Moneta

Známá a rozhodně stabilní banka na našem trhu. Základem, který svým klientům nabídne, je určitě běžný účet. Ten může být určený nejenom fyzickým osobám, ale je vhodný také pro podnikatele. I ti mohou využívat několika výhod, které s ním souvisí. A to je nejenom vedení zdarma, ale i možnost bezplatných bezkontaktních nálepek, nebo možnosti jít výhodně i do mínusu. Samozřejmě vše doplňují další varianty, u kterých Moneta Money Bank dokonce klientům platí za využívání, a to i několika set korun ročně. Vše i s možností využívat klasických debetních karet, nebo nadstandardních výhod. Ty jsou určeny hlavně bonitní firemní klientele. Ta však může využít také výhodné investování svých prostředků s vyšší mírou samotného zhodnocení.

Úvěrové produkty

Kromě klasických produktů nabízí Moneta Money Bank samozřejmě i ty úvěrové. Primárně to jsou samozřejmě standardní půjčky, které nabídnou možnost rychlého a jednoduchého vyřízení. Mimo to banka umožní převést si i půjčky stávající a tak využít neméně výhodnou konsolidaci, tedy sloučení. Vše doplňují možnosti určené těm, kteří chtějí pořídit vlastní bydlení. Pro ně je určena hypotéka, v rámci které mohou stavbu postavit, koupit, nebo zrekonstruovat. Do tohoto segmentu ale patří i ta americká, s možností využití peněz na cokoliv. Úvěrové produkty poté doplňují i varianty, jako je leasing na auto, nebo kreditní karty. V tomto ohledu Moneta Money Bank skutečně dokáže nabídnout širokou škálu možností.

Online ovládání

I když má banka dostatek poboček a kontaktních míst, umožní klientům ovládat své účty a produkty na dálku. Nejenom prostřednictvím klasického internetového bankovnictví, ale i prostřednictvím mobilní aplikace. I to je jeden z důvodů, proč právě Moneta Money Bank dostává pravidelně ocenění v soutěži Zlatá koruna. Zde samotní klienti hodnotí právě služby a výhody, které banky nabídnou.

Moneta Money Bank poskytuje následující služby

Účty
– Běžný účet (Genius Bene+, Free and Flexi, Active, Silver, Gold)
– Studentský účet
– Dětský účet
– Kontokorent Flexikredit

Spoření
– Spořící účty (Gold, Genius 8, Stavební spoření, Doplňkové penzijní spoření)
– Termínované vklady (Jednorázový vklad, Dlouhodobý vklad, Revolvingový vklad)

Karty
– Kreditní karty (MoneyCard)
– Debetní karty (MasterCard, Maestro)

Půjčky
– Express půjčka
– Konsolidace půjček

Hypotéky
– Úsporná hypotéka
– Hypotéka
– Refinancování hypoték
– Americká hypotéka
– Doplňkový úvěr
– Majetkové pojištění
– Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr

Auto
– Financování nových a ojetých vozů

Investování
– Podílové fondy
– Investiční životní pojištění

Máte zkušenosti s bankou Moneta? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této banky využít či nikoliv.

Mohlo by vás zajímat

2.4 5 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Denisa Panochová

za mě Moneta už ne, jakmile doplatím úvěr, zruším účet. chtěla jsem jen kreditní kartu s rámcem na 10 000Kč a díky podcenění a nepozornosti jsem podepsala obecnou žádost na 700 000Kč, dokonce i na 300 000Kč. ne, neptejte se mě, jak se mi to „povedlo.“ sama nevím, když mi bankéřka říkala, že o to budeme žádat v registru, měla jsem se zeptat a nenechat to být. teď mám v registru od nich 4 žádosti. tvrdili mi, že se žádosti nezapisují do BR, ale to není pravda, naprosto nekompetentní lidi. nakonec mi tu kreditku zatrhli. požádala jsem si o výpis z registru, kde mám velmi dobré hodnocení, stejně nic. takže, bacha na ně, DP

ROMAN NAVRÁTIL

NEDÁVNO JEM BYL NA POBOČCE V OLOMOUCI …OBJEDNANÝ NA 16.00 NA POBOČKU JSEM DORAZIL 15.45 PANÍ U STOLEČKU MĚ LASKAVĚ PŘIJALA V 16.25 PODEPSAL JSEM HROMADY DOKUNDAMENTŮ SKRZ SLOUČENÍ PŮJČEK ATD..PANÍ ZLATÁ MALOVANÁ MĚ VYLIFROVALA 16.45 S TÍM ŽĚ VŠECKO BUDE V POHO ŽE ZAVOLÁ A TAK..UŽ TO TRVÁ DVA MĚSÍCE A NIC SE NESTALO.DĚKUJI..ZA NIC ..

Lucie

Mám stejný názor. Nesolidní jednání i s dlouhodobým klientem. Klidně Vám zruší účet, aniž byste se něčím provinili. Ještě jako perličku k tomu Vám to nikdo neoznámí. Jejich komunikace je na bodu mrazu. Všem doporučuji se vyhýbat obloukem nebo ihned přejít k jiné bance.

Karel

Od této banky se opravdu držte co nejdál. Dva marné pokusy založit účet online – zpočátku vše bez problémů, vč. posledního kroku tj. odeslání částky z jiného mého účtu. Přišla SMS s potvrzením o založení účtu. Přesto vždy druhý den přišla SMS o neúspěšném založení účtu. Na infolince to vyřešit neumí. A ještě jsem je musel upomínat o vrácení ověřovací částky. S bankou do této doby žádné zkušenosti a od teď už nikdy více.
Na infolince neochota a nezájem cokoliv řešit. Zbytečně věnováno spoustu času a výsledek nula.

Honza

S Moneta Money Bank po jejich „úpravách“ spořicích účtů s okamžitou platností končím.

Olga

Opravdu nejhorší chování bankovního poradce, co jsem zažila. Kateřina Čmuchálková mi zařizovala úvěr, který byl schválen. Ovšem za hrozných podmínek. Tak jsem šla do KB, kde bych u půjčky 350k předplatila 51 000, kdežto u Monety by byl přeplatek 200k. takže jsem si úvěr rozmyslela a odstoupila od smlouvy. + paní Čmuchálková mi ještě řekla, že si úvěr musím nechat pojistit 438,- že pokud bych nepojistila, zvýší mi už tak dost vysoké RPSN. Ale že ho mohu za dva měsíce zase zrušit, že to pak vadit už nebude. (No, co si o tom myslet ) Když jsem novou smlouvu od KB přinesla do Monety, paní Čmuchálková byla značně rozladěná a smlouvou hodila o stůl, že tohle vážně nabídnout nemohou a že pokud si dobře vzpomíná, tak i první úvěr jsem splatila předčasně, takže ať nepočítám s tím, ze mi někdy v budoucnu ještě půjčí. No hrozná reakce. Jediné co jsem na to stihla říct je, že musí pochopit že pokud mám možnost přeplatit o 150 000 méně, že rozhodně nemohu jednat jinak. A že mi v jejím postupu vadilo i více věcí. No, jsem ráda, že už paní Čmuchálkovou nemusím vidět a na tu andělskou pobočku už nikdy jít.

Blanka

Chtěla jsem si na účet vložit anglické libry. Na pokladně začala pokladní třídit bankovky, které mi vezme a které ne. Bankovky jsou běžně použité, jak jinak, žádné poničené, nemohou být jako, že vyšly z tisku. Vytřídila polovinu, neshodly se ani s kolegyní, která vytřídila tři, které by nevzala. Ale s pokladní nebyla řeč. Nechápala jsem. Vzala jsem si bankovky zpět a zvažuji přechod k jiné bance.

Martin

Mám stejný problém se založím účtu Tom.. Nafotil jsem OP a řidičák, nahrál video, opsal kód pro potvrzení jakési smlouvy, přeposlal si na účet 3 koruny.. poté mi přišla sms, že založit běžný účet přes telefon není možné.. i když jsem ho zakládal pouze přes aplikaci v telefonu. A když kouknu do aplikace, píše mi to: „Smart Banka byla odregistrována“. Když pak chci navštívit jejich stránky přes počítač, píše mi to: „Požadavek byl zablokován
Váš požadavek byl z bezpečnostních důvodů zablokován.
Kód chyby: F5-8723822922614585308“
Doporučuju se vyhnout bance moneta obloukem.

Jirka

Zakládal jsem účet Tom online, chvilku než jsem zvolil a nastavil správný mobilní přístroj (ne každý iPhone to totiž s Monetou dokáže). Nakonec jsem vše zdolal mobilem, ofotil doklady potvrdil, vytvořil účet už pak na PC, všechno ok, přišla mi smlouva emailem i děkovačka. Všechno v naprostém pořádku, stačilo už jen poslat 3 koruny z jiného účtu a počkat na rychlou aktivaci a přístup smart banky. Nic. První telefon na helpdesk 3. den, vše dorazilo v pořádku, stačí počkat, vydržte. Za další dny znovu, promiňte chyba. Za další dny znovu, zase bez efektu. Pak na pobočku, zase problém ani tam nedokázali ani smazat účet, ani udělat jiný. Pak vydržte 3-4 dny na jindy, zavoláme Vám. Nakonec z toho byly 3 týdny, že můžu jakou už konečně přijít si založit osobně ! nový účet na pobočku. Celou dobu zpětná vazba, že by někdo z helpdesku zavolal stav, nic nula, ani email. Nakonec jsem jim řekl, sorry, téhle bance svěřovat své peníze nebudu. Co když mi pak takto bloknou prachy a já se k nim měsíc nedostanu? PS: 21. století! I v roce 1988 mi to banka založila na pobočce na počkání, a to jsme tehdy nadávali!

Miluše Dubnová

Chtěla jsem u Monety refinancovat hypotéku. Tři měsíce jsem sháněla veškeré doklady. Odhadní cenu banka podhodnotila minimálně o 1 milion. Jednání zvláštní, chtěli po mně, abych si vzala další úvěry a tím se dostala na částku, kterou jsou ochotni refinancovat. Další problém, že jsem samoživitelka, ačkoliv splácím již deset let a nikdy jsem se ani o jeden jediný den neopozdila.Nejdrive mně informovali, že jsem prošla bez problémů a ještě mi nabídli peníze navíc. Za tři dny bylo vše jinak. Po té mně lanarili, ať si vypůjčím peníze od otce dětí s tím, že mi nebude X let platit výživné. Naprosto neprofesionální přístup. Nyní vyhrožují, že si musím zaplatit odhadce, když nepřístoupím na jejich nabídku. Upřímně jsem jednáním znechucena. Pokud bych na jejich podmínky přistoupila byla bych na tom měsíčně o 8.000 hůře a nejspíše by mi dům banka sebrala o což jim zřejmě šlo. Za mně rozhodně nic nezačínat.

10
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex