NN Životní pojišťovna

NN pojišťovna je vůbec nejstarší zahraniční pojišťovnou působící na našem území. Licenci k uzavírání pojistných smluv na českém trhu získala již v roce 1992, tehdy ještě pod názvem Nationale-Nederlanden. V současnosti patří NN Životní pojišťovna N.V., pobočka pro Českou republiku, s tržním podílem 9,4 % mezi největší pojišťovny u nás. Mateřská společnost sídlí v Nizozemsku.

Co NN pojišťovna nabízí

V nabídce NN pojišťovny je jak životní pojištění, tak neživotní pojistky. Novinkou mezi životními pojistkami jen NN Život. Výhodou tohoto pojištění je variabilita. Každý klient si může poskládat pojištění podle rizik, která považuje za nejzávaznější a v průběhu pojištění je může měnit podle své konkrétní životní situace, aniž by musel platit jakékoli poplatky. Pojistkou lze zabezpečit celou rodinu, mohou se tak pojistit 2 dospělé osoby a dokonce až 10 dětí. Základní pojištění lze kombinovat s připojištěním tak, že v případě úmrtí pojištění pojistky nejen dostane rodina dostatek finančních prostředků, ale díky pojištění mohou pozůstalí doplatit třeba i hypotéku. Jednou z hojně využívaných možností je připojištění pro případ smrti při dopravní nehodě, což ocení hlavně lidé, kteří se denně pohybují na silnicích. Pojistné plnění se v takovém případě navýší o 500 000 Kč.

Dále si lze připojistit například:

 • invaliditu následkem nemoci nebo úrazu (pro invaliditu 1., 2. nebo 3. stupně)
 • denní odškodné za léčení úrazu s progresí dle závažnosti úrazu
 • invaliditu následkem nemoci pro 3. stupeň
 • závažná onemocnění, včetně rakoviny (i ve variantě s klesající pojistnou částkou)
 • bolestné za drobné úrazy dítěte i dospělého
 • pracovní neschopnost (od 29. dne nemoci)
 • vybraná onemocnění dítěte
 • hospitalizaci dospělého i dítěte (s výplatou od 1. dne)
 • různé typy úrazů
 • asistenční služby

NN Smart je investiční životní pojištění, které kombinuje optimální pojistnou ochranu s investiční

složkou. Také NN Smart je flexibilní pojištění, které se přizpůsobuje požadavkům a aktuálním potřebám jednotlivých klientů, které se mohou měnit třeba sňatkem, narozením dětí apod. To znamená, že dohodnutou smlouvu lze kdykoli měnit, součástí čehož je také možnost v jakýkoli okamžik smlouvy připojistit dalšího dospělého a až 10 dětí.

Klient si může vybrat z široké nabídky investičních strategií (od bezpečného garantovaného fondu až po fondy velmi dynamické). Součástí smluvních ujednání je zajištění finančních prostředků proti měnovému riziku. Také k této pojistné smlouvě se lze variabilně připojistit, a pokud si klient sjedná minimálně 3 vybraná úrazová připojištění, získá jako bonus připojištění hospitalizace následkem úrazu. Dalšími výhodami jsou věrnostní bonus, možnost snížit si daňový základ a nízké poplatky (vstupní i průběžné). Je-li prostřednictvím NN Smart investováno více než 200 000 Kč, je pojištění již bez poplatků. Pokud se klient rozhodne nevyužít daňového zvýhodnění, lze i v průběhu pojištění vybrat finanční prostředky. K NN Smart lze dokoupit stejné typy připojištění jako k NN Život.

Neživotní pojištění

NN pojišťovna nabízí obvyklou nabídku neživotních pojistek, a to:

U neživotního pojištění se ale nejedná o vlastní pojistní produkty NN pojišťovny, ale pouze o zprostředkování smluv k produktům pojišťovny Direct v obchodní síti NN pojišťovny. Na webových stránkách NN k nim tak chybí jakékoli podrobnější informace.

U dalších firem ze skupiny NN si můžete sjednat také penzijní připojištění (NN Penzijní společnost) nebo prostřednictvím NN Finance investovat své volné finanční prostředky.

Mohlo by tě zajímat: velký slovník pojmůzáklady pojišťovnictvípovinné ručení, havarijní pojištění, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění domu, pojištění odpovědnosti, životní pojištění

Máte zkušenosti se společností NN Životní pojišťovna? Podělte se o své zkušenosti s ostatními a napište do komentářů krátkou recenzi.

4 komentáře u „NN Životní pojišťovna“

 1. NN, jedna z nejhorších zkušeností, co jsem s pojišťovnou měl. Byl jsem klientem více než jednu dekádu. Zažil jsem opakovaný, těžce popsatelný chaos, investice „se ztratily“, pojišťovna měla problém najít, kam je zašantročila, pojišťovák, co mě měl na starosti v Brně, mě nabídl novou smlouvu, ale pak jsem zjistil, že není výhodná, že musím začít od úplného začátku (uděláno tak, aby mládenec dostal svou provizi – a nebylo možné díky jeho vyčuranosti vrátit vše do původního stavu), jedna ruka nevěděla, co dělá druhá ruka, drzosti některých interních zaměstnanců nebo externích pojišťováků (když jsem jednal o ukončení, paní v Praze, co mě měla na starosti, byla drzá a že „přece vám nebudu něco vysvětlovat, přicházím o klienta“). Pojišťovácké vypočítavosti nejhrubšího zrna, lži a výmluvy. Musel jsem se obracet na centrálu v Nizozemí, aby se některé tragické omyly a lumpárny vyřešily. A na závěr jsem jako bonus od NN dostal upomínku, že jsem nezaplatil měsíční platbu, i když bylo dohodnuto a zaznamenáno, že díky tomu, že končím, už nebudu posílat peníze. Kdo má zájem o více detailů, ptejte se. Pěkný den.

  Odpovědět
 2. Hezky den mam taky nn pojištovnu a mam uraz z kterym jsem na nemoceske a zjistila jsem že nemam vubec ve smlouvě uraz..a plněni až od 29 dne na nemocenske..takže jakobych uraz ani nemněla odchazi mi přes800kč a za nic..zkusila jsem poslat dotazniky..a jsem zvědava kolik dostanu na učet-)psala jsme jim že chci zmněnit smouvu..jsem zvědava co odpovi pokud to nepujde určitě odejdu..

  Odpovědět

Napsat komentář