Moneta Money Bank

Moneta Money Bank
Moneta Money Bank

Známá a rozhodně stabilní banka na našem trhu. Základem, který svým klientům nabídne, je určitě běžný účet. Ten může být určený nejenom fyzickým osobám, ale je vhodný také pro podnikatele. I ti mohou využívat několika výhod, které s ním souvisí. A to je nejenom vedení zdarma, ale i možnost bezplatných bezkontaktních nálepek, nebo možnosti jít výhodně i do mínusu. Samozřejmě vše doplňují další varianty, u kterých Moneta Money Bank dokonce klientům platí za využívání, a to i několika set korun ročně. Vše i s možností využívat klasických debetních karet, nebo nadstandardních výhod. Ty jsou určeny hlavně bonitní firemní klientele. Ta však může využít také výhodné investování svých prostředků s vyšší mírou samotného zhodnocení.

Úvěrové produkty

Kromě klasických produktů nabízí Moneta Money Bank samozřejmě i ty úvěrové. Primárně to jsou samozřejmě standardní půjčky, které nabídnou možnost rychlého a jednoduchého vyřízení. Mimo to banka umožní převést si i půjčky stávající a tak využít neméně výhodnou konsolidaci, tedy sloučení. Vše doplňují možnosti určené těm, kteří chtějí pořídit vlastní bydlení. Pro ně je určena hypotéka, v rámci které mohou stavbu postavit, koupit, nebo zrekonstruovat. Do tohoto segmentu ale patří i ta americká, s možností využití peněz na cokoliv. Úvěrové produkty poté doplňují i varianty, jako je leasing na auto, nebo kreditní karty. V tomto ohledu Moneta Money Bank skutečně dokáže nabídnout širokou škálu možností.

Online ovládání

I když má banka dostatek poboček a kontaktních míst, umožní klientům ovládat své účty a produkty na dálku. Nejenom prostřednictvím klasického internetového bankovnictví, ale i prostřednictvím mobilní aplikace. I to je jeden z důvodů, proč právě Moneta Money Bank dostává pravidelně ocenění v soutěži Zlatá koruna. Zde samotní klienti hodnotí právě služby a výhody, které banky nabídnou.

Moneta Money Bank poskytuje následující služby

Účty
– Běžný účet (Genius Bene+, Free and Flexi, Active, Silver, Gold)
– Studentský účet
– Dětský účet
– Kontokorent Flexikredit

Spoření
– Spořící účty (Gold, Genius 8, Stavební spoření, Doplňkové penzijní spoření)
– Termínované vklady (Jednorázový vklad, Dlouhodobý vklad, Revolvingový vklad)

Karty
– Kreditní karty (MoneyCard)
– Debetní karty (MasterCard, Maestro)

Půjčky
Express půjčka
Konsolidace půjček

Hypotéky
– Úsporná hypotéka
– Hypotéka
– Refinancování hypoték
– Americká hypotéka
– Doplňkový úvěr
– Majetkové pojištění
– Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr

Auto
– Financování nových a ojetých vozů

Investování
– Podílové fondy
– Investiční životní pojištění

Máte zkušenosti s bankou Moneta Money Bank? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této banky využít či nikoliv.

11 Comments on Moneta Money Bank

 1. Dávejte pozor, kam si ukládáte své peníze. Třeba já: Prachy jsou na účtu u Moneta banky. Jdu si vybrat hotovost na pokladnu. Pokladní zjistí, že mám dva týdny novou občanku. Chce si zapsat její nové číslo. Souhlasím, je to údaj, který zpracovávají ze zákona, tedy i bez souhlasu. Ona ale vytiskne lejstro, kde musím souhlasit se zpracováním osobních údajů nejen bankou, ale i dalšími firmami – výslovně jsou zmíněny Moneta auto a Moneta leasing, další jsou schovány pod výrazem členové finanční skupiny Moneta. Odmítnul jsem, souhhlas chci dát jen bance, dalším firmám odmítám. Výsledek? Banka mně odmítla vydat peníze. Bez souhlasu s předáváním mých osobních údajů třetím firmám své peníze dostat nemohu. Strávil jsem tam hodinu, potvrzeno několika nadřízenými a právním oddělením banky.
  Pokud tedy chcete, aby o Vašich penězích rozhodoval někdo jiný, aby výplatu vašich peněz z běžného účtu podmiňoval jakýmkoliv souhlasem (dnes osobní údaje, zitra ?), pak je tato banka jasná volba. Ale jinak se jí obloukem vyhněte.

 2. jsou to zloději konkrétně když si vezmete od nich uvěr na auto a chcete to předčasně splatit tak to co nejdéle protahují aby z vás ještě pár stovek dostali a co je na tom nejlepší pošlete jim žádost o odstoupení uvěru a čekáte celí týden než vám napíšou že to máte špatně a telefonicky se nejde spojit pouze na jejich centrálu a ta ví prd jsou to zmrdi a zloději za mně tuhle banku nedoporučuji špatná zkušenost už po druhé. jiné banky v pohodě

 3. Moneta je nejhorší banka na zeměkouli, radši si vypíchnout oko než u nich mít účet. Pokud má někdo tu smůlu a má od Monety nějaký produkt tak doporučuji vše zrušit a utíkat co nejdál.

 4. S Monetou mám také špatně zkušenosti,měl jsem u nich úvěr a ty hrozný úroky asi jako provident,převedl jsem úvěr k Equa bank a naprostá spokojenost.Monetu už nechci vůbec vidět ani ty přiblý reklamy v tel.s tím kocourem,je to ubohost na dnešním trhu,bohužel.

 5. Mám s Monetou nedobrou zkušenost. Žádal jsem o půjčku ,která mi byla zamítnuta,budiž. Poté mi zavolá pracovník,já se ptám proč ,ať si zkontroluji zda nejsem někde v registru. Odpovídám že určitě ne a proč jsem tedy půjčku nedostal. To je interní a tajné odpoví pracovník . Přijde mi to jako nesolidní jednání vůči klientům. Vypíšete vše poctivě a bance nestojíte ani za odpověď v čem je problém. V jiných 2 bankách jsem půjčku bez problému dostal. Zřejmě Moneta vydělává dost, tak více slušnosti k zákazníkům není potřeba.

 6. Dejte si pozor při výběru z účtu v jakékoliv měně. Pokud vás například zláká nižší kurs valut a chcete si v Monetě valuty koupit přímo z účtu, nově vám zaúčtují poplatek 80 Kč ( i kdybyste kupovali 1 € nebo 1 HRK). Proto buď volit jinou směnárnu, nebo si potřebnou částku vybrat z bankomatu Monety a zakoupit hotově.

 7. Nejhorší banka co znám,neochotná úřednice,hlavně pokud si u této banky chcete zřídit účet,banka požaduje údaje typu jak bydlíte-zda ve svém či podnájmu,jak dlouho,kde a jak dlouho pracujete-název zaměstnavatele a kolik berete,prostě hnus,takže jsem účet neuzavřela,s tím že se mijejich dotazy nelíbí.

 8. Shtěl jsem si založit spořící účet Spořito ,online, bez návštěvy pobočky.Po naskenování dokladů přes mobilní aplikaci a přijetí e-mailu že účet je vytvořen, stačí přeposlat 3 kč a pak je čekat až se aktivuje,se ozvali že jeden z dokladů je nečitelný. Omylem jsem poslal e-mailem jiný obrázek, došla mi SMS že nelze dokončit aktivaci a po zavolání na hotline mi bylo sděleno že požadavek na vytvoření účtu byl stornován a nelze již doposlat doklad znovu.Jedině znovu projít celou registraci .Shrnuto -celé založení/nezaložení účtu online trvalo 4 dny

 9. Příšerná online aplikace na založení spořícího účtu Spoříto. Aktivace se nakonec povedla, ale na účet se nelze přihlásit. Přišl mi mail v kterém je napsáno, že přihlašovací údaje jsou v SMS. V SMS akorát omáčka typu „vítejte, přejeme krásný den“ a údaje pro přihlášení nikde, prostě zmatek a po další komunikaci s bankou se dostavila ztráta důvěry. Nakonec jsem založil účet jinde.

 10. Souhlasím s předešlých komentářem. Aplikace na založení běžného účtu je naprosto příšerná. Po odpoledni stráveném nad ofocováním dokladů, kdy aplikace opakovaně činila komplikace a po telefonátech, kdy nám bylo řečeno, že prohlížeč mnozila firefox není podporován (přestože to nikde není psáno) a dále, že musïme 2 hodiny čekat, než původní údaje stornují, abychom mohli zkusit účet založit znovu… se účet začal tvářit, že je založen i se zaplacením symbolických 3 korun. Potvrdilo to i smlouvu! Abychom po víkendu, kdy bylo ticho po pěšině a opět jsme volali na informační linku zjistili, že se omlouvají, ale opět se stala nějaká chyba. Děkujeme, ale tady už účet ani omylem.

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*