Co je finská půjčka? Vyplatí se?

Stále více lidí se dostává do finanční tísně. Proto se spousta těchto lidí uchyluje k půjčování peněz. Může nastat situace, kdy vám dojdou finance před výplatou nebo nastane nějaká krizová situace (rozbitá pračka, auto), kterou nemáte z čeho uhradit. Většina rodin i jednotlivců totiž žije od výplaty k výplatě. Tudíž nemají možnost, aby se ušetřilo „na horší časy“. Jednou z půjček, jež je dostupná, je půjčka finská.

Co je finská půjčka

Označení a název této půjčky je poněkud nepřesné. V zásadě se jedná o nebankovní druh půjčky. Tato půjčka je spíše známá pod pojmem rychlá půjčka nebo „mikropůjčka“. Název vznikl dle místa původu, kde se začala tato krátkodobá půjčka nabízet nejčastěji (mezi prvními).

Finská půjčka je velmi oblíbeným finančním produktem. Je vhodná pro překonání nepříznivých finančních situací během krátkého období.

Výhody

Za velkou výhodu této půjčky je, že poskytovatelé k zapůjčení nabízejí menší částky na kratší dobu splatnosti. Délka splatnosti se obvykle pohybuje kolem 30 dnů (někdy i kratší doba). Populární je však hlavně kvůli rychlosti vyřízení a její snadné dostupnosti (online formulář, SMS). V závislosti na jednotlivých nabídkách může mít žadatel o tuto půjčku peníze na účtě již do 15 minut od schválení.

Dalším kladem je skutečnost, že není potřeba dokládat příjmy, nekontrolují se registry dlužníků(není pravidlem) a krátkodobý úvěr splácíte jednorázově.

Výše půjčky

Někdo potřebuje na překlenutí krizového období pouhých pár set korun, jiný tisíce. Ani toto není u této půjčky problémem. Záleží na poskytovateli, jaké si určí rozmezí půjčované hotovosti (500 – 10 000 nejčastěji).

Mnoho těchto poskytovatelů si určuje hranici pro první žádost o půjčku (max. 1000 korun českých). U opakované žádosti u téhož poskytovatele (po řádném splacení první půjčky) bude navýšena na vyšší částku.

V mnoha případech je také možno odložit splátku o několik dalších dní (i opakovaně). Bohužel je tento odklad zpoplatněn a tento poplatek bývá celkem vysoký. Tento poplatek se určuje v závislosti na výši půjčené částky a počtu dní, do kdy klient může půjčku splatit (posunout splátku o 7 dní za určený poplatek).

Požadavky

Většina poskytovatelů požaduje minimální věk žadatele 18 let, OP či trvalé bydliště v ČR. Každý poskytovatel má své předem stanovené požadavky a jednotlivé nabídky se mohou lišit.

Před každou závaznou žádostí o půjčku je potřeba si jednotlivé poskytovatele řádně prověřit. Existuje stále větší riziko podvodných nabídek či skrytých poplatků. 

 

Napsat komentář