Zlato místo peněz

Hledáte způsob, jak začít efektivně spořit? Máte finanční obnos, který teď nepotřebujete a chcete jej uložit pro budoucí využití? V obou těchto případech můžete své peníze uložit do zlata. Kromě toho, že je vlastnictví „zlaté cihličky” doma kouzelné, je to i jeden z nejbezpečnějších a nejpohodlnějších způsobů ukládání peněz. Je to zkrátka jednodušší, než byste čekali.

Jaké jsou možnosti uložení peněz?

Kdo myslí na budoucnost, ten nejspíš přemýšlí, jak uložit své peníze, které aktuálně nepotřebuje. Možností je spousta! Své peníze můžete například střádat do kasičky. Takové keramické prasátko je pro to jako dělané a naspořit se dá i větší obnos na dovolenou. Chce to jen pevnou vůli do prasátka „nelézt” pokaždé, když zrovna nemáte hotovost či nevyjdete do výplaty. Nevýhodou je vysoké riziko mít tak velký obnos jen tak doma. Skoro jako připravené pro zloděje, co říkáte?

Nepřeberné možnosti uložení peněz nabízejí i spořící účty. Ty však musíte napřed dobře vybrat, aby vám jejich úrok vynášel. Nevýhodné jsou třeba poplatky nebo třeba fakt, že peníze nemáte ihned k dispozici. Peníze lze však vhodně uložit i jejich investováním. Pokud se alespoň trochu vyznáte, máte z půle vyhráno. Pokud ne, jako nevýhoda se vám může jevit skutečnost, že budete potřebovat poradit a také fakt, že peníze nemáte ihned k dispozici. Uložit peníze lze samozřejmě i koupí nemovitosti. O tu ale potřebujete pečovat, jinak chátrá a opět penízky nemůžete hned použít.

Atraktivní je uložení peněz do zlata.

Proč ukládat peníze do zlata?

Zlato představuje bezpečnou a trvalou hodnotu, a proto je spoření ve zlatě čím dál tím oblíbenější. Zlato je stabilní prostředek pro uložení peněz, protože jeho hodnota nikdy znatelně neklesá. Naopak v dlouhodobém měřítku jeho hodnota roste. Navíc je tento způsob ukládání peněz dostupný pro každého. Lze pravidelně spořit po malých částkách, což některým lidem bude vyhovovat. Například u platiny či diamantů je to finančně náročnější.

Zlato je také obchodovatelné na všech trzích, tudíž ho můžete za peníze směnit kdekoliv na světě. Dále se vám může líbit fakt, že zlato nemusíte nikde přiznávat nebo nahlašovat. Jediné omezení je při platbě v hotovosti. Prodejci nemohou přijímat platbu v hotovosti větší, než je hodnota 250 gramů zlata.

Zlato dále nepotřebuje žádnou údržbu, tudíž to máte bez starosti. Zlato je jedinečné tím, že se prodává s nulovou DPH. Je tak jedinou komoditou, do níž můžete své peníze legálně „přetavit” aniž byste museli platit 21 procent povinné daně.

Jak uložit peníze do zlata? Rady a tipy

Směnu běžných mincí za investiční slitky vám zajistí specializované obchody. Nejstarší a největší dovozce investičního zlata sídlí v obecním domě v Praze. V jeho nabídce najdete výhradně značkové švýcarské slitky. Nejžádanější jsou značky Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich. Přehled všech dostupných velikostí najdete na stránce investiční zlato.

Cena slitků se mění každý den. Máte tak jistotu, že nakupujete zlato vždy za aktuální cenu. Podmínky a ceny jsou stejné všude v EU. Za nákupem zlata se proto dnes už nevyplatí cestovat do zahraničí.

 

Doporučení na závěr: vyhněte se zprostředkovatelům nabízejícím tzv. „spoření do zlata“. Nákup zlata na splátky, kdy si své slitky odnesete až po mnoha letech je velmi rizikový.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex
()
x