Golden Gate

Společnost GoldenGate.cz je dnes možností, v rámci které můžete i vy začít investovat. A to do drahého kovu, kterým je zlato. V tomto směru se společnost GoldenGate.cz zaměřuje nejenom na to, že vám může reálné investiční zlato odprodat, ale zaměřuje se také na to, že ho od vás může odkoupit. Stejně tak se může jednat i o stříbro, kterým je tak rozšířeno portfolio nabízených služeb, které můžete jako klienti využívat. Samozřejmě základem služeb není jenom nákup a prodej, ale je to i případné poradenství, a to především všem začátečníkům, kteří chtějí zhodnotit svůj kapitál a chtějí vědět, proč právě drahý kov může být tou správnou volbou.

S jistotou férového přístupu

Čím se ale GoldenGate.cz může pyšnit, to je určitě férový přístup ke každému zákazníkovi, ve kterém společnost vidí svého partnera. Ostatně i díky němu může vydělávat ona sama, a tak celý obchodní stav staví na pozitivech, kam patří otevřenost a transparentnost, ale stejně otevřená komunikace, nebo nutné poradenství, aby bylo zajištěno, že investice bude skutečně výdělečná. S tím souvisí i rady spojené s tím, zda zvolit raději zlato a stříbro, na jaký typ investování se daná varianta hodí a pro koho je určena, nebo v jakém množství je možné daný drahý kov nakoupit.

Využít lze také jako formu spoření

Mimo investic může GoldenGate.cz nabídnout i zajímavou formu spoření, v rámci kterého lze zabezpečit třeba své děti, nebo lze zabezpečit i sebe samotného, a to tím způsobem, že investujete finance právě do drahých kovů. V rámci nich si poté můžete postupným způsobem spořit i na váš důchod, v rámci kterého si poté dané naspořené drahé kovy proměníte v reálné peníze. Navíc tak máte možnost chránit své peníze, a to před inflací, která může běžnou měnu výrazně znehodnocovat a ta logicky ztrácí na své hodnotě. Tím, že budete mít peníze ve zlatě, se lze daným problémům vyhnout.

Investiční zlato

Investiční zlato je specifická forma ryzího zlata, která je používána jako investiční nástroj podobně jako například cenné papíry. Zisky z prodeje investičního zlata i stříbra jsou osvobozeny od daně z příjmu fyzických osob. Jedná se především o zlaté mince a slitky (cihly), které nejsou kupovány ze sběratelských, numismatických důvodů, ale jako investice, tedy k uložení papírových peněz do skutečné hodnoty.

Jako uchovatele hodnoty znají zlato nejen lidé, ale i státy již několik tisíc let
Původně vlastně vznikly bankovky jako pokladní stvrzenky – na stvrzence bylo vyznačeno, kolik zlata či stříbra má její nositel uloženo v bance. Do roku 1971, kdy byl zrušen tzv. Zlatý standard (Bretton-woodský systém), byly mnohé státní měny kryty zlatem. V současnosti tak neexistuje žádná světová měna, která by byla podložena skutečnou, fyzickou hodnotou. Od konce Bretton-woodského systému zlato ztratilo svoji roli jako forma platidla. Je ale pořád považováno za nositele hodnoty, především v dobách krizí. Má na rozdíl od nemovitostí či cenných papírů téměř okamžitou likviditu a je uznáváno po celém světě.
Investiční zlato bývá certifikované. Nejčastěji obchodované slitky či mince jsou o váze jedné unce (zn. Oz), což je 31,103 g. Dále pak např. slitky o váze 20 g či 50 g.

Zlatý brouk – „gold bug“
Tak bývá označován člověk, který nakupuje fyzické zlato do svého osobního vlastnictví.
Obvyklý důvod pro nákup zlata je jeho stále rostoucí cena, která zaručuje dlouhodobé uchování hodnoty investice.
Stále více lidí však nakupuje zlato z reálné obavy ze zhroucení současného monetárního a finančního systému. Zlato (a stříbro) si jako jedna z mála aktiv uchová svou hodnotu.

Investiční stříbro

Investiční stříbro je specifická forma stříbra, která je používána k investičním účelům. Jedná se o stříbrné mince, slitky a cihly s vysokou ryzostí (až 99,9 %) a definovanou hmotností. Jejich hlavní hodnotu tvoří kov samotný. Nejčastější formy jsou uncové mince (31,103 g), dále slitky o váze 250 g, 500 g a 1 000 g.

Již od starověku bylo stříbro, stejně jako zlato považováno za platidlo. Stříbro vždy mělo vedle své peněžní funkce i významné praktické a později průmyslové využití. Tím se podstatným způsobem odlišovalo od jiných fyzických investic. Jeho průmyslové využití sice způsobuje velké výkyvy v jeho ceně (tzv. volatilitu), avšak nabízí také velmi zajímavé zhodnocení a jde o strategickou surovinu.

Moudří investoři již stříbro nějaký čas nakupují jako ochranu před ekonomickými problémy. Zásadní je však vlastnictví fyzického kovu. Především proto, že fyzického stříbra je dlouhodobý nedostatek a již nejsou zásoby, ze kterých by šlo uspokojit stále rostoucí poptávku. Stříbro má totiž více než 10 000 způsobů využití a v mnoha přístrojích a výrobcích je svou funkcí či vlastnostmi nenahraditelné.

Z důvodu průmyslového využití stříbra se k těmto slitkům nedává zpravidla žádný certifikát, obsahují pouze označení původu (resp. slévárny), označení ryzosti a hmotnosti.

Zisky z prodeje investičního zlata i stříbra jsou osvobozeny od daně z příjmu fyzických osob.

Mohlo by tě zajímat: Investiční společnosti a platformy, Investování pro začátečníky, Investování do zlata, Investování do nemovitostí, P2P půjčky pro začátečníky

Máte zkušenosti s investováním se společností Golden Gate? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

4 komentáře u „Golden Gate“

  1. Golden Gate CZ. Je to nejlepší co jsem za dobu mého investování potkala. Všude jsem musela zaplatit poplatek za uzavření smlouvy a další poplatky za vedení. Často jsem nedostávala informace o svých investicích, jenom když jsem se po tom pidila. V Golden Gate nemáte žádný problém. On-line přístup 24 h, nezaplatite poplatek, který vám spadne do kanálu, ale pouze startovací platbu kterou vám celou vrátí a hlavně, žádné další nesmyslné poplatky. Navíc vše co jsem investovala, muzu mít hned k dispozici. Prostě a jasně. Nikdo vám toto nenabidne. Dobře se mi spí, protože mi moje těžce vydělané peníze nikdo neprošustruje. Zpětný odkup funguje s garanci do 24 h mate z kovu peníze na účtu. Jinak jsem musela čekat u penzijního f. 3 měsíce a vyplatili mi je se ztrátou. Stavební spoření tam mě nutili do dalších smluv, ze mi to vyplatí do 14 dnů, jinak také 3 měs.Investovani s Golden Gate nemá konkurenci, je to nelepší a jistota. Co je doma to se počítá Ivana

    Odpovědět
  2. Poplatek je a to dud jednorázově na začátku podle výše a typu spoření,anebo částečný počáteční polatek a-5% z každé vložené částky.

    Odpovědět

Napsat komentář