UniCredit Bank

Jedna ze stálých a poměrně známých bank na našem území. Přesně to je UniCredit Bank, která zaměřuje své služby nejenom na klientelu z řad běžných občanů, ale i na klientelu z řad drobných živnostníků, malých firem, velkých firem, veřejného sektoru, ale i na oblast privátního bankovnictví. To vše Samozřejmě vede k tomu, že UniCredit Bank nabídne své služby skutečně pro každého. A to hlavně s jistotou profesionality, dobré dostupnosti díky široké škále poboček, ale také díky různým bonusovým akcím, které mohou klienti získat při splnění jednoduchých podmínek.

Klasická správa financí

Tím hlavním a stěžejním produktem, který UniCredit Bank nabídne, je samozřejmě klasický bankovní účet, nazývaný jako konto. Zde platí především to, že při dostatečných obratech je možné mít vedení daného účtu až 10 let zcela zdarma. Samozřejmě součástí účtu jsou i platební karty, nebo veškerý servis spojený se správou prostřednictvím internetu. O něco lépe na tom jsou podnikatelé, kteří u svých kont mohou využívat třeba i zvýhodněné služby spojené se zasíláním peněz do zahraničí, nebo výhody spojené s vedení. Čím větší firma a čím větší obraty, tím více výhod UniCredit Bank logicky nabídne, a to včetně možnosti využívat oblíbené korporátní bankovnictví.

Úvěrové produkty

I zde začneme možnostmi, které jsou určené pro běžné občany. Zde hraje hlavní roli samozřejmě jak klasická půjčka, tak i možnosti spojené s nabídkou kreditních karet. Běžní občané ale mohou využít služby spojené s financováním svého bydlení, kam se logicky řadí především hypotéka. Vše doplňují možnosti refinancování. UniCredit Bank ale nabídne úvěrové produkty také firmám, a to v souvislosti s rozvojem svého podnikání, nebo v souvislosti s rozvojem svých projektů, což souvisí s veřejným sektorem. V této oblasti tak nejsou k dispozici jenom standardní peníze, ale UniCredit Bank nabízí také rozsáhlé poradenství, které je spojené právě s tím, jak na potřebné peníze dosáhnout či jak financovat i pomoci různých grantů.

Máte zkušenosti se společností UniCredit Bank? Podělte se o ně s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

18 komentářů u „UniCredit Bank“

 1. Neuvěřitelně špatné zkušenosti,hrubé jednání,nekomunikativnost,ale i chybami se člověk učí.Jednoznačně nedoporučuji.Radek.

  Odpovědět
 2. vedení učtu 199 Kč/měs, a to mi tam chodí víc než 25 tis, reakce při reklamaci – že si mohou dělat co chtěj a jsem hlupák, že nejdu jinam.

  Odpovědět
 3. Mobilni bankovnictvi je jedno z nejhorsich na trhu, blokace, ruseni tokenu na prihlaseni spatnym upgradem a neustalym volanim o dalsi token. Od revoluce jsem nevidel horsi bankovnictvi a to jsem myslel ze CSOB nikdo neprekona. Unicredit hrave. Jakmile mi skoncii hypo smlouva, tak utikam kam nejdal mohu. A uz nikdy vice.

  Odpovědět
 4. Jsem klientem Unicredit Bank (UCB) už 3 roky, mám u nich hypotéku i běžný účet. Do teď bylo vše v pořádku. Založil jsem si ale spořící účet u Creditas a všechny peníze převedl na tento nový účet (více peněz). A banka UCB se mi „odměnila“. Odstřihla mě od internetového bankovnictví, prý má IP adresa posílá spamy a skenuje cosi (nemám to zapotřebí, jsem stavební inženýr…). Volal jsem jim a prý s tím nic neudělají. A když jsem se ptal, kde si na ně můžu stěžovat, tak prý na jejich stížnostech :-). Na internetu jsem si ale našel, že je dobré kontaktovat ČNB a případně i Finančního arbitra. Napsal jsem na ČNB a po týdnu mi internetové bankovnictví zase šlo. Odejít od nich zatím nemůžu, mám u nich hypotéku ještě necelé 2 roky a tím jsem vázán, že musím mít u nich i běžný účet. Po zaplacení hypotéky ale od nich hodně rychle mizím. Toť moje zkušenost s UCB.

  Odpovědět
 5. Nejsem nikterak náročný uživatel, ale co tato banka dokáže, respektive nedokáže,to nemá obdoby.
  Ano, zabezpečení účtu pomocí ověřovacího kódu, výběr z bankomatu po celém světě zdarma, to je opravdu jediné plus této banky.
  Cokoliv chcete zařídit navíc? To si tedy počkáte. Zablokovali nám s manželem účet, protože měli problém s tím, že nám dvakrát strhli omylem platbu. Ani nezavolali, nenapsali. Dovolat se na infolinku je skoro nemožné. Já jsem velice tolerantní člověk, ale tohle ne.
  Bohužel jsme po těchto nemilých zkušenostech banku opustili. Škoda.

  Odpovědět
 6. Kvůli prodeji bytu si kupující zažádali o hypotéku u UCB.Po půlročním jednání a nesmyslných požadavcích došlo ke schválení půjčky s požadavkem úpravy kupní smlouvy a po vyhovění jejich požadavku vše smetli ze stolu.Důvod uvedli opožděnou platbu před deseti lety.Toto si měli zkontrolovat hned na začátku a ne na konci.Obrovská nehoráznost a věřím,že na to banka doplatí.

  Odpovědět
 7. Se divíte, když je druhý den včera v osm ráno mi byli zaslaný na monetu peníze a já je neeviduji 😂 jako co to doprcic je?

  Odpovědět
  • Předpotopní nepřehledná mobilni aplikace, nelze zrušit ani změnit napr. trvalý příkaz, s každou pitomostí musíte na pobočku. Online banking polofunkcční, musíte mít stolní pc mebo notebook, přes smartphone osekané, takže zase do banky. A ten způsob přihlašování do onlinebankingu – šíleně, pamatovat si uživatelské jméno, kterým je bankou dané číslo, které nejde změnit? Nebýt hypotéky, tak uz jsem jinde. Na účet mu chodu jen mzda, od které odectu splátku a peníze si přeposílám okamžitě do jiné banky. Po fixaci si převedu i hypotéku, i kdybych to nebylo výhodné, tragédie.

   Odpovědět
 8. Byla jsem klient teto banky vice nez 20 let, za doby, kdy to jeste byla Zivnostenska banka. Nebudu mluvit o neprehlednosti jejich online banking, kvuli ktere bylo mozno prepnout i na starsi verzi bankovnictvi, takto to bezi jiz nekolik let, nebot vetsina klientu opravdu bojovala s novou verzi..
  Nedavno se stala takova vec,k memu bankovnictvi mel pristup i muj pritel, po rozchodu jsem osobne v bance tento pristup zablokovala a jake bylo prekvapeni po nekolika mesicich si dotycny naprosto bez problemu vybral temer 40000. V bance se prislo na to, ze dotycny pracovnik vyplnil spatne formular a ucet zablokovan nikdy nebyl…zadna omluva ze strany banky, nic takoveho.
  Po nabyti vetsi castky penez, ktere jsem chtela zainvestovat po navsteve banky jsem odchazela zklamana, zadny zajem, navrhli termin setkani s poradcem za 14 dni…vazne smutne. V jine bance naprosto jiny pristup, premiova karta, multimenovy ucet, vse zdarma, prijemne jednani, okamzite prideleny osobni bankovni poradce..
  Kdyz jsem v Unicredit vyplnovala formular na ukonceni smlouvy, byla tam kolonka duvod, proc od banky odchazite? Pani na prepazce rekla,ze to vyplnovat nemusim, i kdyz jsem chtela, o to preci jde, aby zlepsili servis na zaklade pripominek..no nevadi, uz jsem pryc, po 23 letech, zadna skoda.
  Martina Majerova

  Odpovědět
 9. Při jednání s mou bankou jsme zjistili, že jsem veden v registru nejméně 2 roky s dluhem 41,65 CZK.Měl jsem bohužel od Unicredit kreditní kartu, kterou jsem zrušil před cca 2ma roky. Nevím kde se ten dluh vzal ani nechápu jak mi mohli dát papíry o zrušení karty, pokud je tam dluh cca 38CZK, nyní 41,65CZK. Navíc kreditka je u nich a je stále aktivní, kdybychom na to náhodou nepřišli, tak by mi asi neustále přičítali úroky.Po mém dotazu jsem byl vyzván k návštěvě pobočky, tak jsem zvědav.

  Odpovědět
 10. Neuvěřitelně špatné zkušenosti, arogantní jednání, nekomunikativnost, neznalost pracovníků, pracovníci banky klientovi lžou. Rychle pryč od nich.

  Odpovědět
 11. O UCB bych už neopřela ani kolo. Kvůli nezkušené bankéřce (čti slepici – nechci být vulgární, ale jinak to nejde), která se spíš než o naši hypotéku starala o své nehty, nový účes a značkovou kabelku, nám byla u UCB 2x zamítnuta hypotéka. Napoprvé jsme ji pak dostali u ČSOB a s lepším úrokem. U UCB jsme zbytečně vyhodili peníze za odhad, celý proces schvalování trval díky neschopnosti bankéřky 3 měsíce, nedokázala před schvalovatelem obhájit naši jednoduchou situaci a nakonec jsme se dozvěděli, že hypotéku neschválili proto, že paní po nás zapomněla chtít doložit vlastní zdroje a když jsme řekli, že ano, že pošleme výpisy z účtů, tak by se prý musela podávat nová (už třetí!) žádost. Začali jsme potom řešit situaci s hypotečním poradcem, který nechápal a jen potvrdil, že s UCB nemá dobré zkušenosti.

  Odpovědět
 12. Unicredit je nejhorší banka, co jsem kdy měla – divím se, že takový arogantní dinosaurus v dnešní době ještě přežije. Cokoliv je třeba řešit, vyžadují osobní návštěvu (dokonce i v této rizikové době mi odmítli mailem odpovědět na jednoduchou věc – poplatek za úkon a jaký formulář použít) a že si mám sjednat schůzku na pobočce. Tam mě posledně nechaly 2 dámy čekat 18 minut, i když jsem byla objednaná na čas, a během této doby jsem poslouchala, jak si vypráví o svých dětech. Když se následně jedna uráčila mě vzít na vědomí, byla tak arogantní, že bych ji od hodiny vyhodila, být její šéf. Tuto banku už nikdy!

  Odpovědět
 13. Špatná zkušenost s přístupem Unicredit bank ke klientovi – tedy ke mě.
  Unicredit bank mi zaslala SMS s požadavkem na aktualizace osobních údajů. Požadavek podpořen citací zákona. Při návštěvě banky jsem předložil všechny nutné doklady. Po měsíci mi volá zástupce banky (tel. číslo ověřeno) a domáhá se telefonického ověření, prý nemá ověřeno v systému. Tento telefonát byl záminka, jak ze mě vymámit oblast, ve které pracuji.
  Předkládám k uvážení – vedoucí pobočky v Třebíči osobně ověřila moje osobní údaje, ihned je zadávala do počítače. Banka následně přichází se lživým tvrzením a domáhá se dalších informací se slovy … ale ten dotazník budete muset vyplnit.
  Tato podivnost není jediná moje negativní zkušenost, je toho druhu, že však tak nechutná, že jsem se o ni rozhodl podělit.
  Ještě jistou dobu musím být klientem této banky, ale hned jak to bude možné ukončím s unicredit bank veškeré kontakty.
  Vážně někdo z Vás chce uzavřít smlouvu s někým kdo buď nepečlivě vede Vaše osobní údaje, nebo Vás manipuluje lživou informací?

  Odpovědět
 14. UniCredit Bank je katastrofou na poli financí. Hlava 22 poskytovala mnohem víc logiky, než procesy, kterými se jakoby UCB řídí a zaměstnanci jednají vůči klientovi.
  Jeden příklad za vše. 25. 02. 2020 jsem osobně zašel na pobočku rušit veškeré účty, pod 30 minutách pobíhání několika zaměstnanců, jsem donutil nějakou bankéřku, aby mi vystavila doklad, že veškeré účty jsou zrušeny. Poskytl jsem číslo účtu, kdyby byl přebytek nebo došlo něco na zrušený účet nečekaně.
  Sama by to neudělala, prý vše je nastaveno automaticky. Prdlajs. Ani kartu nechtěla, když jsem jí donutil převzít, zjistil jsem, že přestane fungovat 14 dnů před zaniknutím BÚ, pracovník banky to nevěděl, také nikdo, opakuji nikdo nevěděl jak je to s poplatkem, pokud ruším účet na který už nebudou zasílány finance.
  Zodpovězeno po 30 dnech přes reklamaci způsobem jako kdybych já byl zaměstnanec banky a nějaká kráva mě zaučovala.
  No ta teď to nejlepší. Po měsíci mě SMS banka vyzývá, abych došel osobně na pobočku ověřit mou totožnost. Řešeno reklamací, jestli jsem vypověděl služby, totožnost musela být ověřena.
  Po dvou týdnech další SMS abych šel na pobočku, že prý nezrušili všechny účty, opět reklamace se zasláním kopie dokladu, kde byly rušeny všechny účty, s tím, že nejsem odpovědný za průsery pracovníků banky.
  Pod dalším měsíci SMS, že prý mám přeplatek od pojišťovny, ať zavolám na 840140014 a nahlásím, kam mi mají peníze poslat.
  Opět reklamace a posílám sken dokumentů, kde je účet uveden s dotazem, co za debili v UCB pracuje, jestli neumí číst a používat vlastní dokumenty.
  Mezitím volám na ono poskytnuté číslo a ejhle blbka mě posílá na pobočku. SMS z UCB tvrdí něco jiného a všechna data už banka má, akorát je někdo tupej a línej. Na reklamace odpovídají, nemůžeme pomoci, kontaktujte banku. Když ale nejsem klient, ale banka mi dluží, není snazší podnět k Finančnímu arbitrovi? Můj právník se už těší, jak si na tomhle bordelu smlsne, máte někdo podobnou zkušenost?

  Odpovědět
 15. Hypotéku jsme řešili asi 4 měsíce, dvě zamítnutí díky neschopné bankéřce, odhadce měsíc nereagoval, lhal, že nedostal náš projekt a nakonec ho nadhodnotil o 400 tisíc. Za odhad chtějí 6 000,- s tím, že vám peníze vrátí, když hypotéku dostanete a slibují, že ji určitě dostanete. U ČSOB jsme dostali poté hypotéku do dvou týdnu s ještě lepším úrokem. Pár měsíců po zamítnutí hypotéky se ozvali z Unicreditu, že dlužíme poplatky za vedení účtu. Zjistili jsme, že nám slečna bankéřka založila účty, které se měly v případě zamítnutí hypotéky zrušit a zapomněla na to. Unicredit se sice omluvil, ale máme to teď v registrech. V Unicreditu je tříměsíční lhůta na zrušení podnikatelského kontokorentu nebo vám ho zruší ihned za 5 000,- (!) Unicredit už nikdy, nejhorší je neschopnost zaměstnanců.

  Odpovědět
 16. Celé skupině Unicredit se vyhnout obloukem. Je to nejhorší banka v zemi, s katastrofálním zkostnatělým přístupem. Jdou od desíti k pěti, lidi od nich utíkají jinam. Protože jsou s hospodařením v hajzlu, rozesílají lidem vyděračské dopisy, jak mají platit splátky v době Corony s předstihem, aby je nedali do registru. V době, kdy by měli všichni nabízet odklady se Unicredit chová jak loupežník, který vyhrožuje a vydírá.

  Odpovědět

Napsat komentář