Slavia pojišťovna

Slavia pojišťovna rozhodně není žádným nováčkem na tuzemském pojišťovacím trhu. Je tomu právě naopak. Když bychom se podívali na to, jak dlouho tato pojišťovna působí, tak k jejímu vzniku došlo už v roce 1868. Dnes se jedná o jednu z předních pojišťoven v České republice, kterou vlastní mateřská společnost SPGroup. O růstu dané pojišťovny svědčí i zajímavý nárůst kapitálu, který proběhl v roce 2011 a následně i v roce 2013. Obojí se podepsalo na tom, že se výrazně zvýšila stabilita této pojišťovny.

Základem nabídky je občanské pojištění

To je kategorie, kterou daným názvem označuje i Slavia pojišťovna. Jedná se o kategorii pojistek, které jsou určené konkrétním občanům. Když bychom se měli podívat na základ nabídky, je v ní hlavní trojice, populární i u konkurenčních pojišťoven. A to:

Tím však možnosti nekončí. Celkem zajímavým segmentem je také pojištění občanské odpovědnosti, které se týká škod na majetku, stejně jako na zdraví. Pojišťovna Slavia je však unikátní i tím, že se specializuje i na cizince. Těm, kteří tu žijí delší dobu, dokáže nabídnout takzvané zdravotní pojištění cizinců, které je alternativou ke zdravotní pojistce, kterou mají automaticky všichni občané ČR.

Slavia pojišťovna se specializuje také na podnikatele

Nejsou to jenom soukromé osoby, kterým Slavia pojišťovna umožní sjednat si pojištění. Stejně tak umí potřebnou ochranu nabídnout i firmám a podnikatelům. Klasikou je v tomto směru pojištění odpovědnosti, pojištění majetku, nebo pojištění způsobilosti, včetně té finanční.

Jsou ale i varianty, které je možné označit i slovem unikátní. A to pojištění, které mohou využívat členové managementu a také zastupitelé firem. Dalším, a to ještě větším unikátem, je pojištění EET. Jelikož rizika s ním spojená jsou vcelku velká, může Slavia pojišťovna nabídnout určitou formu pojistné ochrany v případě problémů.

Online sjednání je se slevou

Klasických poboček má Slavia pojišťovna celkem 14 a jsou rozesety po celém území České republiky. Kromě těchto provozů nabídne i více než dalších 80 kontaktních míst, kde je možné produkty poptat a také sjednat.

Stejně jako řada jiných velkých pojišťoven, i Slavia pojišťovna se chce primárně soustředit na to, aby nabídla možnost online sjednání většiny produktů, kde není nutný osobní kontakt. Tuto cestu dokonce sama promuje, jelikož nabízí finanční zvýhodnění tomu, kdo si smlouvu takto sjedná. Kromě této výhody nelze zapomenout i na ty standardní, jako je:

 • Jednoduchost a rychlost sjednání
 • Sjednání odkudkoliv
 • Sestavení pojistky dle představ pojišťované osoby

Nahlášení škody je stále jednodušší

Nejenom, že Slavia pojišťovna nabídne výhody novým, tedy budoucím klientům. S novinkami přichází i pro klienty stávající. Ty mohou využít možnost online plateb svých smluv, díky čemuž jim postačí jenom platební karta a peníze jsou na účtu pojišťovny za pár minut.

Dalším plusem je i jednoduchost nahlášení pojistné události. Sice je stále k dispozici možnost písemného, nebo telefonického nahlášení, které jsou doplněny praktickým online formulářem. Z něho stačí vybrat typ pojistky a dále uvést vše potřebné. Aby nic nechybělo, je k dispozici i seznam podkladů, které je vhodné při hlášení pojistné události přidat.

Nejenom tabulkové pojistky

Slavia pojišťovna se chlubí i tím, že kromě standardní nabídky pojistek je schopna i individuálního přístupu ke klientovi. Tím lze nejenom sestavit pojištění doslova na míru, ale lze tím i výraznou měrou snížit případná rizika. Tyto věci však už musí být řešeny výhradně na pobočkách, jelikož internetové sjednání umožní pouze úpravu základní charakteristiky.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností Slavia pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

6 komentářů u „Slavia pojišťovna“

 1. Dobrý den vážení přátelé a nespokojení s touto pojišťovnou. Já, se musím rovněž připojit s negativní zkušeností s tímto pojistitelem a rovně i se slavnou epojišťovnou. Když potřebujete pojistit,tak se mohou obě organizace přetrhnout,ale pokud podávate výpověď z pojistné smlouvy,tak toje velký problém. Na svých stránkách mají uvedeny kontakty,ale bohužel ani po 10 dnech žádná reakce,že výpověď přijali a nebo aby jste dodal chybějicí podklady.Ještě při výpovědi chtějí od vás Zelenou kartu !! Což dnes skoro žádná pojišťovna nevyžaduje! Zkrátka tuto pojišťovnu obejděte !!!

  Odpovědět
 2. Bohužel je to spolek zloděju. Komunikují jen přes email a pořád chtějí něco nového a věci na které ani nemají nárok. Připojištění na střet se zvěří na 100000 kč mi při škodě 60000 kč poslali 18000 kč, že zbytek musím doložit , že servis použil ty a ty díly neslýchané. Bude to muset řešit právník. Doporučuji všichni pryč než se Vám opravdu něco stane.

  Odpovědět
 3. Naprostá tragédie. Už více než měsíc čekáme na vrácení peněz za stornované zdravotní pojištění pro cizince, které se ukázalo jako neplatné, neboť nám „zapomněli“ sdělit, že je potřeba lékařská prohlídka. Pokud potřebujete pojistit kvůli žádosti o vízum, obraťte se na VZP, kde vše funguje normálně.

  Odpovědět
 4. Nikdy tuhle Slavii. Platit za Opel Corsa 1,2 4500kc. Kdybych jezdila tankem,tak i ten bude levnejsi………vsude jinde. Jen banda vydriduchu………..

  Odpovědět
 5. nikdy více dopisovani o vraceni pojistky dokladat stale neco a ve finale nic nepošlou doporucují všem kdo nic nebude chtít zpatky

  Odpovědět

Napsat komentář