cestovní pojištění, které vás ochrání v případě zdravotních komplikací a úrazů v zahraničí – studentům je navíc zřizováno zcela zdarma. Dále je zprostředkováváno i pojištění majetku a odpovědnosti, jež mohou klienti zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP 211) získat s exkluzivní slevou 30 %. 

Pokud se oklikou vrátíme zpátky ke zdravotnímu pojištění, tak to je u této pojišťovny nabízeno i cizincům, kteří nemohou být v ČR zahrnuti do systému veřejného zdravotního pojištění. S nimi je tedy uzavíráno komerční zdravotní pojištění pro cizince. V produktovém portfoliu této pojišťovny však nechybí třeba ani úrazové pojištění, jež se dle jejích slov vyznačuje širokým rozsahem pojistné ochrany za velmi výhodných podmínek, či pojištění pobytu v nemocnici, které dle sjednaných podmínek dokáže pokrýt 60,- až 1000,- Kč za každý den strávený v nemocnici z důvodu úrazu či nemoci.  

Kompletní produktová nabídka vypadá následovně: 

  • Zdravotní pojištění 
  • Cestovní pojištění 
  • Úrazové pojištění novorozenců zdarma 
  • Bezpečný domov Plus (pojištění majetku a odpovědnosti) 
  • Cestovní pojištění pro studenty zdarma 
  • Úrazové pojištění 
  • Pojištění pobytu v nemocnici 
  • Zdravotní pojištění cizinců  

Má vlastní slevový program a spustila zajímavý projekt 

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky svým klientům nabízí též celou řadu slev a výhod. Celkem spolupracuje s téměř 700 partnery, kteří pojištěncům ZP 211 po předložení kartičky pojištěnce nebo po zadání speciálního kódu při nákupu přes internet, nabízejí slevy na doplňky stravy, péči o tělo či sportovní vyžití ve výši až několika desítek procent. 

Za zmínku stojí i relativně nedávno spuštěný projekt „Zdraví jako vášeň“, jehož prostřednictvím se tato pojišťovna snaží neformálním způsobem veřejnosti přiblížit zdravý životní styl. Na pravidelné bázi pořádá různé soutěže, kde ti, kteří dokáží nejradikálněji změnit svůj životní styl směrem k tomu zdravějšímu, si mohou odnést hodnotné věcné ceny (sportovní hodinky, wellness pobyty atd.). 

Máte zkušenosti se společností Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této společnosti využít či nikoliv.

Recenze publikována 11.11.2019

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš

Jsem u nich odjakživa a i když se mě snažili zlanařit jiní, nevyměnil jsem.

Eva

U nás je u nich komplet celá rodina.

2
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex