Co jste o mikro půjčce nevěděli?

Půjčit si je dnes běžné asi jako si před spaním vyčistit zuby. Doba pokročila a trh půjček se dnes změnil natolik, že chybějící finance do výplaty nejedna rodina vyřeší právě mikro půjčkou. O jejich kladech a záporech si dnes povíme. Třeba se dozvíte, co jste o mikro půjčce dosud nevěděli. 

Kdo půjčuje a kolik? 

Mikro půjčku si dnes lehce sjednáte u nebankovních společností, se kterými se dnes roztrhl pytel. Na internetu je jich opravdu spousta, a proto se vyplatí si jejich podmínky porovnat. Můžete tím ušetřit nemalé peníze. U nebankovních společností sídlo nehledejte. Většinou fungují jen přes internet a půjčku si vyřídíte on-line formou, která nese řadu výhod. Zmínit můžeme rychlost půjčky, anonymitu i žádnou potřebu někam chodit. Půjčené peníze vám v případě schválení na účet dorazí během 24 hodin v závislosti na podmínkách konkrétní společnosti.

Jak už z názvu vypovídá nemají nebankovní společnosti s bankou nic společného a ke svým klientům jsou právě ony nebankovní společnosti mnohem vstřícnější. Kolik si od nich můžete půjčit? Jelikož je mikro půjčka nazývaná také půjčkou krátkodobou, vypůjčenou částku musíte také v krátkém čase vrátit. Nejdelší výpůjční doba je u nebankovních společností asi měsíc. A proto se zde nemůžeme bavit o žádných vysokých částkách. Nabízené částky se pohybují v rámci několika stovek až tisíců korun, nejvýše však kolem  10 – 15 000 Kč.

Kdo má na půjčku nárok? 

Na rozdíl od bank jsou u nebankovních společností dveře otevřené téměř pro každého. Nebankovní společnosti často vyhoví i klientům, kterým banka žádost o úvěr zamítla. Ale nenechte se zmýlit i nebankovní společnosti si své klienty prověřují. Nejčastěji on-line formulářem, kterým zjistí klientovu schopnost splácet. Nebankovní půjčky jsou tak vhodné pro studenty, nezaměstnané i seniory, kteří často u banky narazí. Často tyto společnosti půjčí i již zadluženým, a proto by měl  právě žadatel o půjčku vzít rozum do hrsti a nelepit půjčku další půjčkou.

K čemu mikro půjčku využijete? 

Mikro půjčka řeší nejčastěji nedostatek financí do výplaty, nečekané výdaje i pohromy v domácnosti. Právě mikro půjčka je pro někoho lepší možnost, než si třeba půjčit od kamaráda. Výhodou je její anonymita. I přesto, že jsou půjčky často spojované se zadlužeností, může být mikro půjčka užitečná. Žádat však o ni musíte jen v případě že víte, že peníze budete moci splatit.

Jaký je postup vyřízení mikro půjčky?

Postup vyřízení mikro půjčky je velice snadný. Napřed doporučujeme si vyhledat takovou nebankovní společnost, která o sobě poskytne co nejvíce informací. Pro úsporu je dobré porovnat hned několik společností. Pak už jen stačí zvolit si částku, kterou chcete půjčit a vyplnit formulář. Poskytnutou půjčku musíte vrátit ve smluveném termínu – za 2, 3, 4 týdny, podle toho, jak se domluvíte. Půjčka je poskytnuta samozřejmě za poplatek. Některé společnosti nabízejí první půjčku zdarma, to znamená že vrátíte jen to, co si půjčíte. Tak máte možnost vyzkoušet si jednání vybrané společnosti. V případě neschopnosti splácet lze termín splátky za poplatek prodloužit. V případě neplacení vám naskakují penále z nezaplacení.

Shrnutí

Mikro půjčka je dnes častým produktem nebankovních společností, který je velmi využívaný. Řeší nečekané pohromy v domácnosti, zkrátka a dobře krátkodobý nedostatek financí. Mikro půjčka může být i užitečná, když se bere s rozumem. Půjčit si můžete pár tisícovek, kterými zaplácnete nečekanou díru v rozpočtu.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex