Rentiero

Možnosti zhodnocení finančních prostředků jsou celkem rozmanité. A stále se mohou objevovat nové, což ukazuje projekt s názvem Rentiero. Stejnojmenná společnost je sice celkem nová, ale její plány nejsou nijak malé. A to mimo jiné i proto, že lidé podílející se na této novince mají celkem bohatou podnikatelskou historii.

Společnost Rentiero se specializuje na možnosti investice do nemovitostí. Nikoliv tím způsobem, že by investovala sama, ale tak, že nabídne možnost investovat lidem i firmám. Mezi hlavní přednosti této formy patří primárně:

  • Diverzifikace
  • Zajištění
  • Likvidita

Rentiero nabídne investice do nemovitostí i pro menší investory

Koupit dům, byt, nebo komerční prostor je pro mnoho lidí cesta zcela nedostupná. Rentiero však nabízí možnost koupit si v dané nemovitosti jenom určitý podíl. A to v závislosti na celkové ceně a také na výši investovaných peněz. Jde o zajímavý koncept, který staví na stále populárnějším P2P segmentu. Zatímco v půjčkách se lidé skládají na poskytnutí úvěru, zde dohromady zakoupí nemovitost, na které následně vydělávají.

Dvě možnosti zhodnocení

Rentiero je unikátní také v tom, že dokáže klientům nabídnout hned dvojici možného zhodnocení. Zakoupená nemovitost je pronajímána, z čehož může plynout příjem v rozmezí 3 – 5 procent ročně. O takové hodnotě mluví samotná společnost. Kromě toho je možné dosáhnout i na případné zhodnocení spojené s prodejem nemovitosti. Podle informací ze společnosti se může dané zhodnocení pohybovat v rozmezí 3,5 – 16,38 procenta. I zde jde samozřejmě o orientační čísla, která vycházejí hlavně z historických statistik, s ohledem na vývoj cen nemovitostí.

Pro malé i velké investory

Že je Rentiero platformou pro velké i malé investory potvrzuje fakt, že k investicím není nutné vlastnit žádné horentní sumy. Nejmenší investice, která je k dispozici, je ve výši jednoho tisíce korun českých. Samozřejmostí je, že maximální výše výrazně stoupá a tak jde o platformu, která je vhodné i pro velké investory. Na možnostech investic je zajímavé i to, že je možná jejich realizace jak na primárním, tak i na sekundárním trhu. Na primárním se objevují nové nemovitosti k investici, zatímco na sekundárním je možné koupit něčí podíl, pokud ho prodává.

Pro investory jenom ve finanční rovině

Projekt Rentiero je založen na tom, že investoři jsou do celého fungování zapojeni jenom po finanční stránce. To znamená, že zainvestováním končí jeho starost a následně už hledí jenom na zhodnocení. O vše ostatní se stará provozovatel platformy, tedy firma Rentiero. Jde například o:

  • Hledání vhodných nájemníků do nemovitostí
  • Výběr a vymáhání nájemného
  • Údržba nemovitosti

Konkrétní investor má samozřejmě na výběr, do kterých konkrétních nemovitostí investuje. Jde ale jenom takové, které předloží k investici samotné Rentiero. Jde tedy o nemovitosti, které budou za účelem pronájmu zakoupeny a u kterých mohou mít investoři šanci podílet se na výši konkrétního zisku, který z pronájmu, nebo budoucího prodeje bude plynout. Proto je základem, aby obě strany velmi dobře vybíraly to správné.

Zatím jenom jednotky nemovitostí

Případní investoři by měli počítat s tím, že možných nemovitostí k investování je zatím méně. Mluvíme zde o jednotkách bytů, které jsou nabízeny na primárním trhu. Stejné je tomu i v případě sekundárnímu trhu. To potvrzuje fakt, že start platformy je zatím pozvolný a zájem investorů není tak velký, aby došlo k tomu, že se podíl na nemovitosti zainvestuje během velmi krátké doby. Je to mimo jiné dáno i cenami nemovitostí. Když se podíváme na porovnání s P2P půjčkami, mluvíme u nich o statisícových částkách. V případě Rentiera to jsou jednotky milionů.

Mohlo by tě zajímat: Investiční společnosti a platformy, Investování pro začátečníky, Investování do zlata, Investování do nemovitostí, P2P půjčky pro začátečníky

Máte zkušenosti se společností Rentiero? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

0 0 votes
Vaše hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapojte se do diskuze a přidejte hodnocení, děkujemex