Moneta Money Bank

Známá a rozhodně stabilní banka na našem trhu. Základem, který svým klientům nabídne, je určitě běžný účet. Ten může být určený nejenom fyzickým osobám, ale je vhodný také pro podnikatele. I ti mohou využívat několika výhod, které s ním souvisí. A to je nejenom vedení zdarma, ale i možnost bezplatných bezkontaktních nálepek, nebo možnosti jít výhodně i do mínusu. Samozřejmě vše doplňují další varianty, u kterých Moneta Money Bank dokonce klientům platí za využívání, a to i několika set korun ročně. Vše i s možností využívat klasických debetních karet, nebo nadstandardních výhod. Ty jsou určeny hlavně bonitní firemní klientele. Ta však může využít také výhodné investování svých prostředků s vyšší mírou samotného zhodnocení.

Úvěrové produkty

Kromě klasických produktů nabízí Moneta Money Bank samozřejmě i ty úvěrové. Primárně to jsou samozřejmě standardní půjčky, které nabídnou možnost rychlého a jednoduchého vyřízení. Mimo to banka umožní převést si i půjčky stávající a tak využít neméně výhodnou konsolidaci, tedy sloučení. Vše doplňují možnosti určené těm, kteří chtějí pořídit vlastní bydlení. Pro ně je určena hypotéka, v rámci které mohou stavbu postavit, koupit, nebo zrekonstruovat. Do tohoto segmentu ale patří i ta americká, s možností využití peněz na cokoliv. Úvěrové produkty poté doplňují i varianty, jako je leasing na auto, nebo kreditní karty. V tomto ohledu Moneta Money Bank skutečně dokáže nabídnout širokou škálu možností.

Online ovládání

I když má banka dostatek poboček a kontaktních míst, umožní klientům ovládat své účty a produkty na dálku. Nejenom prostřednictvím klasického internetového bankovnictví, ale i prostřednictvím mobilní aplikace. I to je jeden z důvodů, proč právě Moneta Money Bank dostává pravidelně ocenění v soutěži Zlatá koruna. Zde samotní klienti hodnotí právě služby a výhody, které banky nabídnou.

Moneta Money Bank poskytuje následující služby

Účty
– Běžný účet (Genius Bene+, Free and Flexi, Active, Silver, Gold)
– Studentský účet
– Dětský účet
– Kontokorent Flexikredit

Spoření
– Spořící účty (Gold, Genius 8, Stavební spoření, Doplňkové penzijní spoření)
– Termínované vklady (Jednorázový vklad, Dlouhodobý vklad, Revolvingový vklad)

Karty
– Kreditní karty (MoneyCard)
– Debetní karty (MasterCard, Maestro)

Půjčky
Express půjčka
– Konsolidace půjček

Hypotéky
– Úsporná hypotéka
– Hypotéka
– Refinancování hypoték
– Americká hypotéka
– Doplňkový úvěr
– Majetkové pojištění
– Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr

Auto
– Financování nových a ojetých vozů

Investování
– Podílové fondy
– Investiční životní pojištění

Máte zkušenosti s bankou Moneta Money Bank? Napište je do komentáře pod článkem a dejte ostatním vědět, zda služby této banky využít či nikoliv.

21 komentářů u „Moneta Money Bank“

 1. Moneta je nejhorší banka na zeměkouli, radši si vypíchnout oko než u nich mít účet. Pokud má někdo tu smůlu a má od Monety nějaký produkt tak doporučuji vše zrušit a utíkat co nejdál.

  Odpovědět
  • Mám stejný názor. Nesolidní jednání i s dlouhodobým klientem. Klidně Vám zruší účet, aniž byste se něčím provinili. Ještě jako perličku k tomu Vám to nikdo neoznámí. Jejich komunikace je na bodu mrazu. Všem doporučuji se vyhýbat obloukem nebo ihned přejít k jiné bance.

   Odpovědět
 2. S Monetou mám také špatně zkušenosti,měl jsem u nich úvěr a ty hrozný úroky asi jako provident,převedl jsem úvěr k Equa bank a naprostá spokojenost.Monetu už nechci vůbec vidět ani ty přiblý reklamy v tel.s tím kocourem,je to ubohost na dnešním trhu,bohužel.

  Odpovědět
 3. Mám s Monetou nedobrou zkušenost. Žádal jsem o půjčku ,která mi byla zamítnuta,budiž. Poté mi zavolá pracovník,já se ptám proč ,ať si zkontroluji zda nejsem někde v registru. Odpovídám že určitě ne a proč jsem tedy půjčku nedostal. To je interní a tajné odpoví pracovník . Přijde mi to jako nesolidní jednání vůči klientům. Vypíšete vše poctivě a bance nestojíte ani za odpověď v čem je problém. V jiných 2 bankách jsem půjčku bez problému dostal. Zřejmě Moneta vydělává dost, tak více slušnosti k zákazníkům není potřeba.

  Odpovědět
 4. Dejte si pozor při výběru z účtu v jakékoliv měně. Pokud vás například zláká nižší kurs valut a chcete si v Monetě valuty koupit přímo z účtu, nově vám zaúčtují poplatek 80 Kč ( i kdybyste kupovali 1 € nebo 1 HRK). Proto buď volit jinou směnárnu, nebo si potřebnou částku vybrat z bankomatu Monety a zakoupit hotově.

  Odpovědět
 5. Nejhorší banka co znám,neochotná úřednice,hlavně pokud si u této banky chcete zřídit účet,banka požaduje údaje typu jak bydlíte-zda ve svém či podnájmu,jak dlouho,kde a jak dlouho pracujete-název zaměstnavatele a kolik berete,prostě hnus,takže jsem účet neuzavřela,s tím že se mijejich dotazy nelíbí.

  Odpovědět
 6. Shtěl jsem si založit spořící účet Spořito ,online, bez návštěvy pobočky.Po naskenování dokladů přes mobilní aplikaci a přijetí e-mailu že účet je vytvořen, stačí přeposlat 3 kč a pak je čekat až se aktivuje,se ozvali že jeden z dokladů je nečitelný. Omylem jsem poslal e-mailem jiný obrázek, došla mi SMS že nelze dokončit aktivaci a po zavolání na hotline mi bylo sděleno že požadavek na vytvoření účtu byl stornován a nelze již doposlat doklad znovu.Jedině znovu projít celou registraci .Shrnuto -celé založení/nezaložení účtu online trvalo 4 dny

  Odpovědět
 7. Příšerná online aplikace na založení spořícího účtu Spoříto. Aktivace se nakonec povedla, ale na účet se nelze přihlásit. Přišl mi mail v kterém je napsáno, že přihlašovací údaje jsou v SMS. V SMS akorát omáčka typu „vítejte, přejeme krásný den“ a údaje pro přihlášení nikde, prostě zmatek a po další komunikaci s bankou se dostavila ztráta důvěry. Nakonec jsem založil účet jinde.

  Odpovědět
 8. Souhlasím s předešlých komentářem. Aplikace na založení běžného účtu je naprosto příšerná. Po odpoledni stráveném nad ofocováním dokladů, kdy aplikace opakovaně činila komplikace a po telefonátech, kdy nám bylo řečeno, že prohlížeč mnozila firefox není podporován (přestože to nikde není psáno) a dále, že musïme 2 hodiny čekat, než původní údaje stornují, abychom mohli zkusit účet založit znovu… se účet začal tvářit, že je založen i se zaplacením symbolických 3 korun. Potvrdilo to i smlouvu! Abychom po víkendu, kdy bylo ticho po pěšině a opět jsme volali na informační linku zjistili, že se omlouvají, ale opět se stala nějaká chyba. Děkujeme, ale tady už účet ani omylem.

  Odpovědět
 9. Tak to mam podobne,Sporici ucet–vse vyplneno,nafoceno a na konci jen stroze behem vteriny–zamitnuto 🙂 , tel na info.linku — nemuzem rici proc,interni zalezitost, stavte se na pobocce :-)) . Tak proste uz nemam zajem

  Odpovědět
 10. Též jsem zkoušela založit spořící účet SPOŘÍTO. Tak na 3. pokus se povedlo, říkám si sláva… Přidělili mi číslo účtu a kliente pošli 3 kč, dobrá tedy 3 kč odešly. Dle pokynů očekávám SMS, ale ta nikde. Druhý den tedy volám s dotazem na tel. číslo uvedené jako kontakt na dotazy. Vyčkám si „frontu“ než na mne dojde řada a pak mi je sděleno, že účet byl založen s technickou chybou, tudíž založen není. Tak tady to trochu nechápu, vše proběhlo v pořádku, přesto technická chyba, zvláštní… Pokud bych nevolala, tak jak bych se to dozvěděla, asi nijak.

  Odpovědět
 11. Moneta patří spíše k těm zastaralým bankám. Internetové rozhraní běžného účtu i účtu ke kreditní business kartě je pořádný chaos a navíc strašně pomalé načítání. POZOR!! U kreditky business, když ji potřebujete hned použít, ale máte schválně snížený limit z bezpečn. důvodů, tak když si limit navýšíte, musíte počkat 12 hodin, než kartou budete moci daný obnos zaplatit!! Nedoporučuji.

  Odpovědět
 12. Dobrý den, nápodobně! Pokusy o založení účtu selhávají po zaslání aktivačního poplatku na nový účet. Na infolince se vymlouvají na výpadek systému. Jen sbírají v dnešní době tolik ceněné informace – pro registraci je nutné nafotit svůj obličej a dále naskenovat dva doklady totožnosti. Co se s těmito informacemi dále děje je možné se jen domnívat. Moneta už opravdu NIKDY VÍCE!

  Odpovědět
 13. Chtěla jsem u Monety refinancovat hypotéku. Tři měsíce jsem sháněla veškeré doklady. Odhadní cenu banka podhodnotila minimálně o 1 milion. Jednání zvláštní, chtěli po mně, abych si vzala další úvěry a tím se dostala na částku, kterou jsou ochotni refinancovat. Další problém, že jsem samoživitelka, ačkoliv splácím již deset let a nikdy jsem se ani o jeden jediný den neopozdila.Nejdrive mně informovali, že jsem prošla bez problémů a ještě mi nabídli peníze navíc. Za tři dny bylo vše jinak. Po té mně lanarili, ať si vypůjčím peníze od otce dětí s tím, že mi nebude X let platit výživné. Naprosto neprofesionální přístup. Nyní vyhrožují, že si musím zaplatit odhadce, když nepřístoupím na jejich nabídku. Upřímně jsem jednáním znechucena. Pokud bych na jejich podmínky přistoupila byla bych na tom měsíčně o 8.000 hůře a nejspíše by mi dům banka sebrala o což jim zřejmě šlo. Za mně rozhodně nic nezačínat.

  Odpovědět
 14. Zakládal jsem účet Tom online, chvilku než jsem zvolil a nastavil správný mobilní přístroj (ne každý iPhone to totiž s Monetou dokáže). Nakonec jsem vše zdolal mobilem, ofotil doklady potvrdil, vytvořil účet už pak na PC, všechno ok, přišla mi smlouva emailem i děkovačka. Všechno v naprostém pořádku, stačilo už jen poslat 3 koruny z jiného účtu a počkat na rychlou aktivaci a přístup smart banky. Nic. První telefon na helpdesk 3. den, vše dorazilo v pořádku, stačí počkat, vydržte. Za další dny znovu, promiňte chyba. Za další dny znovu, zase bez efektu. Pak na pobočku, zase problém ani tam nedokázali ani smazat účet, ani udělat jiný. Pak vydržte 3-4 dny na jindy, zavoláme Vám. Nakonec z toho byly 3 týdny, že můžu jakou už konečně přijít si založit osobně ! nový účet na pobočku. Celou dobu zpětná vazba, že by někdo z helpdesku zavolal stav, nic nula, ani email. Nakonec jsem jim řekl, sorry, téhle bance svěřovat své peníze nebudu. Co když mi pak takto bloknou prachy a já se k nim měsíc nedostanu? PS: 21. století! I v roce 1988 mi to banka založila na pobočce na počkání, a to jsme tehdy nadávali!

  Odpovědět
 15. Mám stejný problém se založím účtu Tom.. Nafotil jsem OP a řidičák, nahrál video, opsal kód pro potvrzení jakési smlouvy, přeposlal si na účet 3 koruny.. poté mi přišla sms, že založit běžný účet přes telefon není možné.. i když jsem ho zakládal pouze přes aplikaci v telefonu. A když kouknu do aplikace, píše mi to: „Smart Banka byla odregistrována“. Když pak chci navštívit jejich stránky přes počítač, píše mi to: „Požadavek byl zablokován
  Váš požadavek byl z bezpečnostních důvodů zablokován.
  Kód chyby: F5-8723822922614585308“
  Doporučuju se vyhnout bance moneta obloukem.

  Odpovědět
 16. Chtěla jsem si na účet vložit anglické libry. Na pokladně začala pokladní třídit bankovky, které mi vezme a které ne. Bankovky jsou běžně použité, jak jinak, žádné poničené, nemohou být jako, že vyšly z tisku. Vytřídila polovinu, neshodly se ani s kolegyní, která vytřídila tři, které by nevzala. Ale s pokladní nebyla řeč. Nechápala jsem. Vzala jsem si bankovky zpět a zvažuji přechod k jiné bance.

  Odpovědět
 17. Opravdu nejhorší chování bankovního poradce, co jsem zažila. Kateřina Čmuchálková mi zařizovala úvěr, který byl schválen. Ovšem za hrozných podmínek. Tak jsem šla do KB, kde bych u půjčky 350k předplatila 51 000, kdežto u Monety by byl přeplatek 200k. takže jsem si úvěr rozmyslela a odstoupila od smlouvy. + paní Čmuchálková mi ještě řekla, že si úvěr musím nechat pojistit 438,- že pokud bych nepojistila, zvýší mi už tak dost vysoké RPSN. Ale že ho mohu za dva měsíce zase zrušit, že to pak vadit už nebude. (No, co si o tom myslet ) Když jsem novou smlouvu od KB přinesla do Monety, paní Čmuchálková byla značně rozladěná a smlouvou hodila o stůl, že tohle vážně nabídnout nemohou a že pokud si dobře vzpomíná, tak i první úvěr jsem splatila předčasně, takže ať nepočítám s tím, ze mi někdy v budoucnu ještě půjčí. No hrozná reakce. Jediné co jsem na to stihla říct je, že musí pochopit že pokud mám možnost přeplatit o 150 000 méně, že rozhodně nemohu jednat jinak. A že mi v jejím postupu vadilo i více věcí. No, jsem ráda, že už paní Čmuchálkovou nemusím vidět a na tu andělskou pobočku už nikdy jít.

  Odpovědět
 18. Od této banky se opravdu držte co nejdál. Dva marné pokusy založit účet online – zpočátku vše bez problémů, vč. posledního kroku tj. odeslání částky z jiného mého účtu. Přišla SMS s potvrzením o založení účtu. Přesto vždy druhý den přišla SMS o neúspěšném založení účtu. Na infolince to vyřešit neumí. A ještě jsem je musel upomínat o vrácení ověřovací částky. S bankou do této doby žádné zkušenosti a od teď už nikdy více.
  Na infolince neochota a nezájem cokoliv řešit. Zbytečně věnováno spoustu času a výsledek nula.

  Odpovědět

Napsat komentář