Slavia pojišťovna

Slavia pojišťovna rozhodně není žádným nováčkem na tuzemském pojišťovacím trhu. Je tomu právě naopak. Když bychom se podívali na to, jak dlouho tato pojišťovna působí, tak k jejímu vzniku došlo už v roce 1868. Dnes se jedná o jednu z předních pojišťoven v České republice, kterou vlastní mateřská společnost SPGroup. O růstu dané pojišťovny svědčí i zajímavý nárůst kapitálu, který proběhl v roce 2011 a následně i v roce 2013. Obojí se podepsalo na tom, že se výrazně zvýšila stabilita této pojišťovny.

Základem nabídky je občanské pojištění

To je kategorie, kterou daným názvem označuje i Slavia pojišťovna. Jedná se o kategorii pojistek, které jsou určené konkrétním občanům. Když bychom se měli podívat na základ nabídky, je v ní hlavní trojice, populární i u konkurenčních pojišťoven. A to:

Tím však možnosti nekončí. Celkem zajímavým segmentem je také pojištění občanské odpovědnosti, které se týká škod na majetku, stejně jako na zdraví. Pojišťovna Slavia je však unikátní i tím, že se specializuje i na cizince. Těm, kteří tu žijí delší dobu, dokáže nabídnout takzvané zdravotní pojištění cizinců, které je alternativou ke zdravotní pojistce, kterou mají automaticky všichni občané ČR.

Slavia pojišťovna se specializuje také na podnikatele

Nejsou to jenom soukromé osoby, kterým Slavia pojišťovna umožní sjednat si pojištění. Stejně tak umí potřebnou ochranu nabídnout i firmám a podnikatelům. Klasikou je v tomto směru pojištění odpovědnosti, pojištění majetku, nebo pojištění způsobilosti, včetně té finanční.

Jsou ale i varianty, které je možné označit i slovem unikátní. A to pojištění, které mohou využívat členové managementu a také zastupitelé firem. Dalším, a to ještě větším unikátem, je pojištění EET. Jelikož rizika s ním spojená jsou vcelku velká, může Slavia pojišťovna nabídnout určitou formu pojistné ochrany v případě problémů.

Online sjednání je se slevou

Klasických poboček má Slavia pojišťovna celkem 14 a jsou rozesety po celém území České republiky. Kromě těchto provozů nabídne i více než dalších 80 kontaktních míst, kde je možné produkty poptat a také sjednat.

Stejně jako řada jiných velkých pojišťoven, i Slavia pojišťovna se chce primárně soustředit na to, aby nabídla možnost online sjednání většiny produktů, kde není nutný osobní kontakt. Tuto cestu dokonce sama promuje, jelikož nabízí finanční zvýhodnění tomu, kdo si smlouvu takto sjedná. Kromě této výhody nelze zapomenout i na ty standardní, jako je:

  • Jednoduchost a rychlost sjednání
  • Sjednání odkudkoliv
  • Sestavení pojistky dle představ pojišťované osoby

Nahlášení škody je stále jednodušší

Nejenom, že Slavia pojišťovna nabídne výhody novým, tedy budoucím klientům. S novinkami přichází i pro klienty stávající. Ty mohou využít možnost online plateb svých smluv, díky čemuž jim postačí jenom platební karta a peníze jsou na účtu pojišťovny za pár minut.

Dalším plusem je i jednoduchost nahlášení pojistné události. Sice je stále k dispozici možnost písemného, nebo telefonického nahlášení, které jsou doplněny praktickým online formulářem. Z něho stačí vybrat typ pojistky a dále uvést vše potřebné. Aby nic nechybělo, je k dispozici i seznam podkladů, které je vhodné při hlášení pojistné události přidat.

Nejenom tabulkové pojistky

Slavia pojišťovna se chlubí i tím, že kromě standardní nabídky pojistek je schopna i individuálního přístupu ke klientovi. Tím lze nejenom sestavit pojištění doslova na míru, ale lze tím i výraznou měrou snížit případná rizika. Tyto věci však už musí být řešeny výhradně na pobočkách, jelikož internetové sjednání umožní pouze úpravu základní charakteristiky.

Máte zkušenosti se společností Slavia pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

3 4 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Černoch Pavel

28.9.23 mi byla způsobena škoda na vozidle. Dodnes 20.3.24 stále neproplaceno. Pojišťovna moc nekomunikuje.Když tam zavoláte,pořád se na něco vymlouvají a přitom jsem si sám musel zjistit z dopravního inspektorátu,že v únoru to bylo uzavřené. Asi to budu muset řešit právní cestou.

Alena Trojanová

Chtěla bych upozornit,že paní ředitelka pojišťovny Slavie paní Michaela Svobodová má klienty této banky za neschopné a nevzdělané ubožáky. V jejím dopise stojí, že mi zvyšují pojistku oproti loňskému roku neo zcela zanedbatelnou částku, zdaleka nedosahující letošní inflace. Tak v roce 2023 jsem platila 2099Kč letos mi pojištění vypočítali na 2674Kč. rozdíl činí 575Kč. inflace v lednu 2024 byla necelých 5 procent což by zvyšovalo moji letošní pojistku o 5 procent z 2099Kč, což je104,50Kč. Ale já budu platit více než 5krát více. Je fajn vědět, že na vedoucích pozicích pojišťovny Slavia jsou tací odborníci…je mi z toho zle…..

Vít Fuxa

Tak koukám že je to tu jak reklama na pojišťovnu Slavia,já mám zkušenost takovou že po dodání veškerých podkladů ke škodě pojišťovna mlčí nekomunikuje je to deset měsíců bohužel to budu muset řešit soudní cestou.Tak přátelé vřele nedoporučuju

Lukáš Potoček

Dobrý den,

jsem u Slavie pojištěný několik let a bez problémů vždy vše plnili a poradili.

Teď mám nabídku od konkurenčního Directu asi o 200 Kč levněji a nevím, zda to vzít. S Dírectem nemám zkušenosti, se Slávií vždy spokojenost a nerad bych riskoval kvůli dvěma stovkám..

Máte někdo s Directem zkušenosti? Kamarád na ně nadával, někdo je zas chválí..

Díky za názor.

Petr Knůže

U pojišťovny jsem pojištěn se svými třemi auty a letos přecházím i s domem. Jelikož u auta nebyl nikdy problém, rozhodl jsem se přejít i s domem jelikož cena je poloviční oproti současné pojišťovně. Měl jsem řadu pojistných událostí a vždy bylo vše vyřešeno k mé spokojenosti.

Petra Kopalová

Dobrý den, já si nechala plnit sklo z připojištění, když mi do něj vletěl kamínek od náklaďáku. Auto jsem dala do autoskel, které měli zasmluvněné, sklo vyměnili druhý den, pač tam měli větší frontu aut. Auto jsem si vyzvedla a nic více jsem neřešila. Všechno si pak domluvili oni s pojišťovnou.

Zdenda Rákos

Ahoj,

po zkušenostech u jiných nejmenovaných pojišťoven jsem se Slavii víceméně spokojen. Letos jsem si nechal pojistit i byt a musím říct, že jsou nejlevnější na trhu.
Uvidíme jak to bude až se něco stane. Ale jak říkám, po předchozích zkušenostech s ostatními pojišťovnami se toho nebojím.

Miroslav Zounar

Mám u pojišťovny pojištěný dům a dvě auta, pojistky jsem zřizoval před cca 3 lety. Nakonec kvůli ceně jsem pojištění uzavřel i když nebyli moc zrovna dobré recenze, ale ty se našli skoro na každou pojišťovnu. Tento rok jsem řešil dvě pojistné události jak na dům tak auto a vše proběhlo skvěle. Sice bylo potřeba dodat dost podkladů( což předpokládám je u každé pojišťovny) peníze s pojistky na dům byli na účtu za 22 dnů. Můžu jen doporučit.

Mirka Koudová

Dobrý den,
já mám u Slavie už několik let dva vozy a doposud vše bez problémů. Letos jsme tam přidali i náš dům. Skvělé je, že se téměř vše dá vyřešit přes telefon a jak na auta, tak na majetek jsme dostali skvělou cenu.

Ludmila Vokurková

Zdravím,

u Slavie jsem již od roku 2016 a vždy vše proběhlo v naprostém pořádku.
Vždy když se mi zdraží pojistka, tak zavolám pánovi s kterým jsem jí uzavírala a vždy mi rád pomůže, abych se dostala na lepší cenu. Vše trvá max. do 10 minut (pokud si nechci povídat) 🙂

Tedy, můžu jen doporučit.

Jan Vacků

Dobrý den,
můj otec i já máme u Slávie pojištěná auta a také zatím v pohodě. Já u nich mám dvě auta a motorku a zatím plnili v pohodě. Když manželka nabourala jednoho pána u obchoďáku, dostal peníze asi za měsíc a půl. Já jednou čekal 2,5 měsíce na peníze od Uniqy..

TomasD78

Dobrý den, já se musím slavie zastat. Mám u nich 3 auta a včechno to vyšlo o dost levněji než u jiných pojištoven. A co se týče plnění, tak jsme s nima řešil už jednu havárku a vše bylo do neceleých dvou měsíců vyřešeno. Takže za mě ano.

CharlieOne

Zdravím všechny, kdo je ochoten se podělit o své zkušenosti. Hledám novou pojišťovnu na povinné pojištění vozidla a díky vašim příspěvkům mám jasno. Tuto pojišťovnu NIKDY!!!!

Laaa

Dobý den. Díky lžím paní ze zákaznického servisu jsem přišel o více než 4000 Kč. Navíc si zažádali mj. o informace, které jim ani nepřísluší. U této pojišťovny jsem měl povinné ručení. NEDOPORUČUJI.

Mirka

To je opravdu hrozné hodnocení,zrovna se chystám navýšit pojistku na dům a čtu takové recenze . Zatím jsme měli jen jednu škodní událost a nebyla velká a musím říci že ji vyřídili velmi rychle a bez problémů.

Bohumil

Dobrý den všem, bohužel i já se musím připojit s negativní reakcí na tuto pseudo pojišťovnu. Po totálním výplachu našeho domu, kdy nám sklepem a garáží protekla menší řeka, která zanechala nánosy bahna a všeho možného a poničila vše co se dalo, se nám podařilo po téměř více než týdnu, zaslání asi 50ti fotek a pěti urgencí dostat na náš dům likvidátora této pojišťovny. Nastalo opět další focení, popisování a dokládání všeho zničeného včetně elektro nářadí ještě obaleného bahnem. Nejvíce mne dostal dotaz “ a myslíte, že už se to nedá opravit “
S ujištěním, že do 24hodin máme na emailu vyhotovenou zprávu po dvou hodinách zjišťování odešel. Dnes už je to devátý den po jeho návštěvě a zpráva i po pěti telefonických urgencí na klientskou linku pojišťovny ( pan likvidátor nebere telefony a ani nezavolá zpět na zmeškaný hovor ) nikde.
Toto je skutečně nejhorší pojišťovna v této zemi. Doporučuji všem, aby se jí vyhnuli velkým obloukem

Jan Hrubeš

Mám velmi negativní zkušenost s pojišťovnou Slavia. Zákaznický servis a obecně jednání je na téměř na úrovni totality a s ostatními pojišťovny u nás se styl jednání nedá srovnat. Pojišťovna hraje na strunu ryze české pojišťovny, ale bohužel se jedná o ostudu českého pojišťovnického trhu. Doporučuji se pojišťovně Slavie obloukem vyhnout.

Nadja Werner

Děkuji, velmi jste mě pomohl, právě se chystám uzavřít smlouvu.
Pročítala jsem všechny recenze, ani jedna pozitivní, tak rozhodnuto.
Přeji hezký den, Nadja W.

Petr

nikdy více dopisovani o vraceni pojistky dokladat stale neco a ve finale nic nepošlou doporucují všem kdo nic nebude chtít zpatky

mea

Nikdy tuhle Slavii. Platit za Opel Corsa 1,2 4500kc. Kdybych jezdila tankem,tak i ten bude levnejsi………vsude jinde. Jen banda vydriduchu………..

Thea

Naprostá tragédie. Už více než měsíc čekáme na vrácení peněz za stornované zdravotní pojištění pro cizince, které se ukázalo jako neplatné, neboť nám „zapomněli“ sdělit, že je potřeba lékařská prohlídka. Pokud potřebujete pojistit kvůli žádosti o vízum, obraťte se na VZP, kde vše funguje normálně.

václav

Bohužel je to spolek zloděju. Komunikují jen přes email a pořád chtějí něco nového a věci na které ani nemají nárok. Připojištění na střet se zvěří na 100000 kč mi při škodě 60000 kč poslali 18000 kč, že zbytek musím doložit , že servis použil ty a ty díly neslýchané. Bude to muset řešit právník. Doporučuji všichni pryč než se Vám opravdu něco stane.

Ilona

Podvodnici.neuhradili ani material. ihned ukoncim smlouvu.

23
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex